Як започаткувати власну справу

Відомий вислів говорить: «Часи не вибирають, у них живуть і помирають». Раніше такі поняття як кар’єра, бізнес-план, маркетинг асоціювалися із чоловічою роботою. Жінкам у кращому разі діставалося почесне звання «добрий виконавець». Нині все стрімко змінюється. Жінки займають керівні посади, роблять кар’єру, розвивають свій бізнес. Можна скільки завгодно розмірковувати про те, добре це чи погано, а можна прийняти ці нові умови та можливості та стартувати самій.

З чого слід починати свій шлях до фінансової незалежності?

Як започаткувати власну справу

І не важливо, чи йдеться про новий великий бізнес або зміну професійної діяльності. Адже навіть тимчасова робота для студентів може стати початком великої кар’єри. Тому давайте підійдемо до цього «по-дорослому».

Почнемо, мабуть, із бізнес-плану. Адже слово бізнес перекладається як «справа». Можна сказати інакше — план дій щодо здійснення фінансової незалежності. Ось давайте і розпишемо на папері за пунктами, з чого починатимемо, хто нам зможе допомогти, і скільки може обійтися досягнення наших планів.

Починати будувати план потрібно від кінцевої мети.

Тобто чого ми хочемо досягти в результаті, потім як до цього прийти, і так вниз по ланцюжку. Крім того, цілі мають бути розписані за тимчасовою шкалою, що через тиждень, а що через місяць чи рік.

Отже, ціль визначена. Розпишіть, як її можна досягти. Потім проаналізуйте, які з наведених способів найбільш реальні. Навіть якщо один із способів вам здасться вдалим у всіх відносинах, не полінуйтеся, і розгляньте всі інші. Позначте всі плюси та мінуси, напишіть, хто зможе вам у цій справі допомогти, і чим саме. Таким чином, коли ви складете докладний план, ви чітко знатимете, в якому напрямку рухатися, у вас буде докладний план дій — крок за кроком. І якщо, наприклад, план «А» не спрацює, ви можете швидко перейти до плану «В».

Не соромтеся звертатися за допомогою до людей. У найгіршому випадку ви почуєте «ні». Але зате, спілкуючись зі знайомими і близькими на тему, що цікавить вас, ви можете отримати корисні відомості, а, можливо, реальну допомогу. Адже не секрет, що знайти роботу, про яку ви мрієте, простіше за знайомством. Так що окремо складіть список знайомих та напишіть, яку конкретну допомогу чи пораду вони зможуть вам надати.

Про помічників розмова особлива. Якщо ви хочете відкрити свій власний бізнес, і сподіваєтеся отримати від знайомих будь-яку допомогу, заздалегідь поцікавтеся у людей, яких ви включаєте в список, що вони думають щодо вашої ідеї – можливо, вони мають свої плани і вони не зможуть вам допомогти. Досвід багатьох показує, що агітувати таких людей не варто, згодом така агітація може вийти вам боком.

Доцільніше запросити сторонніх людей, з якими вас не пов’язують особисті стосунки. Пам’ятайте приказку: «Хочеш втратити друга, почни з ним спільний бізнес». Те саме стосується і друзів жіночої статі.

Підведемо підсумок. Для успішного старту в будь-якій справі необхідно визначити – що робити, як і хто може допомогти. Цей принцип стане вам у нагоді і в бізнесі, і в будь-якій іншій ситуації, пов’язаній зі зміною вашого життя.

І ще важливо не забувати. Ви обов’язково досягнете висот, які планували собі. Але якою б успішною бізнес-леді ви не стали, як би не процвітала ваша справа, не забувайте, що головне для жінки — це залишатися нею. Не віддаляйтесь від родини та близьких. Будьте найпрекраснішою мамою у світі для своєї дитини. Чоловік повинен не сумніватися, що йому пощастило з дружиною, батьки нехай оцінять вас як дочку, а друзі — не викреслять ваш телефон. Тільки тоді у житті буде гармонія. А інакше навіщо це все?

Як стати моделлю

Як знайти роботу в офісі

Іменна картка «Універсальна Gold» від Приватбанку