Бізнес для всіх — 44 прибуткові варіанти малого бізнесу

В даний час величезна кількість людей в Україні шукає роботу, сподіватися на державну роботу або вакансію в приватному бізнесі немає сенсу, все вже давно зайнято. Одна надія на відкриття своєї справи. Для тих, хто шукає ідею малого бізнесу написана ця стаття. Пропонуємо 44 оригінальних ідей, які вже перевірені бізнесменами і приносять дохід.

Боятися конкуренції немає сенсу, тому, що із запропонованого списку ідей потрібно вибрати щось одне.

Ідеї для бізнесу з нуля і без вкладення великих грошових коштів

бізнес для всіх

Відкриття власного бізнесу не обов’язково має бути дорогим. Насправді, за даними статистики, більшість підприємців починали свою справу менш ніж за 3 тисячі гривень. Тому в списку відібрані недорогі бізнес-ідеї, придатні саме для новачків, щоб спростити старт бізнесу. Використовуючи ці ідеї новачок зможе не тільки почати свою підприємницьку діяльність, але працювати з високим прибутком.

1.Коучинг сімейних і подружніх відносин

Звичайно такий бізнес може відкрити тільки фахівець, який має досвід роботи в області психології. Тут вимога одна – спеціальна освіта і досвід практичної роботи в компанії, яка надає такі послуги.

Природно, ця людина повинна бути зразком ведення спілкування, адже люди, з якими йому прийдеться працювати, хочуть відновити свої теплі стосунки в шлюбі. В той час як інша категорія клієнтів хоче отримати навички правильного спілкування.

У будь-якому випадку, коуч повинен бути досвідченим фахівцем.

2. Репетиторство – затребувана послуга

Це одна з багатьох ідей домашнього бізнесу з низькими початковими витратами. Нинішній або колишній вчитель, який ідентифікує себе як педагог і громадська людина, ідеально підходить для цієї роботи.

Клієнтська база багатьох репетиторів складається виключно з дітей, тому важливо вміти добре з ними поводитися.

Самоорганізація і мотивація є ключовими в цій роботі, тому прибутковість залежить від трудової етики вчителя і від того, наскільки швидко зростає бізнес.

3. Прибирання офісних приміщень: головна фігура – професійна прибиральниця

Для організації бізнесу треба буде набрати штат прибиральниць. Вимоги до працівників прості: вміння наводити порядок та чистоту в приміщенні. При невеликих інвестиціях цей бізнес може обслуговувати безліч різних типів клієнтів.

Потреба в клінінгових (професійному прибиранні) послугах є завжди, а це означає, що потенціал прибутку завжди хороший. Цей бізнес необхідний, тому що не всі офіси можуть дозволити собі утримувати власний персонал з прибирання.

4. Очищення басейнів – затребувана послуга

Люди у великих містах, маючи свій котедж, утримують басейн, так як дуже люблять плавати. Підтримка багатьох плавальних басейнів в чистоті і правильному функціонуванні є важливою справою. За даними спеціальних опитувань, індустрія послуг з очищення басейнів затребувана. Оскільки цей бізнес не розвинувся повною мірою, то підприємці завжди матимуть замовлення з очищення та обслуговування басейнів.

5. Дизайн логотипів для компаній

Більшість компаній знають, що вони не можуть дозволити собі зіпсувати логотип своєї компанії, якщо будуть його створювати самостійно. Адже він справляє перше враження і постійну початкову точку контакту з усіма потенційними клієнтами. В той час як естетично приємний логотип може залучити клієнтів до бренду, погано розроблений може відштовхнути клієнтів.

6. Таксі для тварин

Для початку бізнесу з перевезення тварин потрібен всього один автомобіль. Послуга пропонується за доступною ціною. Бізнес працює 24 години на добу, навіть у святкові дні і призначений для перевезення домашніх тварин, птахів і акваріумних рибок.

Водій повинен вміти ладити з тваринами. Як стверджує власник такого бізнесу, що іноді печива і терпіння недостатньо, щоб переконати клієнтів – чотириногих друзів сісти в машину.

Машина оснащена розділовими гратами та намордниками, ношами, поводками.

7. Персональний тренер з фізкультури

Щоб у клієнтів була довіра до тренера він повинен бути одночасно ще й рекламою правильного харчування і регулярних тренувань.

