Як навчитися висловлювати свої думки

Для людини, соціальної істоти, спілкування вважається однією з найважливіших навичок. Оскільки воно зазвичай є обміном інформацією та думками, для правильного розуміння один одного, щоб уникнути небажаних образ і недомовок кожному варто дізнатися як навчитися висловлювати свої думки. Декому відмінні ораторські здібності даровані від природи, але більшості людей доводиться виробляти їх шляхом наполегливої ​​праці, по ходу якої належить навчитися адекватно висловлювати свої думки, адже це дуже впливає на життєвий успіх.

Навчитися висловлювати свої думки не вдасться без певної перебудови свідомості.

Як навчитися висловлювати свої думки

Щоб уміти донести власні ідеї до інших, ви перш за все самі для себе їх повинні чітко уявляти. Тому, перш за все, займіться формулюванням своїх поглядів, думок «для себе». Спробуйте зрозуміти, чого саме хочете від життя, самого себе, близьких, оточуючих. Причому для того, щоб навчитися висловлювати свої думки, вам треба краще зрозуміти власні бажання, а не нав’язані ззовні.

Навчитися висловлювати свої думки людям, які мають мізерний лексикон, точно не вдасться. Вони просто в потрібний момент не зможуть знайти відповідні слова. Тому один із найважливіших моментів у тому, щоб навчитися висловлювати свої думки, розширення словникового запасу. Найкраще у цьому допомагає регулярне читання. Причому не низькопробних бульварних романчиків, а високоякісної літератури рідною мовою чи іноземною, але у доброму перекладі. Засвоюйте з книг цікаві мовні звороти, правильні словесні конструкції, побудова фраз.

Прагніть навчитися висловлювати свої думки максимально лаконічно. Самі собі формулюйте ідеї практично кількома словами або короткими фразами. Для цього вчіться виділяти головні думки, не відволікаючись на другорядне словесне «лушпиння». Щоб навчитися висловлювати свої думки, уникайте надмірної балакучості та складних конструкцій. На листі вони ще можуть сприйматися іншими, у розмовній мові зайві. Ті, хто оточують, просто втратять за цими словесними нагромадженнями ваші основні ідеї, тобто саме те, що ви прагнете до них донести.

Навчитися висловлювати свої думки допомагає велика практика. Найчастіше беріть участь у різних дискусіях, спілкуванні на форумах, включаючи спеціалізовані, і т. п. Перш за все, приділяйте увагу темам, які є вашим «ковзаном», в яких досить глибоко розумієтеся. Також, щоб навчитися висловлювати свої думки, вивчайте логіку та її основні засади. Навчайтеся послідовному, логічно правильному викладу своїх ідей і регулярно застосовуйте подібні знання у спілкуванні з оточуючими.

Багатьом навчитися висловлювати свої думки дозволяє ведення власного блогу. Втім, можете регулярно писати і в звичайному «паперовому» щоденнику. Намагайтеся красиво та чітко формулювати думки при їх викладі. До того ж, підбирайте відповідне оточення: заводіть приятельські стосунки або, як мінімум, звичку регулярно спілкуватися з грамотними, різнобічно розвиненими людьми і навпаки — обмежуйте комунікацію з тими, хто зайве грубий у своїх промовах, недорікуватий і явно не страждає на наявність високого IQ.

Порада

— Формулюйте свою думку не лише з різних філософських питань, а й щодо звичайних речей. Навіть під час читання/перегляду новин, серіалів або кіно намагайтеся формувати та висловлювати думки про побачене/прочитане. Причому обґрунтовуйте свій погляд не емоціями, а фактами. Наприклад, «Мені не до душі те, що це відбувається, оскільки це загрожує нам/комусь іншому такими наслідками…» або «Мені не подобається цей персонаж даного фільму, адже такий його вчинок свідчить про наявність у нього таких негативних рис».

Як викласти фото в Інстаграмі з комп’ютера

Як пройти співбесіду на роботу

Як все встигати та правильно планувати час

Комментарии 1

Добавить комментарий