Інвестор новачок — поради від експертів

Заробляючи гроші на фондовій біржі, гравець за ради цікавості, чи досвідчений трейдер може, як отримати високий прибуток, так і втратити всі гроші. У статті наведені відповіді на питання початківців інвесторів. Наприклад, яку суму грошей потрібно мати для початку інвестування, хто такий брокер і як правильно його вибрати, чи є якась гарантія отримання доходу, торгуючи на біржі, та інші.

Поради досвідчених інвесторів: перші кроки початківця інвестора

Поради інвестору

У людини, яка шукає заробіток в інтернеті, часто виникає бажання спробувати заробити на інвестиціях. Бо деяким новачкам здається, що це дуже просто. Хоча вони щось чули про інвестиції, але ніякого поняття в цій сфері діяльності не мають. Вони не розуміють що це таке і кому такий заробіток підходить? В першу чергу потрібно розуміти, що для інвестування потрібен стартовий капітал. А, в другу чергу потрібно вміти це робити.

Припустимо, що у людини є якийсь капітал на рахунку в банку, але там дуже низькі процентні ставки, і заробітку практично немає. Тому людина шукає, куди б вкласти свої гроші, щоб примножити капітал. Але, при цьому необхідно пам’ятати про ризики, тому що банки дають хоч якусь гарантію, а інші фінансові установи такої гарантії не дають. В цьому випадку необхідно пам’ятати, що, чим вище шанси дає брокер заробити гроші, тим більша ймовірність їх втратити.

Якщо ви вивчили правила інвестування і усвідомили, які при цьому існують ризики, то можете вільні гроші інвестувати в цінні папери. Хоча тут теж є ризики, але вони є скрізь. Наприклад, цінні папери Яндекса за п’ять років піднялися в ціні в два з половиною рази. Це дуже круто але на фондовому ринку не тільки великий прибуток але і великі ризики, наприклад, за ті ж п’ять років акції американського виробника техніки General electric подешевшали в два рази.

Так як же зрозуміти, що ви вже досить підготовлені для інвестування на біржі. Все дуже просто: якщо ваш бюджет дозволяє регулярно відкладати вільні кошти, значить можна задуматися про інвестиції на фондовому ринку. Але якщо у вас немає заначки на випадок непередбачених ситуацій, і ви не зможете протриматися на плаву без прибутку протягом шести місяців, то в фінансову авантюру ні в якому разі не влазити. Друга порада від експертів – це вміння працювати на біржі. Тому, спочатку потрібно трохи повчитися, та вивчити базові поняття ринку і пройти курс початківця інвестора.

Тактика досвідчених інвесторів

Досвідчені інвестори виробили таку тактику: на фондовій біржі терплячі гравці забирають гроші у нетерплячих гравців. Фондовий ринок дуже мінливий – ціна акції може за один день як злетіти, так і впасти на 10%, а то і на 20 відсотків. Так що збитки в пару відсотків від інвестиційного портфеля зовсім не означають, що заробіток на біржі це не ваша справа. Те ж саме і з прибутком. Якщо акції трохи виросли в ціні рано відкривати шампанське, на наступний день все може змінитися.

Тому приходьте заробляти на біржу з чіткою метою і терміном, на який плануєте інвестувати гроші. Наприклад, ви поставили собі за мету заробити за допомогою інвестицій мільйон гривень за три роки. Значить на цей час складіть план дій, який буде включати суму інвестування, термін очікуваної прибутковості, розмір поповнення.

Якщо ви збираєтеся поступово збільшувати обсяг портфеля, а також враховуєте можливі ризики, вкажіть, скільки часу ви готові витрачати на управління своїм інвестиційним портфелем. Цей план допоможе вам впевнено йти до своєї мети, не приймати імпульсивних рішень і не піддаватися емоціям.

Якщо у вас кілька цілей, то потрібно для кожної мети розробити свою стратегію, наприклад, вкластися в надійні акції, але ціна на які повільно росте і заробляти на дивідендах або зробити ставку на зростання ціни на акції перспективних компаній або взагалі передати свої кошти в довірче управління.

Однак потрібно враховувати те, що ваша стратегія може коригуватися з урахуванням зовнішніх факторів, наприклад, ви вклалися в цінні папери якоїсь компанії, а у неї з’явився сильний конкурент хіба це не привід щось змінити який би шлях ви не вибрали.