Тренеру доведеться самому розробляти заняття з фітнесу та рекомендації по харчуванню для кожного клієнта індивідуально, враховуючи їх цілі, а також для отримання результату встановлювати оптимальне фізичне навантаження.

Можливо, для реєстрації бізнесу доведеться отримати ліцензію, придбати тренажери для тренувань і вкластися в рекламу.

8. Дієтологія: фахівець зі здорового харчування користується попитом

Такий бізнес підходить людям, які самі дотримуються здорового способу життя. Досвідчені фахівці, які досягли позитивних результатів і вміють давати практичні поради людям, які бажають позбутися від зайвої ваги зможуть відкрити цей бізнес .

Звичайно робота фахівця зі здорового способу життя полягає в пошуку ефективних методів оздоровлення організму кожного клієнта індивідуально.

Що стосується стартового капіталу, то доведеться купити веб-сайт і тренажери.

9. Агенція онлайн-знайомств

Багато людей бояться самотності, але не вміють знайомитися і спілкуватися з незнайомими людьми. Таким людям потрібна сваха, яка може підібрати їм друзів для спілкування.

Фахівці психологи можуть відкрити консалтингове агентство знайомств онлайн. Вони будуть проводити зустрічі з клієнтами, щоб допомогти їм відкрити свої профілі на сайтах знайомств, зробити і помістити там фотографії, і навчити правильно відповідати на питання користувачів.

Витрати для старту невеликі: ноутбук і свій веб-сайт.

10. Особистий кухар

Є багато людей серед безробітних, які закінчили профтехучилище за професією кухар. Якщо у вас є досвід роботи кухарем, і ви добре готуєте, то можете надавати послуги людям, які готуються до урочистостей в домашній обстановці чи до фуршету в офісі.

Щоб створити коло клієнтів необхідно активно рекламувати свої послуги. Для цього бажано мати блог для публікації рецептів страв і реклами послуг.

11. Вантажний велосипед – ставка на два колеса

В Україні багато міських жителів користуються велосипедами не тільки для прогулянок, а й для перевезення вантажу з дачі, або з присадибної ділянки. Ідея полягає в тому, щоб перетворити звичайний двоколісний велосипед у вантажний. Для цього необхідно влаштувати майстерню по виготовленню вантажних багажників.

В результаті можна отримати довгий велосипед з багажником, на якому можна розмістити контейнер вагою до 100 кг.

12. Відкрийте салат-бар – модне віяння молодих людей

Після піци прийшов час салатів. Один з найновіших і успішних бізнесів, оскільки він орієнтований на здорове натуральне харчування. Останнім часом у багатьох українських барах постійно пропонують різні салати. І вони користуються попитом, тому що це натуральні продукти з нульового кілометра.

13. Тренер по вагітності та пологах: затребувані консультації

Ідея спростити життя молодим майбутнім мамам і надання їм всебічної допомоги має сенс. Можна відкрити пункт консультаційної служби для молодих матусь, а також надання допомоги з організації харчування та розвитку немовлят.

Попит на такі послуги завжди є, тому що жінки постійно шукають поради, як правильно харчуватись і чого уникати під час вагітності.

14. Домашній механік – різноробочий по виклику

Така ідея поступово впроваджується в бізнес особливо в місті, де люди зайняті на роботі та втрачають час на дорогу до роботи, а тому не мають часу на ліквідацію дрібних руйнувань. Слюсар по виклику відремонтує каналізацію чи бачка в туалеті, замінить замок в дверях, допоможе завести двигун авто в зимовий період.

15. Садівник по виклику – затребувана послуга в місті

Зазвичай послугами персонального садівника користуються власники заміських котеджів. Замовлень на такі послуги дуже багато. Кожен власник присадибної ділянки хоче утримувати газон в ідеальному стані. Крім газону необхідно доглядати за чагарниками і квітами, регулярно їх підгодовувати поливати і підстригати. Всю цю роботу виконає садівник по виклику. Він же займається формуванням дизайну саду і квіткових клумб.

16. Бар з прокатом швейних машин – новинка

В ідеї швидкого ремонту одягу немає нічого нового. Новинка в тому, щоб створити бар, де кожен може зробити щось для себе. У Франції він вже є. Він називається «café couture».

У цьому барі крім насолоди від тістечка та чашки кави або фруктового соку без консервантів, можна орендувати швейну машинку, щоб переробити одяг або його відремонтувати.

17. Відкрийте студію йоги

Для тих людей, хто захоплюється східною філософією і вирішив відкрити свою справу, йога-студія – це кращий варіант для підприємницької діяльності.

