Як розвивати свій самоконтроль

Самоконтроль — це один із тих навичок, який досить складно розвинути у себе. По суті, це усвідомлена боротьба зі звичками, які вже давно встановлюють за вас ваш порядок дня, продуктивність на роботі, розраховують час на будь-яку справу, визначають ваше хобі.

Щоб розвинути самоконтроль, потрібно багато часу та практики. Не у всіх вистачає сили на прокачування своєї волі, але цей «мускул» дуже важливий у процесі досягнень поставленої вами мети.

Удосконалити контроль над своїми вчинками та діями може лише людина, чия особистість уже сформувалася. Рівень самоконтролю людини також залежить від кількох факторів:

  • Від організованості та дисципліни, уміння до посидючості.
  • Від урівноваженості людини, її здатності контролювати свої емоції.
  • Від соціального статусу та виховання.

Якщо перші дві умови зумовлені якимись особистісними якостями людини, то останнє визначає її становище у суспільстві. Якщо індивід виховується в сім’ї, яка з дитинства дозволяє своїй дитині «все і відразу», то зрозуміло, що в майбутньому ця людина матиме серйозні проблеми з самоконтролем, тому що вона швидко звикне до того, що кожна її примха миттєво виконувалася.

Як прокачати свій самоконтроль?

Як розвивати свій самоконтроль

Розберіться в причинах виникнення свого нетерпіння та роздратування

Для цього психологи радять взяти чистий аркуш та розділити його на дві частини. На одній слід написати ті негативні почуття, які ви відчували нещодавно, а на іншій – ситуації, коли ви їх відчули. Співвіднісши написане один з одним, ви зможете не тільки розібратися у причині виникнення свого негативу, але й зрозуміти, як слід з ним боротися. Подумайте, що б ви відчули, якщо повели у тій чи іншій ситуації по-іншому? Якщо виявили більше терпіння чи контролю над власними емоціями?

Навіщо залишати на завтра те, що можна зробити зараз

Привчіть себе не залишати потім ті речі, які можна зробити відразу. Наприклад, вимити посуд, а не чекати на це настання вечора, або заправити ліжко відразу ж, як ви прокинулися. Такі незначні і маленькі завдання здатні потроху покращувати і тренувати ваш самоконтроль. «Ні, я зроблю це відразу!» — привчіть себе говорити цю фразу своєї лінощів щоразу, коли ви відчуєте, що готові знову відливати від цієї легкої, але нудної роботи.

Зрозумійте, якщо ви не змусите себе справлятися навіть з такими маленькими завданнями, то не зможете перейти до більших і значущих.

Встановіть порядок дня, ведіть списки

Це дозволить вам не тільки розумно розпорядитися вашим вільним часом, але й провести його з максимальною користю для себе. Списки допоможуть вам виділити зі всього клубка справ ті, які будуть пріоритетними для досягнення поставленої мети. Ви зрозумієте, що у вас дійсно більше вільного часу, ніж ви думали раніше.

Головне тут навчитися наслідувати встановлений вами розпорядок, що саме по собі є ще одним тренуванням для вашого самоконтролю.

Навчіться чекати

Набути терпіння, якого раніше не було, дуже складно. Необхідно іноді навмисне змушувати себе чекати. Наприклад, якщо раніше, довго чекаючи потрібного автобуса, ви в нетерпіння сідали в перший-ліпший і їхали з пересадками, то тепер вам доведеться виявити більше терпіння.

Якщо ви не спізнюєтеся і не поспішайте, то чого вам це варте? Адже в житті ми не всі отримуємо так легко, і виконання будь-якої мети часом потребує більшої кількості часу. Натомість той, хто вміє чекати, завжди отримує більше.

Приділіть трохи часу на те, що зовсім не хочеться робити

Скоро іспит, а вивчати лекції зовсім немає полювання, чи ви давно мріяли підтягнути своє тіло за допомогою спортивних тренувань, але у вас немає на це ні сили, ні часу? Приділіть на це всього лише кілька хвилин! Лише якісь сім-десять хвилин на день нелюбимої, але потрібної справи здатні підняти рівень вашого самоконтролю. До того ж цей час ви вкладатимете на користь, і вам не так шкода витрачати їх.

Не відкладайте це в довгу скриньку, сподіваючись почати з наступного тижня або місяця. Візьміть себе в руки та почніть зараз!

Навчіться розслаблятися

Контроль емоцій – це лише одна ланка з усіх інших складових вашої волі. Конфліктні ситуації, роздратованість, зневіра, смуток, апатія, депресія — всього цього необхідно позбавлятися. Для цього потрібно навчитися правильно розслаблятися та знімати напругу. Наприклад, медитація — це ефективне тренування для розуму, яке здатне відвернути вас від поганих думок і допомагає налаштуватися на добре. Прийняття теплої ванни з ароматичними оліями також здатне розрядити ваші нерви. Сауна, похід у кіно, проведення часу над гарною книжкою, прослуховування спокійної музики — все це здатне допомогти.

Також важливо навчитися тримати себе в руках, коли хтось намагається втягнути вас у сварку чи конфлікт. Не витрачайте свої нерви марно, спробуйте заспокоїтися, порахуйте до десяти, глибоко зітхніть і намагайтеся уникнути неприємної ситуації.

Візьміть усі свої емоції під контроль!

Самоконтроль вимагає від вас виходу із зони вашого комфорту. Дана дія не тільки допомагає вам домагатися своїх цілей та бажань, але й веде до покращення самоконтролю над вашими звичками, лінню та прокрастинацією. Важко тільки на початку, далі на вас чекає великий успіх! Ви зміните своє життя на краще, якщо зможете переступити поріг вашого комфорту, адже саме цей крок є найважливішим на цьому шляху до самовдосконалення.

Навчіть себе прислухатися не лише до свого гучного «хочу», а й до тихого «треба». Часом нам необхідно чимось жертвувати для того, щоб зуміти досягти кращого для себе – того, що дасть нам більше задоволення. Досягнення високого результату залежить від вашої здатності до самоконтролю.

Знайдіть у собі бажання і сили прокачати свій самоконтроль і тоді ви самі здивуєтеся, як близько були ті цілі, яких ви не могли досягти років.

Як визначити типи працівників?

Оріфлейм – як заробити в цій компанії?

Чи можна заробити на перегляді фільмів

Комментарии 1

Добавить комментарий