Кілька порад, які допоможуть не втратити гроші на біржі і навіть можливо помножити вкладення

1). По-перше, не вкладайте всі гроші в цінні папери однієї компанії. Звичайно, коли люди бачать дворазове зростання вартості цінних паперів, то починають шкодувати, що не витратили на них всі гроші. Проте, врахуйте, що упущена вигода не так страшна, як реальні збитки. Адже може статися як зі знаменитою компанією Intel влітку 2020 року. Начебто у них було все спокійно, навіть презентацію оголосили. Але, випуск нового процесора затримався на півроку, і цього стало достатньо щоб акції корпорації всього за один день подешевшали на 15 відсотків. Тільки уявіть собі емоції тих людей у кого було багато акцій компанії Intel на руках. Коротше кажучи, обов’язково диверсифікуйте свій портфель і вкладайте кошти в папери різних компаній з різних галузей.

2). Пам’ятайте, що інвестування завжди пов’язане з ризиком, причому чим вище потенційний прибуток, тим більше будуть ризики, тому інвестувати варто тільки свої вільні кошти, не влазячи в борги і кредити.

3). Не купуйте акції тому, що вони стрімко дорожчають. Це зростання може бути чисто спекулятивним. Тому, перш ніж придбати цінні папери, вивчіть компанію і її фінансові показники на перспективу.

4). Пам’ятайте, що зростання вартості цінних паперів в минулому не говорить про таке ж зростання в майбутньому. Підходьте серйозно до вибору компанії, яка погоджується на ваші пропозиції з купівлі та продажу цінних паперів або сама на пряму управляє своїм капіталом. Перевірте, чи є у неї ліцензія на таку діяльність, вивчіть відгуки клієнтів і уважно читайте договір. Головне пам’ятайте, що легкий прибуток тільки в мишоловці, якщо вам гарантують понад високу прибутковість йдіть звідти якомога швидше. Ніхто не може зі стовідсотковою ймовірністю передбачити як поведе себе ринок. Ну, хіба що шахраї.

Основна стратегія гри на фондовій біржі: рекомендації експертів

Якщо ви підготувалися і вирішили заробляти в Інтернеті онлайн, використовуючи в якості інструменту фондову біржу, то зверніть пильну увагу на рекомендації, які дають фахівці вам, як інвестору:

• Не намагайтеся щось заробити граючи на фондовій біржі, якщо ви не пройшли навчання. Пам’ятайте, що перш, ніж інвестувати обов’язково створіть свою фінансову подушку безпеки, яка вас виручить, якщо ви втратите всі гроші при інвестуванні. Постійно відкладайте 10% зі свого доходу в свій недоторканний фінансовий запас;

• Якщо ви поставили за мету отримання високого доходу в далекій перспективі, то не інвестуйте в ризикові активи;

• Врахуйте, що інвестувати можна тільки тоді, коли ви пройшли навчання і маєте хоча б базові знання про біржу і правила роботи на ній. Крім того, постійно і серйозно вивчайте маркетингову юридичну стратегію цієї фінансової установи. Обов’язково перевірте наявність ліцензії та репутацію власника компанії. Пошукайте в інтернеті відгуки користувачів. Якщо вам щось не зрозуміло, то купіть консультацію у фінансового радника;

• Якщо ви новачок, то ніколи не захоплюйтеся отриманням високої прибутковості відразу на старті. Не інвестуйте весь свій капітал в одну біржу. Інвестуйте в кілька фінансових установ, краще отримуйте перший дохід в 10-15% річних від своїх вкладень, ніж втратити всі гроші і відмовитися від заробітку на інвестиціях в майбутньому.

Резюме

У будь-якому разі, інвестор новачок повинен розуміти, що дохід від інвестування залежить від суми вкладеного капіталу. Тому експерти рекомендують вкладати гроші в інвестиції не менше 30% від доходу.

Застосовувати диверсифікацію вкладів до 10 видів. Вклади мають бути від 10 тисяч доларів, інакше не вигідно. Серед нових видів інвестицій робити вкладення в землю та ринок криптовалют.

Що таке фінансова система SWIFT простою мовою

У чому подібність між криптовалютами та золотом

У чому подібність між криптовалютами та золотом