Як правильно інвестувати з малою сумою грошей

Для новачків процес вкладення грошових коштів здається непростим завданням. Тому дуже важливо знати, і, не тільки новачкам, а всім людям як правильно вкладати гроші, щоб в майбутньому отримувати прибуток. Дуже важливо розуміти, що той капітал, який просто так зберігається в банку, в довгостроковій перспективі не принесе дохід. Тому, щоб отримувати прибуток потрібно змусити гроші працювати. Як це правильно зробити описано в статті.

Інструкція для інвестора: 8 порад, як уникнути найпоширеніших помилок

Як почати інвестувати з малою сумою грошей

У часи, коли в країні високий рівень інфляції, інвестування є порятунком, щоб не втратити гроші. Для новачків процес вкладення грошових коштів здається непростим завданням. Тому дуже важливо знати, як правильно вкладати гроші, щоб в майбутньому отримувати прибуток. Людям, хто погано знайомий з інвестиційним ринком, потрібно запам’ятати, що інвестування не така вже складна задача, якою може займатися тільки дуже багата людина з великою сумою грошей або фінансовий фахівець.

Сьогодні кожен, хто бажає може інвестувати, починаючи з одного євро, щоб зберегти свій капітал під час інфляції і навіть отримати дохід. В умовах інфляції гроші швидко втрачають купівельну спроможність. Тому, щоб гроші виросли у вартості потрібно зважитися і стати інвестором. Новачки повинні врахувати ряд основних порад, щоб не допустити помилок. На думку експертів, кожен інвестор може отримати певні знання, читаючи спеціальну літературу і потроху набуваючи досвіду. У статті опубліковані основні правила, яких потрібно дотримуватися при інвестуванні.

1.Інвестуйте, щоб гроші не втратили купівельну спроможність

Процес інвестування передбачає направлення грошей на покупку активів з метою отримання доходу в майбутньому. Навіщо це робити, якщо гроші лежать на рахунку в банку? Потрібно знати, що інфляція – тихий ворог вкладників. Наприклад, якщо у вас є 1000 гривень і якщо припустити, що за рік інфляція становить 10%, з цієї суми збережеться купівельна спроможність у сумі 900 гривень. Тобто, навіть зберігаючи суму 1000 одиниць, з часом купівельна спроможність буде знижуватися. Єдина альтернатива, щоб з часом не збідніти – вкласти гроші в вигідні активи.

2. Диверсифікуйте свій капітал

Як кажуть експерти «Не тримайте всі яйця в одному кошику». Інвестиції – це спосіб управління ризиками. Тому дуже важливо урізноманітнити активи з урахуванням країни, галузі, валюти та інше. Надійний спосіб захистити себе від ризиків безповоротної втрати грошей – це розподілити інвестиції різними частинами.

Як нагадують експерти: «Управління ризиками має бути важливішим за потенційну прибутковість».

Іноді, бажаючи збільшити прибутковість, можна потрапити у непередбачені ризики і втратити значну частину інвестицій. Коли ви інвестуєте, існує два типи структурних ризиків:

  1. • по-перше, коли вкладаєте великі суми грошей;
  2. • по-друге, робите невдалі інвестиції, які можуть призвести до втрати всіх грошей.

Приступаючи до інвестування, рекомендується, щоб більша частина вкладень була ліквідною, щоб був простір для маневру, якщо будуть потрібні грошові кошти, на випадок незапланованих подій.

3. Майте чіткі цілі

Капітал – це засіб для досягнення мети, тому він повинен служити досягненню цілі інвестора, а не навпаки. Набагато важливіше знати, чого хочете домогтися, ніж шукати інструменти вигідних вкладень, щоб багато заробити. Коли ви ризикуєте в надії більше заробити, можете багато втратити. Тому максимальний прибуток не завжди є головною метою, обов’язково потрібно враховувати ступінь ризику. Залежно від цілей, які повинні бути досягнуті, в кожному конкретному випадку повинні бути визначені конкретні завдання.

