Як вони організували бізнес на лікувальних травах

Квітки липи стали гербом та торговою маркою однієї європейської компанії, яка вже 70 років сумлінно збирає лікарські рослини та робить з них цілющі чайні збори.
Це здається неймовірним, але вже 70 років навколо невеликого дерев’яного будиночка постійно пахне липою, ромашкою і м’ятою. А поля навколо засіяні хмелем, мелісою, кульбабою, мальвою та валеріаною.

Спочатку це було невелике сімейне хобі – збирати трави, сушити їх і потім заварювати всі ці лікувальні збори як чай.

бізнес на лікувальних травах

Але пізніше це пустощі перетворилося спочатку на мистецтво, а потім і на бізнес. Згодом членів сім’ї вже не вистачало на вирощування, збирання та сушіння рослин, доводилося наймати робітників, і таким чином маленький дерев’яний будиночок у селі став перетворюватися на маленький заводик з виробництва чаю.

Завдяки м’якому клімату Богемія ідеально підходить для вирощування всіх видів цілющих рослин.

Хоча фармацевтична промисловість сьогодні домінує, інтерес до лікарських рослин не знижується, а навпаки, зростає з кожним днем. Людина повертається від хімічних препаратів до мудрої природи. Він зрозумів, що найголовніше у житті – це здоров’я і саме тому бізнес на лікарських рослинах завжди матиме великий потенціал.

Спочатку в сім’ї ніхто і не думав про такий великий бізнес, спочатку все просто садили рослини, потім збирали їх і що могли продавали на місцевому ринку. Не було жодного досвіду у вирощуванні лікувальних рослин. Єдиним навчальним посібником були книги, які вдавалося купити тут же у місцевій книгарні. Але коли засіяли перші гектари, зрозуміли, що шляху назад немає, і все це тепер якось треба збирати та переробляти. Стала з’являтися перша сільськогосподарська техніка, точніше сказати, звичайні сільськогосподарські молотарки, сушарки, комбайни для збирання картоплі та збирання силосу довелося переробляти та пристосовувати для збирання та переробки лікарських рослин.

Але біда приходить не одна. Стали з’являтися комахи-шкідники, які теж любили ласувати цими лікарськими рослинами. Довелося шукати спеціальний спосіб боротьби з ними, адже хімічні препарати застосовувати не можна.

Щороку збільшувалася кількість гектарів засіяних травами, зростав і прибуток. Під виробництво довелося переобладнати стайню та комору. Додатково купити спеціальну машину для подрібнення трав. Сімейний поспіль перетворився на невеликий трудовий колектив. Було створено власну спеціальну лабораторію, сертифіковану Державним інститутом з контролю за обігом лікарських засобів, що гарантувало максимальну безпеку всієї продукції.

Шлях, пройдений від першої ромашки до заводу з виробництва лікарського чаю, був довгим, але вірним. Власники бізнесу тепер знають, що їхня праця важка, але радісна, бо потрібна і корисна людям. Кожен келих запашного чаю – це радість та бадьорість нації, кожен ковток – це здоров’я та довголіття.

Щодо прибутку, то в рік сім’я виробляє та продає мільйон пачок чаю. Легко можна порахувати який може бути прибуток у нашій країні, де велика кількість полів, боліт і лісів.

Як правильно створити рекламне оголошення

Як стати продавцем у магазині

Власна пилорама – як бізнес ідея