Сімейний бюджет — доходи та витрати сім’ї

Коли люди говорять про сімейний бюджет, найчастіше ці міркування ходять навколо доходів. А точніше про те, як їх можна збільшити, де знайти роботу, хто забезпечуватиме сім’ю та багато іншого. Набагато рідше можна почути розмову про те, як скоротити витрати або придбати квартиру.

На превеликий жаль, саме гроші та невміння ними розпоряджатися призводить до сімейних сварок.

Сімейний бюджет

А також позначається на стосунках між парою, із друзями та родичами. Якщо Ви потрапили до такої ситуації, то читайте далі.

Варто відзначити, що фінансове благополуччя залежить не від розміру доходу у вашій сім’ї. Ви, напевно, знайомі з парою, у якої високий дохід, але вони завжди скаржаться на брак грошей. Справа в тому, що фінансове благополуччя складається з п’яти складових у сімейному бюджеті.

І якщо хоча б одна із цих складових не працює, то виникають проблеми. Тому проаналізуйте все за пунктами, і Ви зрозумієте, як потрібно будувати сімейний бюджет.

Отже, перша складова – це дохід.

Найчастіше він складається із основного доходу кожного члена сім’ї. Щоб убезпечити себе, постарайтеся знайти додаткове джерело заробітку, наприклад хобі, результати якого можна продати.

Або ж відкладайте певну суму від заробітку на банківський рахунок. Так, у разі раптової хвороби або втрати роботи, Ви почуватиметеся впевнено ще якийсь час.

Наступний пункт – витрати.

Безумовно, витрата не повинна перевищувати доходу.

Тому заведіть таблицю обліку всіх витрат і проаналізуйте свої витрати за певний період часу.

Можливо, Ви витрачаєте досить великі суми на те, що вам не дуже потрібно.

Наприклад, якщо не купувати щодня бутерброд, каву чи цигарки, то за кілька років Ви зможете заощадити пристойну суму, якої вистачить на подорож.

Третій пункт – своє житло.

Безумовно, воно коштує великі гроші, і саме цей пункт стоїть на першому місці у більшості пар, на шляху до покращення своїх стосунків.

Тому обов’язково розраховуйте сімейний бюджет таким чином, щоб виходило відкладати хоча б невелику суму на свій майбутній будинок чи квартиру.

Четвертий пункт – інвестиції.

Можливо, ви подумаєте, що вам це не потрібно, але це не так. Саме інвестиції, які можна вкласти в нерухомість та акції, будуть приносити пасивний дохід. Тому ніколи не вибирайте споживчі кредити, які будуть руйнувати ваш сімейний дохід.

Погодьтеся, набагато краще вкладати гроші в нерухомість, яку надалі ви зможете здавати та отримувати від цього певні гроші.

Ну і останній, п’ятий пункт – спільні погляди кожного із членів сім’ї на сімейний бюджет.

Погодьтеся, дуже складно буде парі, в якій одна людина любить витрачати гроші і постійно це робить, тоді як інша намагається заощадити та відкласти гроші на майбутнє.

Якщо кожен із цих пунктів у вас в порядку, то будьте впевнені в тому, що ваша сім’я чудово справлятиметься з усіма фінансовими питаннями. А ваш сімейний бюджет незабаром почне збільшуватись.

Для чого використовувати відеоспостереження в офісі

Як правильно поводитися в офісі

Не той багатий, хто заробляє, а той, хто мало витрачає