Як підвищити шанси на отримання іпотеки

Перш ніж банк дасть вам іпотечний кредит, він повинен перевірити, чи зможете ви його погасити. Тільки на цій підставі позичальник може отримати кошти. Якщо якийсь банк відмовляється фінансувати, варто розібратися, чому. Дізнайтеся, що впливає на здатність позичальника погашати кредит і що робити, щоб отримати його швидше і ефективніше.

Подробиці далі в статті.

7 ефективних способів підвищити шанси на отримання іпотеки

Як підвищити шанси на отримання іпотеки

 Якщо поставити себе на місце банку і хтось попросить в борг кошти, то звісно що дамо тільки у випадку гарантії повернення. Фінансова установа переводить навіть кілька сотень тисяч гривень на чужий рахунок, не маючи ніякої гарантії, що позичальник їх поверне, такого не може бути. Тому банк перш ніж дати позику намагається з’ясувати у позичальника, скільки він заробляє, скільки витрачає і як раніше розплачувався за своїми зобов’язаннями. На цій основі банк дізнається, чи можна позичальнику довіряти і надати йому іпотеку.

1.Іпотечна кредитоспроможність – що це таке?

Імовірність того, що заявник зможе вчасно погасити кредит, і є його кредитоспроможність. На неї впливають:

 • дохід – чим він більший, тим краще;
 • форма зайнятості особи заявника кредиту. Отримати іпотеку легше для людей, які працюють за трудовим договором, ніж для тих, хто працює за конкретною угодою, чи за строковим трудовим договором, чи за строковим контрактом;
 • стаж трудової діяльності, чим він довший у нинішнього роботодавця, тим краще;
 • сімейний стан. Сімейні пари є більш надійними позичальниками для банку, ніж самотні особи, втім, неважливо, одружені вони чи ні;
 • кількість утриманців і щомісячні витрати на домашнє господарство. Чим нижче витрати родини, тим більше шансів, що вона отримає кредит;
 • компанія, в якій працює позичальник. Недарма банк запитує у заявника кредиту про роботодавця, він хоче перевірити чи велика та надійна компанія або це невеличка організація у якої можуть бути проблеми з виплатою зарплати,
 • зобов’язання. Сума лімітів на рахунку, по кредитній карті, Швидкі позики і кредити, які погашаються в даний момент, аліменти – чим менше, тим краще;
 • кредитна історія – також має значення, кредитор бачить чи вчасно заявник платив за своїми зобов’язаннями;
 • борги позичальника у судових приставів – люди, у яких вони є, не мають шансів отримати кредит;
 • місце проживання – якщо у клієнта є будинок або квартира, банк з більшою ймовірністю дасть йому кредит, ніж якщо він живе в орендованій квартирі.

Дуже важливо розуміти, що кожен банк розраховує кредитоспроможність по-своєму. Так що якщо один з них не видав іпотеку, варто спробувати інший банк.

 1. Подбайте про свою кредитну історію  

Заявник буде найбільш надійним клієнтом банку, коли представить свою кредитну історію, бажано за кілька років. Якщо ви серйозно ставитеся до своїх фінансів, то про іпотеку варто подбати набагато раніше, ніж збираєтеся її брати.

Так що якщо вам не потрібен кредит на квартиру «вже», дайте собі час спокійно підготуватися.

1). Що варто зробити зараз і як підвищити свою кредитоспроможність?

Що стосується невеликих розмірів позики, то доведіть, що борги повертаєте вчасно. Наприклад, при покупці ноутбука або побутової техніки оформіть  розстрочку або оформіть кредитну карту і користуйтеся нею регулярно. Таким чином зможете показати банку, що вам можна довіряти.

 1. Скільки потрібно заробляти, щоб отримати іпотеку?

Звичайно, чим вище заробіток, тим більше шанс отримати іпотеку. Однак , якщо вас цікавить, скільки потрібно заробляти , щоб отримати кредит на квартиру, потрібно знати, що не так вже й багато.

Чим більше ви заробляєте, тим більше ви можете позичити, але варто знати, що іпотечний кредит доступний навіть при мінімальній заробітній платі.

Якщо ви оформите кредитну угоду на двох і ви обидва будете отримувати мінімальну заробітну плату, ви можете розраховувати на позику приблизно в 320 тисяч гривень і заплатите первинний внесок 20% , власного вкладу, вистачить коштів на однокімнатну квартиру з вторинного ринку.

