Робота в Польщі по біометрії

Безвізовий режим перетину кордону країн Шенгенської зони дав можливість українцям відмовитися від стомлюючої процедури отримання візи. Крім того, тепер кожна людина може виїхати до Польщі, коли їй заманеться. Чому люди масово їдуть до Європи, переважно до Польщі? Причина дуже банальна – люди їдуть заробляти гроші. Але, чи можливо влаштуватися на роботу до польської компанії, приїхавши за біометричним паспортом? Європейські країни забороняють іноземцям працювати, не маючи робочої візи. Але Польща змінила дещо своє законодавство і працювати за безвізом можна, але лише три місяці.

Докладніше читайте у статті.

Чи можна працювати в Польщі по біометрії?

Робота в Польщі по біометрії

 Термін перебування іноземця в Польщі, що в’їхав за біометричним паспортом, становить лише 90 днів на півроку. Тому українцю, який приїхав на роботу до Польщі за біометричним закордонним паспортом, можна працювати не більше 90 днів.

Далі потрібно або повертатися додому або оформляти інші документи.

Як отримати роботу в Польщі, маючи біометричний паспорт без робочої візи.

1). Перше, що потрібно зробити українцю, щоб приїхати до Польщі по біометрії – знайти роботодавця і вакансію.

2). Друге – отримати його дозвіл на роботу, так зване «Oswiadczenia», а також зробити страховку на 90 днів. Без цих документів перетнути кордон з метою заробітку не вдасться.

3). В’їхати до Польщі.

4). Поїхати на свою роботу до роботодавця та укласти з ним трудовий договір, пройти медкомісію та вийти на робоче місце.

Як залишитись у Польщі після закінчення дії терміну безвізу

Таку можливість залишитись у Польщі та не виїжджати з неї дає такий документ, як «Карта побуту». Однією із підстав для її отримання є довгостроковий трудовий договір. Відповідно, працюючи за безвізом і, будучи власником такого договору, можна претендувати на дозвіл на проживання, тобто на Карту побуту.

Закон каже, що подати документи на отримання Карти побуту можна навіть в останній день офіційного перебування в Польщі. Поставлений штамп продовжить час дозволеного перебування в країні на весь термін розгляду справи. Але мінус у тому, що при розгляді цієї справи українцю доведеться весь цей час перебувати в Польщі без можливості з’їздити додому.

Точніше, додому поїхати можна, а ось повернутися потім назад до Польщі не вийде. Оскільки для в’їзду до Польщі потрібна віза чи Карта побуту.

Часто можна почути таке твердження, що робота по біометрії вважається нелегальною. Але це не так. Тут треба розуміти, що робота по біометрії – це офіційне працевлаштування на три місяці. І тут фігурує не лише біометричний паспорт, а й купа інших документів.

Для працевлаштування роботодавець оформляє запрошення на роботу іноземцю — «Oswiadczenia», подає заяву в мерію про намір працевлаштувати іноземця, реєструє його в управлінні соціального захисту та інше. Тому робота з біометрії цілком легальна.

Резюме

Варіант працевлаштування за біометричним паспортом має як позитивні, так і  негативні сторони.

Перевага біометрії в тому, що можна відразу після прийняття рішення поїхати до Польщі, приступати до пошуку роботи, і одразу ж виїхати до роботодавця.

Недоліком є обмежене перебування в Польщі до 90 днів.

Створення потоку грошової енергії та залучення капіталу

Як заробляти великі гроші різними способами

З чого розпочати роботу торговим представником