Як почати заощаджувати?

В умовах різкого зростання рівня безробіття, через втрату годувальника або просто з бажання накопичити грошей на здійснення великої покупки, багато сімей замислюються над питанням «Як почати економити?». Зробити це може бути дуже важко, особливо тим, хто звик вести пустий спосіб життя. Розглянемо кілька простих способів знизити витрати, без шкоди сім’ї.

Кредитні та іпотечні виплати.

Однією з найбільших статей видатків є виплати за кредитом, іпотекою, борговими позиками тощо.

Як почати заощаджувати?

У період карантину пов’язаного з коронавірусом, багато людей були повністю позбавлені можливості працювати або їхня зайнятість скоротилася до часткової, що неминуче спричинило зниження доходу. Якщо заробіток офіційно знизився на 30% і більше, можна звернутися до банку із заявою про реструктуризацію боргу, тобто продовження терміну виплат та зниження рівня ставки або надання кредитних канікул на строк не більше ніж 6 місяців.

Економія на оплаті рахунків.

Багато хто здивується, як багато можна заощадити, взявши у звичку вимикати прилади з мережі, купуючи техніку з відповідним класом енергоспоживання, використовуючи посуд потрібного діаметру для електроплит, закручуючи кран під час чищення зубів або намилювання посуду. Всі ці дрібниці на які багато людей просто не звертають уваги, загалом створюють пролом у сімейному бюджеті. Наприклад, одна світлодіодна лампочка економить до 100кВт, якщо врахувати, що таких ламп у квартирі може бути не один десяток, економія в наявності.

Помилка, яку допускають багато сімей, відкладення оплати рахунків потім. Нові туфлі не обростуть пенями та судовими витратами, якщо їх купити, коли фінансове становище стабілізується, а ось рахунки з кожним місяцем зростають і перетворюються на значну суму.

Порада! Подаючи свідчення лічильників в КК або оплачуючи рахунки, можна трохи округлити цифру у бік. В результаті на балансі потроху накопичуватимуться кошти, так би мовити на «чорний день».

Купівля товарів.

Згідно зі статистикою більшість людей заходячи до магазину за продуктами, купують як мінімум 2-3 товари, які не планували. Безумовно маркетологи знають свою роботу і вміють залучити клієнтів, а щодо продуктів, які в результаті доводиться викидати. Щоб не витрачати гроші даремно, важливо перед походом у магазин перевіряти наявність у будинку тих чи інших товарів, особливо тих, що швидко псуються. Якщо в холодильнику лежать персики, то навіщо купувати ще, якщо ці не з’їдені. Провівши ревізію можна переходити до складання списку покупок.

Прийшовши до магазину необхідно чітко слідувати списку і не хапатися за продукти, яких там немає. Винятком можуть бути товари з великим терміном придатності, які часто використовуються для приготування їжі та виставлені на прилавках акції. Наприклад, макаронні вироби, крупи, консерви тощо.

Ще один спосіб заощадити на продуктах, завантажити мобільний додаток із зазначенням акцій та знижок у тих чи інших магазинах.

Крім того, за їх допомогою завжди можна знайти аналоги певних товарів за привабливішою ціною. Збираючись за покупками, важливо переконатися, що при собі є накопичувальні карти або карти лояльності мережевих магазинів, які дозволяють непогано заощадити.

Некорисні витрати.

До таких витрат відносяться витрати на шкідливі звички (цигарки, алкоголь тощо), невигідний тариф на мобільний зв’язок, дорогий абонемент у фітнес-клуб, кредит на смартфон останньої моделі та інші. Часто створюючи картинку успішної людини, люди заганяють себе у боргову яму.

Зважаючи на численні спокуси оточуючих сучасну людину, звичка витрачати укорінюється набагато швидше, ніж звичка зберігати. Для багатьох економія асоціюється зі строгими обмеженнями та веденням замкненого способу життя. За фактом заощаджувати- означає раціонально використовувати ресурси.

Як знайти найкращу роботу? Поради та рекомендації

Як заробляти гроші в Інтернеті під час кризи

Ніколи не пізно зайнятися особистим розвитком