Як заробити на вирощуванні оливкових дерев

Оливковий гай – дуже специфічний об’єкт із погляду заробітку. Досить сказати, що практично будь-який досвід в інших видах садівництва не знадобиться у справі вирощування та продажу оливок.

Маслина європейська — дерево для тих, хто не женеться за модою на певні ягоди або хурму. Оливки — це гра в довгу. Дерева, отримані з кісточок, вперше почнуть плодоносити у десятирічному віці, а щепи – при досягненні 6-7 років. Тільки до двадцятирічного віку дерево входить у зрілість і починає приносити гідний урожай. І все ж таки вона варта того.

Оливка європейська — субтропічна культура, і тропічний клімат їй дуже підходить.

Як заробити на вирощуванні оливкових дерев та продажу оливок

Враховуючи пізньостиглість оливи, слід задуматися про вирощування цього дерева в сонячному місці. У зимовий період молоді дерева можуть витримати короткочасне зниження температури повітря до -9, а дорослі – до -12 – 18 градусів. Але якщо заморозку передувала тепла погода, рослина не встоїть. Вже при -6 та сильному вітрі можливі обмороження гілок.

Культура вимагатиме значної обрізки майже щорічно, оскільки зав’язь утворюється на молодих пагонах. Цвіте субтропічний екзот на широті Криму у травні. Дощі зменшать кількість зав’язі, тоді як вітряна погода, навпаки, дасть приріст урожаю. У середземноморських країнах до двадцятирічного віку оливкове дерево дасть від 20 і вище кг плодів на рік.

Для посадки завжди вибирають ділянку з пухким грунтом, можливо навіть схил, схильний до зсувів, обов’язково з сонячного боку. У регіонах із дощовим кліматом, як, наприклад, у центральній та північній Португалії, оливковим гаям може знадобитися дренажна система та захист від грибкових інфекцій. Але найкращі результати дадуть теплі, сонячні місця. У посуху деревам може знадобитися краплинне зрошення, яке забезпечить критичну надбавку врожайності: до 40%.

Не слід забувати і про перехресне запилення. Це означає, що при закладці гаю доведеться садити і рослини-запилювачі на відстані не менше 10 м від решти саджанців. Для формування гаю знадобиться близько 300 дерев на 1 га. При вирощуванні на олію потрібно досягнення повної технічної стиглості: до жовтня-листопада, в інших випадках знімання врожаю проводиться до жовтня.

Видобуток олії – близько 15% від ваги плодів під час використання відповідних сортів.

Так як оливка здатна рости на бідних, а значить, більш дешевих ґрунтах, то значно знижується вартість покупної ділянки. Органічні добрива цілком забезпечать потреби цього дерева в макро- та мікроелементах за рахунок його розвиненої кореневої системи.

Досить висока ціна на саджанці, наприклад, у Південній Америці вона може становити близько 70 доларів за один зразок.

Таким чином, посадковий матеріал для одного гектара коштуватиме більш ніж 20 тисяч доларів у цій зоні. Повернення інвестицій планується через 10-15 років за нульової врожайності вперше 3-4 роки. З 7-9 року життя врожайність становитиме до 15 тонн із 1 гектара землі. Такі темпи плодоношення дерево підтримує середньому до піввікового віку. Непоганим способом заробити більше є закупівля власного преса для одержання олії, і навіть створення власного бренду.

Я заробляти на біткоін-кранах з телефону

Як продати свою весільну сукню

Інвестор новачок – поради від експертів