Як сучасній жінці зробити успішну кар’єру

Ви давно мрієте мати високе становище у суспільстві, відмінну зарплату? Хочете зробити карколомну кар’єру, знайти роботу, яка могла б дати можливість для повної самореалізації? Якщо так, то треба замислитись, що таке кар’єра і як її можна зробити.

Багато хто уявляє собі кар’єру як неодмінно швидке піднесення по службових сходах і високі гонорари. Але насправді зробити кар’єру — це досягти своїх цілей, навіть якщо ваша професія викладач.

Як сучасній жінці зробити успішну кар'єру

І перше, що для цього потрібно – це чітко визначити ці цілі.

Поставте собі такі питання:

– Що ви мрієте отримати від роботи?

— Навіщо у вас більше здібностей, що ви любите робити?

Необхідно проаналізувати свої переваги та недоліки, враховуючи при цьому вимоги ринку. Тобто дізнатися, які зміни останнім часом відбуваються на ринку, які зараз професії популярні і які навички потрібно мати.

Після цього потрібно виробити стратегію для досягнення поставленої мети — так ви створите план свого кар’єрного шляху, щоб ним можна було ефективно керувати. При цьому цілі потрібно ставити щонайменше на 4 роки вперед і коригувати їх через кожні 3 або 2 роки.

Кажуть, що кар’єра залежить від трьох факторів — здібностей людини, її освіти та того, куди вона вкладає свої сили.

А якщо поспостерігати за оголошеннями, що пропонують роботу, наприклад, по вакансії диспетчер — переважно потрібна працездатність, обов’язковість, амбітність, ініціативність, навички міжособистісних відносин тощо.

Виходить все, що ми відносимо до здібностей, дано нам природою та придбано з досвідом.

Важливими навичками для успішної кар’єри є робота з комп’ютером, вміння висловлювати свої думки в письмовій та усній формі, вміння зберігати працездатність в екстремальних умовах (стресостійкість). Важливо навчиться визначати пріоритети — які справи потрібно виконати відразу, а які можна на якийсь час відкласти.

Найголовнішим тут можна назвати вміння зосередитися та раціонально розподіляти час. А щоб отримати керівну посаду, потрібно ще мати здатність до стратегічного бачення, тобто вміти передбачити те, до яких наслідків ваше рішення може призвести.

Це все не просто навички, які допоможуть одноразово отримати роботу, не тільки за професією стоматолог. Це складові вашої кар’єри, які необхідно використовувати щодня для досягнення бажаного.

Відмінним прикладом є спортсмени — у 17-20 років вони вже мають кілька медалей та світову популярність. Але коли ми захоплюємося їхніми результатами, нам і на думку не спадає, чим ці люди пожертвували і скільки часу провели на тренуваннях.

Що таке майнінг криптовалюти зрозумілою мовою

Куди вкласти гроші – практичні поради

Як знайти баланс між роботою та особистим життям