Головне, при організації цього бізнесу – терпіння. Підприємець не повинен відразу розраховувати на великий прибуток. Тут потрібно робити розрахунок на перспективу.

18. Своя справа – графічний дизайнер

Цей бізнес для творчих людей які мають схильність до ділової естетики. Спеціаліст повинен мати спеціальну освіту в області проектування дизайну.

Робота дизайнера пов’язана з виготовленням дизайнерських проектів для клієнтів. Дизайнер працює у співпраці з ілюстраторами та художниками. Робота виконується на дорогому програмному забезпеченні. Але всі витрати будуть тільки на старті бізнесу.

Поточні витрати при виконанні замовлень будуть невеликі, причому працювати можна віддалено з дому. Талановиті фахівці в області графічного дизайну, що мають досвід ы популярність серед клієнтів мають хороший дохід.

19. Малий бізнес: редагування фотографій

Звичайно, що такий бізнес може відкрити фотограф, який вміє користуватися спеціальними програмами для редагування зображень. Для початку бізнесу потрібно купити програмне забезпечення, наприклад всім відому програму Photoshop. Процес роботи нескладний, отримуєте від замовника фотографії і редагуєте їх.

20. Бізнес з виробництва свічок

Декоративні свічки користуються популярністю серед молодих людей. Налагодити їх виробництво зовсім не складно. Ті люди мають талант в області декоративно-прикладного мистецтва можуть прекрасно впоратися з технологією виготовлення свічок.

Крім технологічного процесу, підприємцю необхідно ще займатися покупкою матеріалів і рекламою готової продукції. Придбання матеріалів та їх доставка – це основні поточні витрати.

21. Чисті квартири – бізнес з прибирання житлових приміщень

Домашня працівниця здавна користувалась попитом у багатих людей. Але послуга з наведення порядку в квартирі потрібна не тільки в сім’ї, а й для людей які здають житло в короткострокову оренду. Тому агентство «Чисті квартири» завжди буде мати замовлення від постійних клієнтів.

22. Станьте фахівцем з інтернет-реклами: дохідний бізнес

Оскільки цифрова реклама стає звичайною практикою, то багатьом власникам малого бізнесу потрібен експерт з цього питання. Ви можете скористатися цією можливістю, щоб почати кар’єру в якості фахівця з онлайн-реклами, також відомого як фахівець з контекстної реклами.

Завдання полягає в тому, щоб допомогти людям досягти своїх рекламних цілей на різних платформах, таких як Google, Facebook або Instagram.

Подумайте про те, щоб створити веб-сторінку з вашим резюме і розмістити її в пошуку Google, щоб продемонструвати свій досвід.

23. Запустіть бізнес з веб-розробки

Веб-розробка – ще одна послуга, що користується підвищеним попитом. Тепер, коли більшість компаній переходять на цифрові технології, наявність відмінного веб-сайту стало більше нормою, ніж рекомендацією.

Якщо ви хочете почати невеликий бізнес з програмування, важливо освоїти основні мови кодування, які використовуються для програмування веб-сайтів. До них відносяться HTML, JavaScript, PHP та багато інших

Для початку створіть привабливе портфоліо і покажіть свої кращі проекти. Ви можете створювати сайти з нуля або адаптувати існуючі.

24. Почніть кар’єру графічного дизайнера

Якщо у вас є здібності до графічного дизайну, було б непогано перетворити свій талант на невеликий бізнес на повний робочий день.

Ви будете створювати візуальні елементи для проектів ваших клієнтів, такі як логотипи, макети, контент для соціальних мереж і багато іншого. Деякі графічні дизайнери також продають принти та предмети.

Крім того, дуже важливо мати хороші комунікативні навички, щоб втілити бачення ваших клієнтів в реальність.

25. Онлайн-коучинг – сучасний бізнес, який швидко розвивається

Лайф-коучинг – це хороша ідея для малого бізнесу, з якої можна почати свою підприємницьку діяльність. Все, що вам потрібно, це веб-сайт, доступ в інтернет.

Завдання лайф-коуча – допомагати людям в досягненні їх особистих і професійних цілей. Ось чому вам потрібен досвід соціальної роботи.

Будучи онлайн-бізнесом, ви не будете обмежені місцем розташування для пошуку клієнтів. Ви можете створити веб-сайт, щоб залучати відвідувачів з усього світу, і пропонувати коучинг через дзвінки один на один або відео-шоу.