4. Визначте проміжок часу для отримання доходу від інвестицій

Як тільки цілі будуть визначені, потрібно визначити час їх досягнення. Інвестувати в короткостроковій перспективі не те ж саме, що в довгостроковій перспективі. Наприклад, інвестування для підтримки рівня життя буде частиною короткострокової мети (12-18 місяців), де переважає збереження номінальної вартості. Тут дуже важливий фактор – доступність. Якщо ви хочете фінансувати свій бізнес, то в інвестиційний портфель включайте середньострокову перспективу (від 18 місяців до 5 років) з метою підтримки купівельної спроможності. Якщо мова йде, наприклад, про отримання доходу при виході на пенсію, то інвестиції повинні бути довгостроковими.

5. Правильний вибір стратегії

Для початківця інвестора найпростіше заробляти, виконуючи фінансові вкладення в акції або облігації. Вони котируються на організованих ринках, до них доступ в будь-якій компанії світу. Найбільш відомими інструментами є інвестиційні фонди, які полегшують доступ до різних класів активів за розумними цінами. Існує багато фондів кожного класу активів, куди можна інвестувати від 10 євро. Крім того, вони дозволяють управляти ризиками і диверсифікувати активи, на відміну від прямої покупки акцій і облігацій.

Вибір остаточної стратегії залежать від цілей, які необхідно досягти. Але, незалежно від цього, інвестування на фондовому ринку не тільки збереже кошти, але з плином часу їх примножить.

6. Не перестарайтеся і не вкладайте всі свої гроші

Перший принцип інвестування на фондовому ринку – це інвестувати тільки вільні кошти, які в разі втрати не зроблять вас банкрутом. Ви можете інвестувати з метою заробітку тільки ті гроші, які не є необхідними в короткостроковій перспективі. Крім того, за правилами роботи біржі, занадто частий вхід і вихід на ставках, фондова біржа збільшує вартість операцій, що тягне за собою збитки.

7. Скорочення збитків

Теорія заробітку на інвестиції говорить, що потрібно дозволити прибутку спокійно зростати і при цьому скорочувати збитки. Іншими словами, тримайтеся якомога довше, коли акції ростуть, але робіть це більш-менш швидко, коли їх ціна падає. Однак більшість людей робить навпаки. Перше, що повинно бути визначено заздалегідь при проведенні операції – це втрати, які людина готова прийняти.

8. Не захоплюйтеся грою і стримуйте емоції

При формуванні інвестиційного портфеля є ймовірність, що з часом в якийсь момент курс акцій піде вниз, але в цих випадках не потрібно моментально реагувати і продавати акції. Стримуйте свої емоції не приймайте імпульсивні рішення і орієнтуйтеся на обрану стратегію. За падінням курсу обов’язково настане зростання, тому терпіння і витримка ваша головна зброя.

9. Уникайте чуток, не довіряйте профанам

Інвестори новачки дуже часто звертаються за порадою до більш досвідчених інвесторів на форумах. І тут виникає найпоширеніша помилка, вони вірять тому, що почують від таких же людей як самі і почнуть діяти на основі чуток. Тому навчитися відрізняти надійні джерела інформації від тих, які такими не є, мабуть, найскладніше завдання, але і найважливіше. Те ж саме можна сказати і про аналітиків і їх рекомендаціях. Не всі з них підходять до конкретної ситуації, а значить, не всі з них будуть придатні для операцій. Фондовий ринок не передбачуваний, тому ніхто не знає як поведе себе курс активів через секунду.

10. Відкрийте для себе нові варіанти та альтернативи

На відміну від традиційних варіантів інвестування в продукти, рекомендовані самими банками через своїх брокерів, з’явилася інша альтернатива, така як онлайн-брокери і роботи-консультанти. Онлайн — брокери – це компанії, які діють як посередники у світі інвестицій. З ними можна інвестувати в пайові інвестиційні фонди, акції та інші продукти. Комісії, як правило низькі.

Яким бізнесом зайнятися вдома зі 100% доходом

Як ефективно пройти співбесіду

Чоловік безробітний: вигнати чи працювати самій?

Комментарии 1

Добавить комментарий