Як відкрити кабінет психолога ( психологічної допомоги )

У Західній Європі та Америці послуги професійних психологів затребувані та користуються великою популярністю вже протягом багатьох десятиліть. Там цілком нормально вважається ходити до даного фахівця за отриманням консультації з будь-якої хвилюючої людини питання. Якщо в житті виникла проблема, а душевний стан різко погіршується, то європеєць або американець негайно звернутися за допомогою до психолога. У нас поточна ситуація зовсім інша, люди в нашій країні звикли боротися зі стресами зовсім іншим чином.

Саме тому відкриття психологічного кабінету – це досить молодий вид бізнесу у наших реаліях.

Як відкрити кабінет психолога

Якщо ви не знаєте, як відкрити психологічний кабінет, то найкраще брати приклад із добрих західних зразків. Психологи, що працюють у вас, і психотерапевти повинні обов’язково мати вищу освіту, а в ідеалі пройти кілька курсів для підвищення рівня своєї кваліфікації. Від того, наскільки досвідчені та висококваліфіковані будуть ваші співробітники, залежить успішність ведення цього виду бізнесу.

Для початку вам потрібно зареєструватися як індивідуальний підприємець, а потім шукати приміщення для оренди (звичайно якщо такого вже немає).

Вартість даної послуги варіюватиметься залежно від міста, в якому ви проживаєте, та його району.

Найкраще орендувати приміщення, яке розташоване далеко від великих розважальних центрів, воно має бути правильної форми та невеликого розміру, а також знаходиться далеко від спортивних, побутових, музичних, адміністративних та господарських блоків.

Пам’ятайте про те, що кількість клієнтів вашого психологічного кабінету багато в чому залежатиме від ступеня його доступності та зручного розташування. В ідеалі було б непогано створити власний сайт своєї фірми, де буде розміщена вся необхідна для клієнтів інформація про ваш кабінет, а також зазначена вартість послуг, розташування кабінету, карти, що показують як до нього дістатися, і так далі.

При оформленні психологічного кабінету варто приділити пильну увагу його оформленню, його атмосфера має налаштовувати клієнта на довірче спілкування та готовність боротися зі своїми душевними проблемами.

Якщо передбачається робота з дітьми, то потрібно зробити так, щоб батьки мали вільний доступ до кабінету, полиці та іграшки варто розташовувати таким чином, щоб дитина могла до них дотягнутися. Найкраще використовуватися для психологічного кабінету гарне та м’яке освітлення, для цього можна розмістити локальні світильники в робочих зонах, або користуватися загальним розсіяним світлом.

Бажано, щоб усередині кабінету не було перегородок та внутрішніх дверей, для створення відчуття приватності на вікнах не зайвим буде повісити фіранки неяскравих тонів.

Тут не повинно бути нічого зайвого, щоби не порушувалася гармонія створеного простору. Використовуйте для обладнання приміщення зручні крісла, розташуйте на журнальних столиках допоміжні матеріали для занять з клієнтами, а також літературу, яка може бути цікавою для відвідувачів вашого кабінету.

Не зайвим буде створення картотеки та роздруківок з різними тестами та іграми.

Для обробки приміщення використовуйте будівельні матеріали м’яких пастельних відтінків: жовтого, теплого бежевого, умиротворюючого блакитного або зеленого, а також різні комбінації цих кольорів. Підлога повинна бути м’якою, але в той же час легко миється.

Подбайте про ненав’язливий музичний супровід, використовуючи класичну музику або звуки природи. Стильно і привабливо виглядатиме розташований у психологічному кабінеті невеликий фонтан або водоспад.

Як стати мільйонером заощаджуючи 25 гривень день

Як збільшити кількість підписників у TikTok

Як започаткувати власну справу