26. Агентство перекладів

Для поліглотів, тобто людей які володіють кількома іноземними мовами відкрити агентство перекладів-прекрасна ідея для бізнесу. Використовуючи вже наявні навички, ви зможете перекладати різні типи контенту, включаючи субтитри, текст для Інтернету, книги та багато іншого.

Коли ви будете готові працювати на повну силу, подумайте про те, щоб вибрати спеціалізацію, щоб створити свою нішу. Це полегшить ваше завдання, так як ви будете працювати з уже знайомої вам нішею. Крім того, це може зробити вас експертом у цій галузі, що може збільшити дохід.

27. Репетиторська агенція: приватні уроки онлайн

Репетиторство онлайн – це проста ідея для підприємницької діяльності яку можна почати досвідченим педагогам. Суть роботи викладача онлайн – це допомога учням від початкової школи до рівня університету з обраних ними складних предметів. Для такої педагогічної роботи не обов’язково мати вчений ступінь, але дуже важливо мати великий педагогічний досвід. Тоді ви зможете більш творчо підходити до процесу навчання.

28. Відкрийте студію SEO послуг онлайн

Багато підприємців мають свої сайти для заробітку в Інтернеті та ведуть боротьбу за відвідувача. Для цього потрібно щоб пошукові системи, зокрема Google індексували їх контент тоді він буде в топі і видаватися в першій десятці видачі по пошуковим запитам.

Для цього потрібно застосовувати різні методи оптимізації контенту. Але, на жаль, люди які ведуть малий бізнес не володіють прийомами так званої SEO оптимізації. Тому вони самі не займаються цією проблемою а звертаються до SEO спеціалістів.

Так що якщо ви фахівець в програмуванні, то почніть роботу в якості експерта по SEO. Враховуючи дефіцит таких фахівців, то конкуренцію в цій ніші не буде, і бізнес буде приносити дохід.

29. Бізнес на YouTube – популярність цього способу заробітку просто шалена

Якщо така висока популярність, значить велика конкуренція. Перемагає в цій боротьбі людина, яка не тільки публікує корисну інформацію, а яка її представляє в своїх відео. Особистість повинна бити магнетичною, щоб люди дивилися ролики і підписувалися на канал. Тільки така людина зможе перетворити свою працю в гроші.

Для запуску YouTube каналу, необхідно вибрати низько конкурентну нішу, причому автор в цій ніші повинен бути експертом. Якщо ви експерт, наприклад в садівництві, то не лізьте в нішу кулінарії. Щоб мати пристойний дохід ніша повинна мати велику аудиторію, тоді вам вдасться набрати багато тисячну групу підписників.

30. Станьте мікроінфлюенсером в Instagram

Якщо у вас розкручений акаунт в Instagram, і має до ста тисяч підписників, то по ідеї в цьому випадку треба стати впливовою особою, так би мовити мікроінфлюенсером .

Якщо ви цього досягнете, то можете приймати замовлення від крутих брендових компаній на рекламування їх бренду на своєму Instagram. Такий бізнес приносить дуже хороший дохід.

31. Відкрийте агентство з редагування відео

Ютубери, які успішно ведуть бізнес на своїх канал в YouTube, не мають часу на редагування своїх відео. Для цього вони з величезним задоволенням звертаються до фахівців, які виконують цю роботу.

Якщо вам процес редагування відео знайомий і ви в цій справі експерт, то цей бізнес для вас. Без роботи не будете, так як замовлень завжди дуже багато.

З огляду на те, що для старту бізнесу потрібен тільки комп’ютер і спеціальна програма для редагування відео, то працювати можна вдома.

32. Студія озвучення відео – бізнес для людей з унікальним голосом

Якщо у вас правильно поставлений голос, і ви пройшли навчання в школі ораторського мистецтва, сміливо можете відкривати свою справу з озвучення відео. Заявок буде багато, тому що професійні ютубери роблять відео високої якості. Тому монтаж і озвучку вони замовляють у професіоналів,

33. Своя справа – віртуальний помічник

Якщо у вас виробився бездоганний навик управління часом, крім того маєте великий досвід в організації праці і хороші організаторські здібності, то сміливо можете пропонувати послуги віртуального помічника.

Така послуга дуже потрібна бізнесменам, щоб вони не відволікалися на адміністративну роботу, яку може виконати помічник. В його обов’язки зазвичай входить перевіряти пошту і відповідати на листи, планувати зустрічі, управляти сайтом та інше.

