Як позбутися безгрошових звичок

У бідних та багатих різні звички. Якщо ви багато слідуєте звичкам бідняка, цим ви програмуєте себе на те, щоб у вас було мало грошей. Іноді навіть людина, яка вже почала нормально заробляти, все ще дотримується деяких звичок бідняка. Наприклад, він звик ходити в дешеву їдальню, зараз уже може собі дозволити ходити в нормальне кафе, але все ще ходить у їдальню. Він уже може дозволити собі нормальне таксі з гарним водієм, але все ще їздить маршруткою і слухає шансон.

Як же бути з цими звичками бідняка, як їх позбуватися, щоб налаштувати своє мислення на хороший дохід?

Що таке грошові та безгрошові звички

як позбутися безгрошових звичок

Грошові звички – це звички, які зміцнюють ефективне грошове мислення, допомагають заробляти гроші. Безгрошові звички – це звички, які закріплюють, навпаки, неефективне грошове мислення. Часто буває, що ви вже давно можете наслідувати грошові звички, але за старою звичкою на автоматизмі слідуєте безгрошовим. Сила цих звичок у тому, що навіть якщо ви більше нічого не робите, не працюєте з ілюзіями, не застосовуєте «матрицю грошей», якщо ви просто потроху працюєте над тим, щоб прибирати безгрошові звички та посилювати грошові звички, цей повільний процес маленькими кроками буде поступово трансформувати ваше мислення та допомагати вам заробляти гроші.

Деякі звички виникають через ілюзій, через ідеї про дефіцит: нічого пропадати не повинно, їжу викидати не можна, всі речі потрібно доношувати, а потім на дачу відвозити, а потім на ганчірки ще витрачати. Ми цьому навчалися у своїх батьків, бабусь, дідусів. Однак вони жили в іншому поколінні, коли це було актуально, важливо, і це було інструментом виживання. Зараз ви, швидше за все, знаходитесь в іншій ситуації, але ви все ще несете їхні старі ідеї, які вже не актуальні і дотримуєтеся цих ідей зараз і цим програмуєте себе на бідність.
Як позбутися безгрошових звичок

Потрібно позбавитися неефективних ідей у ​​голові, які заважають заробляти:
Коли люди голодували та хліба їм справді не вистачало, ідея, що хліб не повинен пропадати, допомагала виживанню. Зараз проблема навіть не в тому, що ви вижити не можете і тому хліб треба зберігати, а, навпаки, у тому, що часто ви переїдаєте. Люди переїдають, гладшають, у тому числі переїдають хліба, і ця ідея вже перестала бути актуальною.

Раніше не можна було марнотратно ставитись до одягу, бо його було мало, його було не купити. За радянських часів усі купували одяг на виріст, щоб через 3 роки або навіть 5 років його почати знову носити, і це було нормально, це вирішувало поточні завдання у тих реаліях, у яких люди жили тоді. Однак ці ідеї починають вам шкодити.

Ідея, що їжа не повинна пропадати, призводить до того, що у вас холодильник захаращений їжею, що іноді зіпсувалася, яку ви все ж таки доїдаєте, іноді хлібом, який ви доїдаєте і гладшаєте від цього, хоча він насправді тілу не потрібен був. Те саме відбувається у вашому гардеробі через ідею, що речі пропадати не повинні, треба все доносити, а що не доносили, треба на дачу відвезти.

У результаті у вас в гардеробі зайві застарілі речі, які ви вже не носите, ви захаращуєте його і іноді ще й купуєте зайвих речей, які вам насправді не потрібні через ці ілюзії про те, що хліб не повинен пропадати, повинно бути всього із запасом, шмотки треба все доношувати. Це формує звичку бідняка – триматися за все, за кожну крихту, за кожну шмотку.

Ці, здавалося б, невинні ідеї шкодять вам і формують звичку бідняка. Не йдеться про те, щоб стати марнотратним. Бути забезпеченим – не означає витрачати гроші ліворуч і праворуч і смітити грошима. Ідеться про те, щоб мати свободу, бути вільним від обмежуючих переконань, які зараз керують вашою поведінкою і часто керують не на вашу користь.

Навіть у багатого бувають звички бідняка. Знаходьте їх у собі та звільняйтесь від них. Знайдіть у чому ви за звичкою поводитесь, як бідняк, де ви купуєте щось дуже дешеве, хоча давно можете дозволити собі нормальне чи добре, які ваші видаткові звички застаріли. Забирайте одну звичку бідності щодня або хоча б щотижня. Купуйте те, що ви вже давно можете і перейдіть на вищий рівень. Подумайте, де ви вже давно можете дозволити собі вищий рівень життя та не користуватися чимось застарілим.

Може бути, викиньте шкарпетки, що продиралися. Ми вже не в радянській епосі, і ви вже давно не латаєш шкарпетки на лампочці, як робила ваша бабуся. Можливо, ви вже давно можете пересісти в таксі з “економу” на “комфорт”, з “комфорту” на “бізнес”, залежно від вашого доходу. Можливо, ви давно вже можете купувати продукти трохи краще. Необов’язково відразу на кілька ступенів краще, але трохи краще. Можливо, ви давно вже можете перестати ходити в Макдональдс і почати ходити в кафешки якісь, де їжу готують гарні кухарі в гарних кухнях. Причому ви і грошей не набагато більше витратите при цьому.

Відкрийте, де ви можете це зробити, де зовсім незначним збільшенням витрати, з невеликою зміною дії ви можете отримати більш високий рівень життя і відмовитися, позбутися проявів бідності, які ви просто несете за собою за звичкою.

Як створити бізнес з невеликим стартовим капіталом

Як вони організували бізнес на лікувальних травах

Як правильно створити рекламне оголошення