Жіноча кар’єра — основні рекомендації

Кар’єра для сучасної жінки – це не просто рух, це пошук себе, свого шляху. Традиційно склалося та історично закріпилося два основні жіночі завдання, які мають бути вирішені в процесі її життя: як вийти заміж і народити дітей. Проте сучасний світ додав до колишніх двох третю – пов’язану з роботою.

Тепер жінка живе не лише у вузьких рамках сімейного світу, виконуючи функції матері та дружини, а й відіграє роль успішної співробітниці та сильної конкурентки у сфері своєї професійної діяльності.

Жіноча кар'єра

За кілька останніх десятиліть жінка почала прагнути самореалізації, висловлювання своїх талантів, знань і умінь, а кар’єрні можливості дам пройшли неймовірну еволюцію. Незважаючи на очевидну конкурентоспроможність жінок навіть у сферах чоловічої діяльності, на ринку їхнє становище, як і раніше, складне. Жінка не тільки отримує менше чоловіка, але й зазнає складнощів при прийомі на роботу.

Суспільство осудливо дивиться на жінок, які заради кар’єри зреклися щастя материнства, але при цьому в такому ж невигідному світлі виявляються ті, хто відмовився від претензій на особисту самореалізацію і дав себе сім’ї.

Вважається, що жіночий професійний зліт і плідний для неї період починається в 35-40 років.

Тоді на допомогу жінкам приходить їх життєва мудрість і досвід, а також знання та вміння, набуті за час роботи, які дозволяють їм вирішувати робочі питання на найвищому рівні.

Згідно з громадською думкою, успішна жінка втрачає свою жіночність, а також відчуває певне почуття провини за те, що не приділяє належної уваги та турботи своїм близьким. Тому в житті кожної процвітаючої леді настає період сумнівів у правильності обраного шляху, тоді вона підсвідомо може робити вчинки, що руйнують її кар’єрне зростання.

Проте сучасна бізнес-леді, на думку вчених, поєднує силу, індивідуальність і жіночність.

Рекомендації для тих, хто вибрав кар’єру пріоритетом у житті:

Для початку визначтеся з тим, чого ви хочете, виявите ціль та розставте пріоритети. Здорово проаналізуйте свої слабкі та сильні сторони, працюйте над тим, де не відчуваєте абсолютної впевненості.

Можливо, вам буде потрібна допомога фахівців: психологів, педагогів та інших.

Не забувайте за свій ідеальний зовнішній вигляд та навички самопрезентації. Мова має бути грамотною, спілкування легким та впевненим.

Не заощаджуйте на власній компетентності: не припиняйте самоосвіти, відвідуйте курси підвищення кваліфікації, тренінги, стажування та інше. Але при цьому намагайтеся не забувати про спілкування з близькими та рідними, а також регулярний відпочинок, необхідний для подальшої якісної роботи.

Instagram stories – як провести опитування користувачів

Як новачку заробити в Instagram

Малий бізнес вдома – 5 ідей бізнесу для початківців