Банківський кредит – що це таке, види та функції кредиту

Розвинена банківська система підтримує своє благополуччя, заробляючи на кредитах. Вони виникли ще на зорі економічного розвитку країн. Проте кредит, який видавали доісторичні банки, мав трохи іншу форму, він називався «вільним» кредитом. Сьогодні кредити видають професіонали, і часто цей процес виглядає складним оформленням, що відповідає Закону про банки. У статті йтиметься про види кредитів, яке його призначення та функції, і чи вигідно людям брати в банку гроші у позику.

Які бувають кредити та навіщо вони потрібні: форма кредитування

Банківський кредит

Люди вигадали кредити не просто так. Вони були дуже вигідним фінансовим інструментом у розвитку економіки. Особливо в період розвитку держав, банківської системи та промислової революції. Назва цієї банківської операції походить від латинського слова credere, що означає: вірити, довіряти. Так, що перші кредити з’явилися на довірі двох людей, які добре знали один одного. Невиплата такого зобов’язання наносила ганьбу на позичальника та втрату честі та доброго імені в оточенні.

Алгоритми кредитування

Розвиток банків сприяв поступовому розвитку договірної кредитної системи. В даний час банки застосовують дуже складні алгоритми для розрахунку кредитного ризику та успішно на цьому заробляють певну суму грошей.

Поняття кредит іноді сприймається як форма надання кому-небудь грошей у позики. Спрощений алгоритм кредитування часто використовують фінансові організації, які не є банками, при наданні термінового кредиту без підтвердження зобов’язань.

Банківський кредит – визначення

У Законі про банки є стаття, де надано визначення терміну банківського кредиту. Там сказано, що кредит – це письмове оформлення договору між банком та клієнтом. Там сказано, що банк зобов’язується надати позичальнику гроші на певний термін часу, та  вказати суму коштів для цільового призначення. У свою чергу, позичальник зобов’язується витратити їх за умов, зазначених у договорі. Повернути суму кредиту позичальник повинен разом із відсотками в обумовлену дату погашення позики.

Позичальник отримує кредит і використовує його згідно з кредитним договором, коли:

  • оформлений кредитний договір;
  • кредитне зобов’язання надано банком, а не приватною особою чи небанківською фінансовою компанією;
  • банк дає позичальнику гроші для певної мети;
  • тривалість погашення кредиту визначається кількістю регулярних платежів.

Основною характеристикою кредиту є: гнучкість, регулярність платежів, певний дохід.

Отже, з погляду банку, кредит є формою заробітку від отриманих коштів. Звідси виходить підвищення кредитних відсоткових ставок фінансовими організаціями для збільшення свого прибутку. З погляду позичальника кредит дає йому можливість покрити певні витрати для вирішення своїх фінансових проблем. Наприклад, для компанії, яка бере кредит на старт бізнесу, такі витрати можуть за деякий час принести певний прибуток.

Основні кредитні функції

Згідно з правовим фінансовим визначенням, кредит виконує три функції.

  • Емісія – запровадження грошей у економічний обіг.
  •  Стимулювання – гроші, що вводяться на ринок, дозволяють розвивати окремі галузі економіки.
  • Дохід – при успішному стимулюванні покращується виробництво та збільшується прибуток.

Резюме

У зв’язку зі зростанням банківських структур отримати кредит для пересічного громадянина стає все простіше і простіше. Головне – довести свою кредитоспроможність. Йдеться про можливість людини погасити взятий кредит разом із відсотками у терміни, зазначені у договорі. Позичальник зобов’язаний подати на вимогу банку документи та інформацію, необхідну для визначення можливості погасити кредит.

Державна грошова система: золотий стандарт

Банківська система та її роль в економіці держави

Як безкоштовно отримати Біткоїн

error: Вміст захищений!!