Як знайти та оцінити бізнес-ідею

Ви шукаєте бізнес-ідею? Чи, може, ви хочете перевірити знайдені в інтернеті цікаві ідеї? У цій статті ви зможете дізнатися, як правильно шукати і, як оцінити різні ідеї для свого бізнесу. Коли ви після тривалих роздумів вирішуєте відкрити свою справу, у вас може виникнути проблема правильного вибору бізнес-ідеї, бо ви не знаєте яка діяльність підходить саме вам. Можливо, у вас є трохи вільного часу на тиждень, і ви хочете заробити, але не знаєте, в якому напрямку рухатися. Читайте статтю, і ви зрозумієте, з чого почати робити перші кроки на шляху до бізнесу.

Як правильно оцінити потенціал ідеї та відкрити бізнес

Враховуючи рекомендації експертів з питань бізнесу, у статті зосередимося на трьох важливих порадах:

  • Як знайти нову бізнес-ідею?
  • Як перетворити ідею на бізнес?
  • Як перевірити, чи має сенс бізнес-ідея вашої мрії?

Чи варто перетворювати своє хобі на бізнес

В інтернеті серед порад який бізнес відкрити щоб він був прибутковим, спеціалісти радять такий, в якому ви фахівець. Тому більшість людей починають шукати бізнес-ідею відповідно до своїх інтересів. Однак рутинну роботу, що базується на пристрасті виконувати не вийде. Тому що у бізнесі робота – це важка праця, а не приємна розвага. Тому необхідно оцінити, чи зможе ваше хобі, яке приносить вам задоволення, принесе дохід у бізнесі.

Це не означає, що ви повинні мати справу тільки з чимось таким, що вас турбує. Простіше кажучи, хороша бізнес-ідея повинна відповідати важливішим критеріям, ніж те, чи може вона, наприклад, бути пов’язана з вашим хобі.

Тоді, якщо не пристрасть, то що? На що слід звернути увагу під час пошуку ідеї для успішного бізнесу.

Вирішення проблеми – найкраща ідея для бізнесу

Як знайти та оцінити бізнес-ідею

Гарна бізнес-ідея має насамперед вирішувати проблеми людей, бодай одну якусь конкретну проблему. Наприклад, Netflix Україна успішно працює, бо люди хочуть дивитись щось цікаве, не виходячи з дому. Інший приклад, ще зовсім недавно українці користувалися лише UberX. Сьогодні в Україні з’явилася можливість користуватись послугами UberSelect, UberVAN та UberBlack. Попит на якісні послуги дозволив компанії розширити свій бізнес – люди хочуть сучасне комфортне таксі за розумною ціною.

Що ви можете запропонувати людям для вирішення їхніх проблем?

Важливо засновувати бізнес-ідею на проблемі, тому що без неї ви не зможете рухатись далі. Де шукати такі проблеми? Знайти невирішені питання, які хвилюють людей і чекають на своє рішення можна нашвидкуруч, у трьох різних місцях:

  • проблема, яку ви помічаєте, спостерігаючи за людьми;
  • проблема, яка є особисто у вас на даний час;
  • проблема, яку ви вирішили оригінальним способом.

Зараз ми докладно обговоримо кожен із цих напрямків.

1.Проблема, яку ви часто бачите, спостерігаючи за людьми

Суть вирішення цієї ідеї така. Ви побачили проблему, з якою дуже часто стикаються люди чи бізнесмени, та впевнені, що можете її вирішити.

Наприклад, ви помітили, що ресторани та магазини не дуже добре справляються з доставкою продуктів покупцям, тому ви можете відкрити бізнес з доставки їжі від імені різних закладів, наприклад,  Zakaz.ua., Fozzy, FreshMart, та інші.

Вивчаючи найпопулярніші потреби людей, зможете знайти для себе ідеальну базу для бізнес-ідеї. Цією базою можуть бути сильні бажання людей вирішити набридлу проблему, яка мучить більшість людей.

Подумайте, що ви можете зробити, щоб допомогти цим людям у досягненні їхньої мети.

Запитайте користувачів мережі інтернет

Використовуйте Інтернет, щоб дізнатися, з чим люди не справляються.

1). Search Quora – це сайт, де ви можете запитати пораду у інших людей. Тут маса ідей. Подивіться, про що пишуть люди, що їм не вдається зробити, чого вони не знають? Ви можете використовувати українську версію, але англійською набагато більше контенту.

2). Пошукові групи Facebook – це ще одне місце, де люди шукають вирішення своїх проблем. Достатньо вступити в групу, чия тема вас цікавить, і поспостерігати за питаннями, що там виникають. З чим люди не справляються? Що їм незрозуміло? Все це ви можете використовувати у своїх цілях.

Резюме

Якщо ви робите перші кроки в бізнесі, то зважте на рекомендації людей, які цей крок зробили і мають досвід. Не будуйте бізнес лише на своєму хобі.

Хороша бізнес-ідея має вирішувати проблеми людей.

Знайти такі проблеми та перетворити їх на бізнес, можна спостерігаючи за іншими людьми.

Банківський кредит – що це таке, види та функції кредиту

Державна грошова система: золотий стандарт

Банківська система та її роль в економіці держави