Як заробити гроші на Ютубі — 10 ідей

Канал на відеохостингу Youtube – це потужна платформа для отримання прибутку. Є багато способів монетизувати свою присутність на Ютубі. Кожен, хто володіє елементарними знаннями про роботу на цій платформі, здатний заробляти гроші. У цій статті публікуються практичні способи заробітку, навіть якщо у вас мало переглядів, ви початківець і у вас невеличкий канал.

10 найкращих способів заробити гроші на Youtube

Як заробити гроші на ютубі

Всі методи заробітку на YT перерахувати неможливо, адже існує десятки бізнес-моделей, але в статті піде мова про найуживаніші і найважливіші способи, які зарекомендували себе гарними прибутками.

1. Монетизація каналу – партнерська програма Google Adsense

Найпопулярнішим методом є заробіток на показі реклами на ваших відео. Раніше ютубери вирішували, чи зможуть їхні фільми показувати рекламу. Сьогодні Youtube зробив ще один крок вперед. Наразі реклама відображається на кожному відео, якщо користувач придбав доступ до YouTube Premium. Рекламодавці з усього світу можуть легко налаштувати показ оголошення під час демонстрації вашого відео. Завдяки цьому система YT ділиться з авторами відео частиною прибутку. На жаль, в Україні цей спосіб заробітку не підходить через низькі ставки, які можуть бути до 7 разів нижчими, ніж для авторів у США.

2. Партнерський заробіток

Завдяки партнерським мережам кожен власник каналу може вибирати продукти чи послуги, які зможе рекламувати в своєму відеоконтенті. Автор відео може розповісти про рекламований продукт і зв’язати його зі своїм відео. Завдяки цьому кожний перехід по партнерському посиланню і транзакція на сайті продавця, принесе комісію автору каналу.

Ця модель заробітку дуже розвинена в США, але в Україні також є багато користувачів, які заробляють пасивно, записуючи багато цікавих оглядів на товари в своїх відео. Ця бізнес-модель ідеальний варіант для творців, які роблять огляди на розпакування товару отриманого з магазину або огляди програмного забезпечення.

3. Рекламування власної продукції

Цей спосіб є улюбленим для підприємців які ведуть свій бізнес, тобто використовують свій канал YT як плацдарм для реклами підприємницької діяльності. Маючи власні продукти та послуги, кожен підприємець може вільно розміщувати їх у своїх матеріалах. Завдяки цьому він збільшить кількість запитів та збільшить продажі в інтернет-магазині тощо.

Цей метод чудовий для всіх підприємців, тому що не потрібні кошти на відкриття каналу та розташування власно виготовлених рекламних роликів. Головне почати, і через тривалий період часу дохід стане високим і пасивним.

Особливо, якщо власник каналу використовує знання Youtube SEO і позиціонуєте свої відео з посиланнями на свої продукти. Так можна краще проводити маркетингову діяльність на YT за допомогою посилань, що ведуть на веб-сайт підприємця, на якому встановлена програма Google Analytics.

Хоча фахівці рекомендують цей метод для заробітку на каналі, він, тим не менш, вимагає важкої системної роботи та регулярного додавання нових матеріалів. Однак якщо наполегливо працювати , то можна досягти дивовижних результатів.

4. Рекламні банери компаній, розміщені у відео

Цей метод фантастичний, тому що, якщо вмієте спілкуватися з бізнесменами, то можете почати заробляти гарні гроші на своєму каналі навіть з першого відео. Ви можете домовитися, що в кожному епізоді ви будете включати рекламний банер із записаним голосом, який за кілька секунд представить компанію. Щоб запропонувати цю послугу, не потрібні мільйони переглядів. Є багато ніш, де можете зробити це з першого ролика.

5. Запуск каналу для інших авторів: надання маркетингових послуг

Також непогано заробити гроші, якщо навчитися створювати та запускати канал на YT. Знання того, як його запустити, як працюють алгоритми, дасть вам можливість пропонувати платні послуги. Це хороша модель заробітку, і не дуже конкурентна. Якщо ви хочете глибше ввійти в цю тему, потрібно стати фахівцем, а для цього необхідно пройти навчання.

6. Заробіток від спонсорських епізодів на відео

Якщо вам вдасться розвинути власний канал і отримати велику кількість шанувальників, ви можете почати монетизувати свою аудиторію, пропонуючи для підприємців рекламні епізоди в своїх відео. Як це працює на практиці? Ви можете запропонувати, наприклад, інтерв’ю з бізнесменом на своєму каналі в обмін на винагороду, та ще, наприклад, комісію за результати, отримані від певного епізоду. Підприємці будуть раді заплатити за епізод, якщо ваш канал набере багато переглядів на YouTube.

7. Спонсорство бренду на YouTube

Спонсорство бренду на YouTube – це ще один вид доходу, який ви можете отримати в рамках свого бізнесу на YouTube. Він заснований на тому, що в фільмі ви покажете продукт чи послугу конкретної компанії, за що отримаєте конкретну винагороду. Це відоме як так званий продакт-плейсмент. Наразі цією формою заробітку користується переважна більшість топових ютуберів України.

8. Рекламування та просування продуктів

Найбільше спонсорство можна побачити в категоріях «Стиль життя», «Ігри» та «Розваги». Не випадково популярні ютубери під час ігри встановлюють камеру так, щоб було видно логотип компанії, яка виробляє, наприклад, клавіатуру, мишу, навушники чи колонки. Відомі бренди вважають, що таким чином вони спонукатимуть глядачів даного ютубера купувати їхню продукцію. Така стратегія дає очікувані результати для брендів, адже шанувальники відомих особистостей із інтернет-сфери дуже охоче купують товари, які вони рекламують.

9. Заробляйте гроші на YouTube завдяки фінансуванню від ваших шанувальників

Якщо ви маєте велику кількість постійних відвідувачів, то заохочуйте їх до краудфандингу на своєму каналі. За ці кошти ви можете створювати нові відео та отримувати прибуток. Публікуйте свої відео на платформі Patreon, яка спеціально створена для контенту за який глядачі надають спонсорську допомогу. Всього за один долар ваші шанувальники можуть підписатися на улюблені канали.

Крім спонсорських пожертвувань отримаєте відвідувачів на свій канал на YouTube, які перейдуть по вашому посиланню. Цією платформою користуються як комерційні компанії, так і некомерційні, використовуючи фінансування шанувальників, щоб забезпечити безперебійну роботу каналу. Поки ваш контент цікавий, веселий або цінний, ви будете вражені тим, як ваші глядачі відкривають двері щедрості.

10. Як заробити на YT – станьте інфлюенсером Amazon

Партнерська програма на Amazon стає все популярнішою. Вона дозволяє користувачам просувати свій канал на YouTube, щоб заробляти гроші за допомогою підтримки Amazon. Приєднавшись до програми, ви можете шукати й рекомендувати продукти, та спрямовувати глядачів на Amazon для покупки їх через партнерські посилання. Коли глядачі натискають на посилання, і переходять на Amazon, ви отримуєте знижену комісію – зазвичай 8-10%. Однак ця програма відкрита не для всіх. Кількість підписників та деякі інші показники визначають шанси на схвалення.

Заробіток на лайках – список сайтів де платять за лайки

Як накрутити підписників в Тік Ток безкоштовно

Як заробити гроші за 5 хвилин з виводом на карту