 1. Іпотека і форма зайнятості

Найбільші шанси на отримання фінансування мають люди, зайняті за трудовим договором на невизначений термін. Таким чином, існує істотний зв’язок між ймовірністю отримання іпотеки і формою зайнятості .

Штатні співробітники найбільш бажані для банків через те, що теоретично їх найважче звільнити. Навіть після попередження про звільнення вони протягом декількох місяців ще знаходяться на роботі і можуть шукати нову вакансію.

Зарплату вони отримують в будь-якому випадку, тому що роботодавець зобов’язаний дотримуватись трудового законодавства. А іпотеку потрібно погашати щомісяця, в цьому випадку ризик того, що позичальник раптом втратить дохід, мінімальний.

1). Що робити, якщо позичальник планує взяти іпотечний кредит, а працює за строковим контрактом?

Це не може бути перепоною в отриманні позики. Якщо клієнт банку працює  в стабільній компанії і має досить високий дохід і досвід роботи не менше шести місяців, він також може отримати фінансування. Якщо його контракт закінчується протягом наступного року, необхідно попросити у роботодавця обіцянку, тобто довідку про те, що контракт буде продовжений.

 1. Переконайтеся, що у вас є якомога більше власного внеску

Більшість банків видають кредити тільки в тому випадку, якщо позичальник надає від 30 відсотків до 50%  власного внеску. Як виняток, можна найти банки, які вимагають меншу суму внеску:

1). KredoBank (КредоБанк) пропонує клієнтам річну процентну ставку по кредиту – 16%, попередній внесок – 20%, переважно кредитує покупку нерухомості в новобудовах.

 2). Mtbank (МТБанк Україна). Кредитує покупців нерухомості на вторинному ринку. Пропонує позичальнику платити за кредит 17.99% за рік. Необхідний внесок-25%,

3). АТ «Ощадбанк» — український комерційний банк, кредитує ринок нерухомості. Початковий внесок-20%, плата за кредит – 15.99%.

3). АТ «Ощадбанк» – український комерційний банк,  внесок – 20%, ставка за кредитом – 15.99%.

 4). ПриватБанк:  внесок – 25%, ставка по кредиту – 14.90%.

У цих банках для отримання фінансування досить вкласти всього 20% від суми позики для попереднього внеску.

Однак, чим нижче первинний внесок, тим гірше для позичальника. В цьому випадку треба буде оформити страховку, що автоматично збільшить вартість кредиту.

 1. Не беріть кредит в одиночку – перевірте всі варіанти і свої можливості

Якщо до оформлення договору отримання іпотеки приєднається більше однієї особи, то адміністрація банку краще йде на зустріч клієнту, бо розуміє, що в цьому випадку більше шансів на своєчасне погашення розстрочки.

Пам’ятайте, що вам не обов’язково перебувати в шлюбі, щоб отримувати вигоду від спільного фінансування. Також можливий кредит на квартиру без оформлення шлюбу.

1).Кого можна взяти в спів-позичальники для оформлення іпотеки?

Можна взяти, наприклад, когось з батьків чи родичів, або сусіда. Для банку це не важливо, аби у людини була хороша кредитоспроможність.

 1. Умови іпотеки – на що необхідно звернути увагу?

Які умови необхідно виконати для отримання іпотеки? В першу чергу необхідно зібрати необхідний власний внесок – мінімум 10 відсотків від суми кредиту.

По-друге, нерухомість повинна знаходитися у вигідному місці і в хорошому технічному стані. Справа в тому, що в разі проблем з погашенням зобов’язання банк міг швидко і легко продати майно.

 Умовами, які також повинні бути дотримані, є достатній дохід і стаж роботи як мінімум 6 місяців і вести власний бізнес не менше року.

Резюме

Як бачимо зі статті, що взяти іпотеку – не проблема, проблема погасити її вчасно.

Варто пам’ятати пораду психолога приймаючи рішення на отримання кредиту – не піддаватися емоціям.

Якщо сьогодні умови кредитування приємливі для позичальника, то це не значить, що завтра вони не зміняться в гіршу сторону.

Депозит рантьє: чи можна його відкрити в Україні

Що таке депозит в іноземній валюті

Як написати пост в Інстаграм щоб коментували

error: Вміст захищений!!