34. Відеооператор з дрону

Якщо ви шанувальник нової техніки і вмієте пілотувати дрони, то подумайте, як це хобі застосувати в бізнесі. На перший випадок можна зробити відео репортаж цікавого об’єкта або якогось заповідника.

Не виключено, що круті фахівці почнуть вас запрошувати в свої проекти для спільної роботи. Можливо, вам вдасться побувати в екзотичних місцях, і ви зможете створити рекламне портфоліо, яке приведе до вас клієнтів.

35. Аналітик даних (Data Analyst) – дистанційна робота

У прибуткових компаніях існує високий попит на аналітиків даних. Оскільки підприємства все більше орієнтуються на дані, багато людей звертаються до цих професіоналів, щоб обробляти цифри та приймати більш обґрунтовані рішення.

Однак, щоб стати професійним аналітиком, необхідно отримати серйозну освіту. Тільки тоді ви зможете правильно комунікувати з замовниками і зможете отримані дані впровадити в якусь бізнес-ідеї для замовника.

36. Малий бізнес: управління соціальними мережами

Багато підприємців потребують фахівців, які якісно можуть виконувати обов’язки маркетолога із соціальних мереж. Якщо конкретніше, то їм потрібен менеджер соціальних мереж. Головна мета цього фахівця створювати рекламний контент для реклами бізнесу, просування товарів, залучення трафіку і створення клієнтської бази.

37. Відкрийте бухгалтерію онлайн для обслуговування клієнтів

Для цього потрібно бути досвідченим бухгалтером з багаторічним стажем роботи в компанії з надання бухгалтерських послуг. Якщо професія бухгалтер – це ваш вибір і ви в цій справі експерт – відкривайте бізнес і надавайте послуги ФОПам. Без замовлень не залишитесь. Але краще зробити клієнтську базу.

38. Створюйте цікаві та унікальні шрифти

Якщо ви навчені типографіки, і у вас є досвід створення шрифтів, то на цьому можна заробити. Якщо серйозно побудувати бізнес, то він зможе стати джерелом пасивного доходу.

Для старту бізнесу потрібен планшет для творчості, Цифрова ручка і програмне забезпечення.

39. Малий бізнес: продаж виробів ручної роботи

Вироби ручної роботи користуються підвищеним попитом і є найоригінальнішим і неповторним подарунком на будь-яке свято. Способом їх продажу традиційно були ярмарки, але тепер з появою інтернету ви можете працювати з дому, займаючись ремеслами, творчістю і продавати їх онлайн.

40. Будівництво екологічних будинків

Якщо ви працюєте в сфері нерухомості, будівництва або є архітектором чи дизайнером, то бізнес-ідея полягає в тому, щоб спеціалізуватись на будівництві будинків з природних екологічно чистих матеріалів., оскільки ця ніша викликає великий інтерес.

41. Виготовлення котлів для опалення на біомасі

Котли на біомасі є найбільш екологічними , оскільки в якості палива вони використовують непридатні матеріали, такі як деревина, кісточки фруктів та інше. Цей тип котла виробляє тепло і нагріває воду для побутових потреб.

42. Установка сонячних панелей на даху будинку

Хороша бізнес-ідея – це продаж і установка сонячних батарей. Зі зростанням рахунків за електроенергію все більше і більше будинків заохочуються до встановлення сонячних панелей. Перевага сонячної енергії полягає в тому, що в хаті є електрика навіть в разі відключення електроенергії, вона безкоштовна.

43. Лікарські трави як екологічна альтернатива аптеці

Ми живемо в епоху, коли люди зловживають ліками при будь-якій хворобі. Тим не менш, є продукти альтернативної медицини, які часто краще використовувати, якщо відчувається дискомфорт або як спосіб запобігання захворювань.

44. Продаж джерельної води для компаній

Питна вода є основною потребою персоналу компанії. Хороша бізнес-ідея полягає в тому, щоб запропонувати продаж джерельної води. Така екологічно чиста вода, набагато краща, ніж вода в пляшках.

Висновок

Навіть в нелегкий час, практично завжди можна знайти ідею для власного бізнесу при мінімальному бюджеті в кишені, головне чітко і правильно вибудувати свій бізнес-план.

Як врятувати свої заощадження в умовах інфляції

Навіщо Viber вашому бізнесу?

Як стати успішним трейдером