7 простих способів зняти стрес

Стрес можна визначити як реакцію організму у відповідь різні ситуації, які перевищують здатність ефективно справлятися з проблемами. З’являються стресові чинники. Їхнє джерело може бути як фізичними – шумом чи хворобами, так і соціальним (відсутність роботи, вагітність та пологи, сімейні проблеми, втрата коханої людини)

Стресові фактори також можуть відрізнятися один від одного. Перші з них – щоденні. Ми зустрічаємося з ними у повсякденному житті. Незважаючи на невеликий вплив, вони можуть створювати проблеми через їх універсальність, частоту (наприклад, запізнення, конфлікт з другом, іспит).

Наступний рівень – це серйозні стресові чинники, що характеризуються зв’язком із великими змінами у житті. Це більш серйозні обставини, такі як одруження, зміна роботи або народження дитини.

Останній рівень – це катастрофічні чинники, які впливають на цілі групи людей та впливають на все наше життя, є найсерйознішими, і ми часто нічого не можемо з ними зробити (наприклад, війни, стихійні лиха, вибухи). Вони безпосередньо впливають на наше життя чи безпеку, ми відчуваємо загрозу.

Причини стресу

Причин багато. Чим більше людей – тим більше причин, кожен із нас індивідуальний. Для деяких це може бути професійна ситуація, яка змушує багато працювати і брак часу переслідує нас. Для інших це може бути проблемою пошуку роботи, яка створює фінансові проблеми. Через це починаються проблеми зі сном, безперервні погані думки. Велика кількість людей відчувають стрес від публічних виступів, коли їм потрібно виступати самостійно чи групі. Стрес створює такі ефекти, як тремтячі руки, прискорене серцебиття або холодний піт.

Стрес ми можемо розділити на два типи:

Мобілізуючий стрес – припустимо, що маємо конкретне завдання, і ми маємо підготуватися до нього відповідним чином. Це спонукає нас діяти. Через ці дії виділяється гормон, званий адреналіном, який полегшує виконання.

Тривалий стрес або стресові фактори, що постійно виникають, виснажують нас фізично і розумово. Цей тип стресу погано впливає весь наш організм. Його наслідки: дратівливість чи психічний зрив, іноді навіть депресія.

Симптомами хронічного стресу є:

• хвороби серця та серцево-судинної системи;
• головні болі;
• біль у спині;
• проблеми із травленням;
• виразки шлунка та дванадцятипалої кишки;
• порушення регуляції місячного циклу у жінок;
• проблеми із вагою;
• проблеми із кольором обличчя;
• випадання волосся;

Як упоратися зі стресом?

7 способів зняти стрес

1.Сядьте і подумайте, що викликає у вас стрес.

Відмінним варіантом може бути записати всі проблеми на аркуші паперу. Записати всі варіанти вирішення цих проблем. Наприклад, якщо ви нервуєте з-за розмови з людиною – подумайте, що саме ви можете сказати і як поводитися. Це змусить вас почуватися впевненіше. Тільки спокій здатний уберегти нас від параної. Обов’язково відрегулюйте подих.

2. Слухайте музику.

Саме вона позитивно впливає на нервову систему. Увімкнення вашої улюбленої пісні може принести вам умиротворення. Не має значення, реп чи джаз. Ви можете навіть включити шум хвиль і лежати, глибоко дихаючи. Ви можете почати танцювати і при цьому виділяти ендорфіни – гармонії щастя! Дослідження показали, що у довгостроковій перспективі музика бореться навіть із хронічним стресом.

3.Будьте активними!

Фізична активність позитивно впливає весь наш організм. Це відомо не сьогодні. Він також благотворно впливає на управління стресом. Одягни навушники та біжи. Візьміть друга та йдіть у спортзал. Не варто примушувати себе до цієї діяльності, тому що ми додатково генеруємо стрес, який ми зрештою хочемо подолати.

4. Зверніться за допомогою – розмова з близькою людиною здатна змінити наше ставлення до проблем та підняти нам настрій.

Коли у вас виникнуть стресові ситуації – звертайтеся до коханої людини. Якщо у вас його немає, ви можете звернутися за порадою до психолога чи психотерапевта. Холодна голова іншої людини може допомогти нам боротися з негараздами та невдачами в житті. Під час розмови важливим є вміння слухати, а не лише говорити.

5. Сон – одна з найнеобхідніших речей у нашому житті, і ми не можемо нехтувати цим.

Варто лягати спати і вставати одночасно. Завдяки цьому ви отримаєте корисну звичку. Пам’ятайте про гігієну сну – провітріть кімнату, відкладіть телефон за півгодини до сну. А сон 7-8 годин допоможе вам відновитися та боротися зі стресом.

6. Змініть те, що викликає проблему.

Якщо джерелом стресу є робота – можливо, настав час її змінити? Ми часто звикаємо до якихось ситуацій у житті і не хочемо змін, які могли б стати для нас кращими. Потрібно подолати страх до нового. Якщо у вашому оточенні є люди, які тягнуть вас донизу та вносять у ваше життя негативні емоції – відріжте себе від них. Немає сенсу з ними возитися. Не беріть на себе занадто багато, але будьте амбітні і виконуйте покладені на вас завдання дуже точно і чесно. Якщо ваше життя не зовсім схоже на те, що ви мріяли, варто подумати про те, що ви можете змінити.

7. Порадуйте себе.

Сходіть у каву, у кіно, за покупками. Іноді такі прості та банальні речі, про які ми забуваємо щодня, здатні різко підняти настрій, змусити нас перестати турбуватися та взятися вирішувати серйозні проблеми.

Як відкрити аптеку в малому місті

Як зробити бізнес на продажі жалюзі

Як позбутися безгрошових звичок