Як знайти роботу в офісі

Я завжди прагнула знайти улюблену справу, що дозволяє повністю себе реалізувати і щоб це добре оплачувалося. Крім того, я мріяла про вільний графік, що дозволяє підлаштовуватися під свої природні ритми. Працювати в офісі з ранку до вечора, важко зітхаючи і з нетерпінням чекаючи закінчення трудових буднів, було не для мене. У кожного свій шлях.

Часто ми вибираємо між реалізацією та грошима. Але чи можна добитися і того, і іншого, і бажано ще третього – щастя та задоволення? Якось я спробувала відповісти собі на це запитання. Залишила офісні джунглі з жорстким графіком роботи та пустилася у вільне плавання: стала копірайтером.

Починати із чистого листа завжди страшно. Має бути невелика фінансова подушка. Або сильне плече поряд. І починати треба тоді, коли ви точно знаєте, що інакше не можете, що хочете займатися саме цим і нічим більше.

У мене було так: зненацька мені захотілося писати. Не має значення — рекламні оголошення, статті, прес-релізи, оповідання. І цим заробляти. Я взялася за перо. Почала набивати руку. На перших курсах копірайтерів мене похвалили.

І там-таки запропонували першу роботу: писати щодня кілька статей. Оплату запропонували сміховинну, але я погодилася заради досвіду. Спочатку було дуже важко, тому що були певні навички. Через місяць полегшало. Але мені захотілося підвищити свої ціни. Роботодавець не був готовий платити більше, і незабаром ми розлучилися. Я опинилася в бурхливому океані невизначеності з величезною конкуренцією та запаморочливими перспективами. Почався хаотичний пошук клієнтів. Справа ця, прямо скажемо, не дуже приємна і трудомістка. Але якщо ви не опустите руки при першій же невдачі (і другій, і третій) і щодня робитимете зусилля, то якось вам пощастить, і ви знайдете відповідних клієнтів.

Зі свого досвіду я винесла кілька важливих уроків. Щоб досягти успіху на творчій ниві, вам знадобиться:

Як знайти роботу в офісі

1. Вірити у себе.

Ви ніколи не дізнаєтеся, на що здатні, доки не почнете діяти. Поставивши собі за мету, йдіть до неї. Але не поспішайте, мистецтво маленьких кроків ніхто не скасовував. Складіть план реалізації своєї мети. Щодня робіть щось, що наближає вас до неї. Не витрачайте час на роздуми та сумніви, адже якщо сидіти склавши руки, жодного результату не буде. Рухайтеся повільно, але правильно.

2. Вивчити ринок

Вам необхідно зрозуміти, з ким і чим вам доведеться працювати. Якщо у вас мало досвіду, поговоріть із тими, хто давно працює у цій сфері. Попросіть поради. В Інтернеті можна знайти багато корисної інформації, почитати книги та статті на тему, що цікавить. Складіть портрет вашого клієнта.

Вивчіть основних конкурентів та ринкові ціни. Намітьте загалом свою стратегію. Головне, не бійтеся. Якщо ви з душею підходите до своєї справи, згодом ви займете певну нішу та напрацюєте клієнтів.

3. Заявити про себе

Розкажіть людям про себе. Я починала з бірж фрілансерів. Але там колосальна конкуренція та мізерний заробіток. Інтернет зараз пропонує безліч можливостей щодо просування своїх товарів та послуг: соціальні мережі, тематичні форуми, розсилки електронною поштою, сайти. Для мене корисними виявилися соцмережі та сарафанне радіо. Я розповідала знайомим, вони передавали своїм друзям, і так поступово інформація поширювалася далі.

4. Грамотно розподіляти свій час

Визначте години, коли ви найбільш продуктивні.

Важливо обговорити з клієнтом дедлайн та скласти графік написання. Скільки в середньому ви витрачаєте на одну статтю? Ви маєте чітко розподіляти свій час. Професіоналізм полягає в пунктуальності та вмінні виконувати взяті на себе зобов’язання.

5. Не дозволяти собі лінуватися

Спочатку вам належить багато читати і запам’ятовувати, будьте до цього готові. Записуйте вподобані думки в блокнот. І переглядайте його іноді. Виділяйте годину-дві щодня для вивчення нового, потім робіть перерву, переключайтеся на інші справи. Відвідуйте майстер-класи, семінари на вашу тему, не стійте на місці.

6. Знаходити натхнення

Нові ідеї та оригінальні думки приходять у найнесподіваніший момент. Коли мені треба написати статтю, я спочатку вивчаю інформацію, потім записую все, що спадає на думку, не вникаючи і не аналізуючи. Потім відпочиваю. Саме під час перерв мене часто відвідує натхнення. Я записую ідеї до блокноту. Через якийсь час повертаюсь до статті. На цьому етапі включається критичне мислення та логіка.

Я аналізую, структурую, розбиваю на абзаци, шукаю додаткову інформацію. Думки, які я не могла сформулювати, поступово вишиковуються в ряд, приходять нові образи, підбираються точні, ємні слова.

Знайдіть свої способи відпочинку та пошуку натхнення. Це можуть бути прогулянки, біг, нові книжки (зокрема вірші), прослуховування музики, йога, талісмани, які, ви вважаєте, приносять вам успіх.

Головне, отримуйте задоволення від того, чим займаєтесь. Решта прийде з часом.

Іменна картка «Універсальна Gold» від Приватбанку

Як говорити з дітьми про гроші

Яка найкраща реклама в Інтернеті