Чи готові Ви сьогодні стати начальником?

Ви так чекали, коли завідувачка піде в декрет (на пенсію, на підвищення) і вже бачили себе на цій посаді. А як інакше — Ви досвідчений працівник, відмінний фахівець, 10 років працюєте в цій компанії. Але пост завідувача зрештою запропонували не Вам. У чому ж справа?

Які якості потрібні людині для того, щоб їй довірили керівництво колективом?

Чи готові Ви сьогодні стати начальником

Здоровий кар’єризм

Заявляйте про себе, давайте зрозуміти, що хочете і готові рухатися вгору кар’єрними сходами. А то ризикуєте просидіти на маленькій непрестижній посаді все життя, як Акакій Акакійович з гоголівської «Шинелі». Так, класний спеціаліст. Але тільки ось у цій вузькій області. Крок управо, крок вліво – втеча із «зони комфорту». А це стра-а-ашно!

І на підвищення йде хтось не такий досвідчений, здатний і старанний, як Ви, зате з амбіціями. Відвертого «некар’єриста» можуть призначити начальником лише за принципом «на безриб’я і лебідь щука», і навряд чи він досягне там великих успіхів. Максимум із нього вийде пристойний в.о., доки не знайдеться справді ефективний начальник.

Організаційні здібності

Зазвичай наявність цих здібностей проявляється у дитинстві. Ви були хорошим старостою класу? Чи були неформальним лідером і «тримали» усі 7-і класи? Чи збирали Вашу молодіжну компанію для спільних поїздок у гори? Все це було неспроста, і в дорослому світі ці навички знадобляться однозначно — так що не бійтеся брати на себе відповідальність.

Для порівняння – майже всі комсомольські та партійні керівники після заходу соціалістичного ладу плавно «пересіли» у крісла директорів банків, приватних компаній тощо. Лідер – це доля. Тож якщо «верховодив» у школі – будеш хорошим шефом, однозначно!

Вміння вимагати високого результату роботи від підлеглих

Напевно, найцінніша якість керівника.

Людина слабка — якщо її не мотивувати, якщо вона не боїться начальницького «рознесення» і відповідальності, вона працюватиме добре. Не зі зла, а просто через людську психологію. Дисципліна підтримується лише суворим ставленням. Усвідомлення того, що запізнюватися не можна, ніяк, зовсім, що це коштуватиме багатьох нервів, тримає нас у тонусі і ми ще й раді цьому. На те в річці та щука, щоб карась не дрімав. А що – народна мудрість.

А ось деякі якості, які дуже вітаються у начальників, але дехто вважає, що без них можна обійтися.

Відмінне знання специфіки справи

Не кожен суперпрофі може керувати навіть у своїй сфері. У начальника дещо інші обов’язки, хоча він, безперечно, повинен добре знати процес. Висококласний хірург та головлікар – це «дві великі різниці». Як учитель історії та директор школи. Такі керівники вирішують здебільшого господарські і організаційні питання, але в конкретно медицину і педагогіку часу вони просто немає.

Практичний досвід

Чому ми віднесли цю якість до бажаних, але не обов’язкових?

Тому що іноді довгий стаж роботи в одному колективі певною мірою навіть заважає. Ваші багаторічні колеги тепер нижчі за Вас за статусом, і це все змінює. Тепер на користь справи Вам треба зберігати дистанцію. І навіть якщо Ви завзятий демократ, без цього не обійтися.

Найчастіше підвищення знаменується закінченням дружби з колегами. У вас тепер різні цілі, ви у різних таборах. А це незвично, дискомфортно. Як ти можеш не виконувати, коли я прошу (ти ж був моїм другом)? А як ти можеш вимагати так багато?

Так можна і роботу втратити, не зумівши стати ефективним керівником для колишніх колег та зіпсувавши нанівець стосунки у цьому колективі. Саме тому так часто компанії запрошують топ-менеджерів із боку. І не факт, що хороших фахівців, зате хороших управлінців.

Так, ось так непросто стати начальником. Але святе місце порожнім не буває. Справи йдуть, контора пише – і хтось усім цим керує. Начальник відповідає за те, що роблять його співробітники. І від того, наскільки вміло він керує, залежить тривале (або навпаки) існування компанії, рентабельність відділу та регулярний дохід безлічі людей.

Що допомагає розвивати фантазію?

Як правильно привернути увагу оточуючих

Навіщо потрібне ораторське мистецтво

Комментарии 1

Добавить комментарий