Як вибрати смарт-годинник: на що звертати увагу при покупці

На сьогоднішній день смарт-годинник або розумний годинник користується великим попитом. Їх нерідко використовують спортсмени для відстеження показників тіла, ділові люди, щоб завжди бути в курсі подій і відстежувати повідомлення, що надходять, а також інші категорії людей для різних цілей.

Охоплення цільової аудиторії розумних годинників дійсно дуже великий, що обумовлено настільки ж великою їх функціональністю. На ринку представлено безліч різних моделей, що відрізняються за різними параметрами. Як вибрати найбільш підходящу з них?

Різновиди смарт-годинників

Як вибрати смарт-годинник

Конкретного поділу розумного годинника на певні категорії немає, тому їх класифікація дуже умовна. Існує три основні типи подібних девайсів:

 • 1. Ті, що працюють без підключення до мобільного.
 • 2. Вимагають підключення до смартфону.
 • 3. Універсальні.

Перша категорія розумного годинника не вимагає синхронізації девайса з мобільним пристроєм. У таких моделях ця можливість не передбачена зовсім. Тим не менш, за допомогою їх можна здійснювати дзвінки, що можливо завдяки наявності відсіку для сім-карти.

Другий тип годинника вимагає підключення до смартфону, оскільки без синхронізації їх функціонал звужується до мінімуму. З’єднання з мобільним пристроєм забезпечує їх великим набором функцій, а також дозволяє обробляти різні операції за допомогою процесора смартфона, який за рівнем потужності значно перевершує чіпсет розумного годинника.

До універсальних моделей відносяться фітнес-браслети та фітнес-годинник. Дані девайси не тільки володіють тим же функціоналом, що і розумний годинник, але також дозволяють відстежувати стан здоров’я їх користувача та його фізичну активність. Найпопулярнішими функціями відстеження активності тіла, наприклад, частоти серцебиття, обладнані майже всі моделі розумного годинника, проте найбільш широким функціоналом подібного формату мають тільки фітнес-моделі.

Критерії вибору

До основних критеріїв вибору розумного годинника можна віднести:

 • 1. Операційна система.
 • 2. Функціонал.
 • 3. Датчики.
 • 4. Дисплей.
 • 5. Начинка.

Операційна система

Як і будь-який сучасний гаджет, смарт-годинник працює на базі операційної платформи. Існують, звичайно, моделі без ОС, проте їх функціонал вкрай мізерний і включає лише ті опції, які вшив розробник.

Найбільш популярних операційних системи, на яких працюють найзатребуваніші моделі смарт-годин, дві:

 • 1. Android Wear від Google.
 • 2. Watch OS від Apple.

Тут все так само, як і зі смартфонами. Левова частка розумного годинника від різних виробників здійснюють свою роботу на ОС Андроїд, а девайси компанії Apple функціонують на Watch OS.

Є менш поширені операційні системи – Garmin, MTK, Tizen та інші. Вони зустрічаються лише в обмеженому колі моделей такого годинника, наприклад, ОС Tizen використовується тільки в продукції корейського бренду Samsung.

Функціонал

Перелік доступних функцій, якими можуть мати розумний годинник:

 • 1. Моніторинг сну.
 • 2. Моніторинг пересування.
 • 3. Голосове керування.
 • 4. Розумний будильник.
 • 5. Безконтактні платежі та інші.

Моніторинг сну дозволить відстежити процес сну та проаналізувати його якість. На основі отриманих даних годинник може порадити рекомендації щодо зміни розпорядку дня. Опція «моніторинг пересування» дозволяє запам’ятати пройдений маршрут та визначити його довжину. Вона буде корисна спортсменам-бігунам, що худнуть людям під час заняття спортивною ходьбою, а також батькам неслухняних діток, які прогулюють школу.

Голосове керування дозволить відправляти повідомлення, не дістаючи смартфон із кишені. Також ця функція дозволяє включати музику, робити пошукові запити та багато іншого. Розумний будильник відрізняється від звичайного тим, що не включається в зазначений час на повну гучність з набридливою мелодією, а будить свого користувача за допомогою вібросигналу в області зап’ястя в найбільш вдалий час для пробудження, яке визначається годинами самостійно на основі даних, отриманих при моніторингу.

Датчики

Що стосується датчика, вони можуть бути такими:

1. Гравітаційний датчик чи G-сенсор. Визначає положення годинника у просторі.
2. Акселерометр. Вважає кроки та визначає швидкість пересування.
3. Барометр. Робить припущення щодо погоди.
4. Пульсометр. Стане в нагоді для спортсменів і користувачів, які турбуються про роботу серця.
5. Датчик світла. Визначає рівень освітленості у приміщенні та автоматично підбирає відповідну яскравість екрана.
6. Магнітометр (компас) та інші.

Екран

Дисплей розумного годинника може відрізнятися за формою, типом матриці та роздільною здатністю. Основних форм є кілька:

 • 1. Квадратна
 • 2. Кругла.
 • 3. Прямокутна.

Найбільш популярними типами матриць для розумного годинника є LCD, OLED, AMOLED, Super AMOLED. Від роздільної здатності екрану та його діагоналі безпосередньо залежить якість зображення, проте при врахуванні невеликих розмірів дисплея розумного годинника практично у всіх моделей воно знаходиться на високому рівні.

Начинка

Під начинкою мається на увазі обсяг оперативної та вбудованої пам’яті, а також процесор моделі. Процесор розумного годинника визнає продуктивність пристрою, але вона залежить і з інших чинників, наприклад, використовуваного софта. Нерідко розумний годинник з «рідними» додатками функціонує набагато швидше, ніж зі сторонніми.

Вище перераховані далеко не всі параметри, за якими розумний годинник відрізняється між собою. До цього переліку також можна додати ступінь захисту, дизайн корпусу та ремінця, інтерфейси та інше. Щоб вибрати якомога більш відповідну модель смарт-годин, головне – це при покупці відштовхуватися від індивідуальних потреб і шукати той девайс, який може максимально задовольнити їх.

Як створити пасивний дохід без вкладень

Бізнес-ідея для малого бізнесу: послуги для тварин

Як запустити бізнес з продажу шкарпеток з нуля

error: Вміст захищений!!