Як організувати роботу вдома

Сучасні реалії внесли багато змін у життя наших сучасників. У період пандемії більшість офісних працівників змушені були перейти на віддалену роботу з дому. Але сам по собі термін «віддалена робота» та «фріланс» докорінно відрізняються. Хоча в обох випадках людина перебуває вдома.

Віддалена робота відрізняється тим, що діяльність співробітника підпорядкована певному графіку, він періодично звітує перед керівником та вирішує виробничі завдання у складі колективу.

Як організувати роботу вдома

Плюс такої діяльності в тому, що люди з обмеженими можливостями можуть гідно заробляти і не обтяжені обов’язками щодня з’являтися в офісі.

Фріланс або робота на себе в режимі вільного графіка підходить для людей творчих чи технічних професій, яким найбільше подобається самим розподіляти свій час.

Сучасні технології дозволяють працювати практично з будь-якої точки світу, без реального контакту із замовником.

Психологи вивчили проблеми організації роботи та відпочинку фрілансерів і дають кілька корисних порад як без шкоди здоров’ю (як фізичного, так і психічного) спланувати робочий день.

1. Робоче місце вдома.

Люди, які працюють на верстаті або в офісі, часто витрачають досить багато часу на дорогу. Фрілансер може відразу після пробудження та ранкових процедур приступати до робочих обов’язків. Але валятися на дивані з ноутбуком або шукати потрібний папір у всьому будинку, навряд чи розумна трата часу.

Якими б обмеженими були умови проживання потрібно організувати «робочий куточок», де буде зібрано все необхідне для повноцінної праці. Порядок у паперах та «видимість» робочого місця суттєво стимулює продуктивність.

Створення «міні – офісу» збереже не лише психологічний настрій (пошук потрібних документів, ручок, стиплера тощо викликає роздратування і нервує), а й фізичне здоров’я. Важливо, щоб робоче місце було добре освітлене і не шкодило поставі.

2. Піжама чи дрес-код?

Фахівцями доведено, що одяг налаштовує людину на певний стереотип поведінкових реакцій. Недарма у багатьох компаніях умовою роботи є дотримання дрес-коду.

Халат, піжама, розтягнута футболка асоціюється у людини зі станом відпочинку і йому складніше зосередиться. Ніхто не закликає сидіти вдома в діловому костюмі, але підібрати одяг, в якому працювати комфортно, і виникає почуття зібраності все ж таки доведеться.

Цілком піде поєднання светра зі зручними джинсами або спортивний костюм.

3. Переваги та недоліки роботи з дому.

Звичайно, без контролю суворого начальства можна будь-якої миті зробити перерву, побалувати себе чашкою кави, сходити в магазин або зайнятися домашніми справами. Але психологи не рекомендують працювати, періодично помішуючи суп.

Робочий час доцільно організувати як: година роботи, 15 хвилин перерва. У перервах можна перекусити, зробити легку розминку для шиї та спини, що конче необхідно при сидячому способі життя.

Після роботи потрібно «розвантажити» мозок від інтенсивної діяльності. У цьому допоможе медитація або прослуховування улюблених книг (саме прослуховування, тому що очам теж потрібно відпочити).

З недоліків фрілансу варто відзначити відволікаючі фактори. В офісі працівника не відволікає немитий посуд або обід, що кипить на плиті. Тому і вдома має сенс чітко розмежувати робочий час та домашню справу.

Резюмуючи вищесказане, можна виділити основні принципи успішної організації вільного графіка:

  • — організувати вдома робоче місце;
  • — розподілити робочий час та час на дозвілля або домашні справи;
  • — підібрати зручний, але не розхолоджувальний одяг;
  • — скласти розклад із пріоритетом найважливіших та термінових справ;
  • — Зберігати фізичну активність.

Дотримання цих правил допоможе грамотно організувати свою роботу та зберегти здоров’я.

Навіщо потрібно автоматизувати малий бізнес

6 способів як збільшити продажі інтернет-магазину

Що таке автоматизація бізнесу

Комментарии 2

Добавить комментарий