Як розвинути впевненість у собі?

Життя прекрасне і багатогранне. Проте повною мірою відчути її смак можуть лише впевнені в собі люди. Впевненість у собі тісно пов’язана із самооцінкою. Якщо людина не здатна оцінити себе гідно, вона не може бути щасливою і, звичайно, не здатна стати успішною, оскільки завжди готова поступитися іншим.

Для зміни ситуації на свою користь існує лише один шлях – змінитись самому.

Спочатку слід зрозуміти причини низької самооцінки. Їх безліч. Розглянемо основні.

Причини низької самооцінки.

Як розвинути впевненість у собі?

1. Помилки виховання.

На думку психологів, якості та характер особистості закладаються у сім’ї. Формування самовідчуття людини залежить від виховання. Якщо дитині не дістає в дитинстві похвали та заохочення, вона просто буде позбавлена ​​можливості повірити в себе.

2. Відсутність чіткої мети

Якщо людина не бачить мети в житті, не розуміє, чого прагнути, їй можна не напружуватися і не робити жодних зусиль. У його плани не входить досягти успіху, професійного зростання, багатства, нарешті. Отже, немає потреби в особистісному зростанні. У такій ситуації немає жодних причин зростати самооцінці та впевненості у собі.

3. Нездорове соціальне оточення

Якщо в оточенні людини переважають люди, які не мають цілей у житті, аморфні за своєю суттю, навряд чи вона буде прагнути подолання себе та обставин для покращення якості життя.

4. Негативні фактори зовнішності та здоров’я

Очевидно, найбільше причин для формування низької самооцінки мають діти із вродженими дефектами зовнішності чи захворюваннями.

У такій ситуації потрібно спробувати виправити наявні недоліки, а у разі відсутності такої можливості спробувати розвинути в собі якості, які здатні зробити людину якщо не унікальною, то впевненою у собі. За прикладом можна звернутися до спортсменів-паралімпійців.

Як розвинути впевненість у собі? Звернемося до деяких із них.

Спосіб 1. Змінити оточення, почати спілкуватися з успішними людьми

Бажання змінити своє життя на краще, стати впевненою в собі та своїх силах особистістю з’являється тоді, коли людину оточують ініціативні, цілеспрямовані люди.

Спосіб 2. Вчиняти незвичні дії.

У складних ситуаціях людина прагне піти у зону комфорту, сховатися від труднощів та пошкодувати себе. Значно важче прийняти виклик та зробити невластивий йому вчинок – замість перегляду чергового ток-шоу чи серіалу зробити пробіжку, почати вивчати іноземну мову, посадити квіти у дворі будинку. Незвичайні відчуття, радість подолання себе і, як наслідок, зростання впевненості у власних силах гарантовані!

Спосіб 3. Припинити зайве критикувати себе

Замість безпідставної неконструктивної самокритики слід звернути увагу на свої сильні сторони та докласти зусиль для їх розвитку. Це дозволить використовувати час та енергію, які були б витрачені на самобичування, на вирішення більш цікавих та гідних завдань.

Спосіб 4. Зайнятися спортом

Вчені довели, що одним із найдієвіших способів зміцнити впевненість у собі є фізкультура. Недарма народилася приказка про взаємозв’язок здорового тіла із відповідним духом.

  1. По-перше, людина, яка займається спортом, незалежно від досягнутих результатів, починає краще ставитися до себе,
  2. а по-друге, фізичні вправи викликають біохімічну реакцію, сприяють виробленню в організмі людини дофамінів – гормонів радості.

Спосіб 5. Позбутися невпевненості в собі та залежності від думки оточуючих.

Якщо надавати зайве значення суспільній думці, воно здатне зруйнувати життя. Розвитку особистості може допомогти конструктивна критика, яку треба навчитися відрізняти від звичайної, що провокує конфлікти.

Коли вдасться навчитися поважати свою думку, то думка оточуючих перестане грати вирішальну роль. Втілюйте у життя свої рішення та не думайте про ставлення суспільства до них.

Отже, повірити у собі зовсім не складно. Головне — усвідомити необхідність цього та розпочати рух у потрібному напрямку.

Як заставити мізки позитивно мислити

Безгрошів’я – причини та методи виживання

Як поводитися на співбесіді

Комментарии 1

Добавить комментарий

error: Вміст захищений!!