Як вибрати розташування для офісу

Якщо ви вирішили зайнятися бізнесом, вам обов’язково потрібний офіс. І як його правильно вибрати — питання важливе, не даремно вибір розташування офісу повинен бути обґрунтований у бізнес-плані, який ви обов’язково повинні скласти не тільки якщо збираєтеся просити інвестицій для відкриття бізнесу, але і якщо ви дійсно хочете відкрити бізнес, який буде приносити дохід.

Отже, чим слід керуватися при виборі розташування офісу?

Як вибрати розташування офісу

Звичайно, це залежить від роду бізнесу, яким ви збираєтеся займатися. Якщо ви відкриваєте компанію, що надає, наприклад, транспортні послуги, то до вашого офісу навряд чи приїжджатиме велика кількість клієнтів — в основному всі переговори ви будете вести по телефону.

У такому випадку зовсім не важливо, де саме буде знаходитися ваш офіс: логічніше в такому разі або зробити офіс поруч з гаражем, або, якщо немає такої можливості — в будь-якому місці, де орендна плата буде менше. У цьому випадку також не має значення, у першій чи другій лінії будинків знаходиться офіс.

Те саме стосується фірм, які займаються оптовою торгівлею. А от якщо ви відкриваєте, наприклад, контору з організації свят, то важливим буде і місце розташування, і наявність зручного під’їзду до офісу, і наявність місця для паркування, і розмір офісу: адже в приміщенні обов’язково потрібно буде виділити окрему кімнату для переговорів з клієнтами.

Таку контору краще відкривати в центрі міста або якщо такої можливості немає, то в спальному районі (цей варіант набагато гірший), але в жодному разі не на околиці!

Нотаріальну контору можна відкривати практично в будь-якому районі міста — цей вид послуг буде затребуваний і в центрі міста, і в спальному районі, і навіть в індустріальному. Тільки в промисловому районі все ж таки кількість відвідувачів буде невеликою.

Падає останнім часом і кількість відвідувачів у нотаріусів, які відкрили свої контори в центрі міста: багато хто вважає, що з центру вже напевно будуть великі черги, і звертаються до нотаріуса неподалік свого будинку.

Деякі види бізнесу вимагають відкриття офісу в місцях із великим проходженням людей.

Наприклад, дитячу перукарню або офіс фірми, що виготовляє на замовлення кухонні меблі, має сенс відкривати у великому торговому центрі:

там повз офіс проходить багато народу, і, відповідно, вам знадобиться набагато менше вкладень, щоб вашу фірму дізналися.

До речі, у цьому випадку у вас є можливість і заощадити:

  • по-перше, торгові центри охороняються,
  • по-друге – у них є туалет, і ви можете орендувати офіс такого розміру, який потрібний саме для ваших офісних потреб.

До речі, про розміри: ви повинні задуматися про те, якого розміру офіс вам потрібен, до того, як почнете шукати відповідне приміщення.

Якщо буде менше, ніж потрібно – вам та вашим співробітникам буде не комфортно в ньому працювати. А якщо більше – то й платити, відповідно, доведеться більше.

Фен-шуй для залучення багатства

ПАММ-рахунки: поняття та принцип роботи

Який повинен бути стиль ділової Жінки?