Як ставити правильно перед собою цілі

Плисти за течією — безперспективне заняття: є великий ризик напоротися на рифи або сісти на мілину. Вибрати напрямок необхідно ще до того, як сідаєш у човен — читай: починаєш займатися якоюсь справою.

Але не у всіх виходить, як ставити правильно собі цілі, так і, головне, досягати їх.

А тим часом ця наука не така вже й складна.

Як ставити правильно перед собою цілі

Для початку потрібно визначитись, чого ви хочете. Часто ми не переживаємо особливих злетів у житті, тому що намагаємося досягти не своєї мети. Наприклад, все життя мати хотіла бачити вас викладачкою музичної школи.

І ви, щоб не обдурити надій батьківських, п’ять днів на тиждень втовкмачує в дитячі голівки, замість того, щоб заробляти тим, що вам дійсно подобається, — співати на сцені. Зовні ви, здається, займаєтеся своєю справою, а підсвідомо протестуєте і не можете рухатись далі.

Формулюючи ціль, важливо концентруватися на її позитивному боці. Жодних «ні». Якщо ви поставите ідеї не залишитися голодною, не сидіти без роботи, не перебувати в підпорядкуванні у Петра Петровича, ви й реалізуєте саме їх.

Начальство (можливо, інше), працю та їжа будуть вам забезпечені.

Але чи це була справжня мета?

Чи все-таки заробляти 10000 у.о./місяць і бути начальником Петра Петровича?

Мозок подібний до комп’ютера, він підказує, як вирішити завдання, буквально. Потрібно правильно вводити в нього програму, яка потребує вирішення.

Плануючи щось, треба переконатися у реальності поставленої мети. Зовсім малоймовірний факт виконання мрії про заняття командирського крісла в ходовій рубці американського ударного крейсера. Натомість стати начальником сектора чи відділу у фірмі-роботодавці набагато реальніша перспектива.

І навіть обравши реальну мету, варто перевірити її на комфортність після досягнення. Може бути сама мета — тільки данина моді або миттєвої забаганки, ураженому самолюбству та ін. Потрібно уявити собі, яке буде виконувати досягнуту роль. У «своєї» тарілці чи почуватиметеся ви.

Можливо, життя ускладниться настільки, що ви готові віддати все, аби повернути безтурботний час. Якщо ж на запитання ви самі чесно відповідаєте ствердно, мета варта зусиль для її досягнення.

Плануючи шляхи досягнення поставлених рубежів варто розраховувати виключно на свої сили. Добре, якщо знайдеться хто може допомогти. Але у найважливіший момент стороння допомога може бути недоступною.

І тоді можливе крах і глибоке розчарування. Щоб цього не сталося, треба пам’ятати відомий вислів: «Роби сама, що має бути зроблено добре».

І ось коли з метою ви визначилися, потрібно її зафіксувати на папері. Ідея записана, краще запам’ятовується, стає постійною, якщо хочете, ідеєю – фікс. А ось промайнула і не прив’язана до паперу, як стверджують психологи, швидко витісняється іншими ідеями і забувається.

Ну от тепер прийшов час будувати покроковий план досягнення мети. Стратегічне напрям починає дробитися більш дрібні тактичні прийоми досягнення. І чим дрібнішими будуть ці кроки, чим простіше і нехитріший шлях досягнення кожного кроку, тим вірніше буде досягнуто головне, заради чого «городився весь цей город».

І найголовніше, у жодному разі не відкладайте нічого на завтра, на понеділок або до кращих часів. Ні, починайте зараз. Тому що це і є найкращим часом для початку. Все, що можна зробити негайно, має бути негайно зроблено.

Для чого потрібно робити Jailbreak на iPhone

Ідеї для бізнесу з мінімальним вкладенням

Що таке фокус-група ( простими словами )

Комментарии 1

Добавить комментарий