Організація виробництва та продажу квасу

Кліматичні умови більшості регіонів нашої країни дедалі частіше відрізняються своєю крайністю. Дуже холодні зими та спекотні літні періоди сприяють розвитку сезонного бізнесу, який може забезпечити свого власника пристойним доходом у відповідну пору року. При цьому слід розуміти, що один суб’єкт господарської діяльності цілком здатний організувати цілу мережу бізнес-проектів у різні періоди, забезпечуючи себе досить стабільним заробітком протягом усього року.

Однією з найбільш перспективних бізнес-ідей у ​​літню пору року є продаж квасу.

квас

Пов’язано це в першу чергу з посушливими, спекотними днями і вкрай рідкісними опадами. Для того, щоб освіжитися, люди змушені купувати тонізуючі напої. У зв’язку з цим власник подібного бізнесу може не сумніватися в його рентабельності та окупності. Реалізація квасу відбуватиметься дуже швидко і у великих масштабах. Однак у питанні ефективності бізнесу не слід сподіватися лише на сезонні особливості. Слід розуміти, що його якісна організація та оптимізація багато в чому впливають на прибутковість.

Для більш змістовного та конструктивного викладу інформації розглянемо окремо два основних напрямки у квасовій сфері діяльності, а саме:

  • – бізнес у галузі виробництва квасу;
  • – бізнес у сфері продажу квасу.

Виробництво хлібного квасу як джерело доходу

Основною складністю даного бізнесу є те, що виробництво квасу пов’язане багатьма особливостями, зумовленими його властивостями, що швидко псуються, і досить складною технологією виготовлення. Як правило, за дотримання стандартної технології виробництва термін зберігання неосвітленого квасу становить максимум 3 дні, що, безумовно, не передбачає його масштабного заготівлі з метою подальшого збуту. Освітлений квас може зберігатися до 7 днів, а при використанні консервантів дещо довше, проте це не звільняє виробника від необхідності здійснення оперативної реалізації.

Необхідно також відзначити, що організація бізнесу з виробництва квасу дещо вигідніша, ніж його простий перепродаж. Пов’язано це з відсутністю необхідності здійснювати попередню закупівлю, а також організовувати роздрібний збут, що, звісно, ​​призводить до втрати певної частини прибутку.

Отже, як виглядає саме виробництво квасу і що необхідно для запуску виробничого процесу? Відповідаючи це питання необхідно виділити такі етапи роботи:

– Для початку потрібно виготовлення квасного сусла. Під цією процедурою необхідно розуміти процес змішування в якійсь ємності цукрового сиропу та квасного концентрату. Після ретельного перемішування суміш додають 10% гарячої води (бажано більше 80° за Цельсієм), а через деякий час доповнюють ємність прохолодною водою. Як результат отримуємо готове квашене сусло.

– Далі неминуче починається процес бродіння, для утримання якого необхідно додати в сусло відповідну кількість дріжджів та закрити ємність з використанням гідродозатора. Слід зазначити, що тривалість бродіння безпосередньо залежить від температури повітря у приміщенні, проте тримати квас у такому стані не рекомендується понад дві доби.

– Процес освітлення квасу здійснюється за особистим бажанням виробника і, як правило, з метою збільшення термінів його зберігання.

– Незалежно від застосування технології освітлення квас залишають на подальше дображивание, яке також має перевищувати доби.

Пройшовши всі стадії, а також правильно застосувавши технології, Ви обов’язково отримаєте якісний готовий продукт, який залишиться лише відфільтрувати, розлити у відповідну тару та збути. Також необхідно нагадати про обов’язковість проведення деяких бюрократичних процедур. Про них далі.

Реалізація хлібного квасу

Продаж квасу по-своєму вигідний бізнес, який дещо відрізняється від його виробництва. Тут немає потреби у закупівлі дорогого обладнання (наприклад, бродильно-купажного апарату чи інших ємностей), що передбачає серйозні вкладення. З іншого боку існують свої характерні особливості такого роду діяльності.

На початковому етапі організації торгівлі потрібно зареєструвати свою підприємницьку діяльність як приватного підприємництва чи юридичної особи-суб’єкта господарську діяльність. Далі необхідно отримати торговий патент, організувати та обладнати точки збуту. Цей етап передбачає закупівлю наступного обладнання:

  • – квасних бочок, холодильників, столиків та стійок для розливу, зручних стільців;
  • – кошиків та мішків для сміття, склянок, пляшок та іншої тари;
  • – парасольок для захисту від сонця, фірмового одягу для торговців;
  • – іншого обладнання та видаткових коштів.

Крім того, пам’ятайте про необхідність оформлення санітарної книжки, договору оренди земельної ділянки, реєстрації трудової діяльності ваших працівників, а також про інші важливі юридичні формальності.

Дієві способи економії грошей: покупка в торгових точках

Як відкрити кабінет психолога ( психологічної допомоги )

Як стати мільйонером заощаджуючи 25 гривень день

error: Вміст захищений!!