Як мислити неординарно та оригінально

Якщо ви поставили собі таке питання, то я з упевненістю можу сказати, що якщо постараєтесь, то обов’язково навчитеся. Людина, яка ні до чого не прагне, не стала б ставити собі це питання. Якщо ви замислилися про те, як мислити творчо, ви знайшли потрібну статтю. У цій статті ми докладно розберемо, як відкрити в собі потенціал, якого іноді так не вистачає.

Для початку розберемося, що таке неординарність. Більшість людей часто чують це слово, але чи знаємо ми його значення?

Неординарність – це унікальність, оригінальність, це те, завдяки чому людина виділяється із загальної сірої маси.

Неординарність притаманна небагатьом людям, а ті, які мають, ніколи не залишаться непоміченими.

Серед ваших знайомих є такі, яких решта вважають дивними? Це неординарні, незвичайні особистості, а стали (чи народилися) вони такими, бо мислять «по-іншому». Завдяки неординарності ці люди знаходять вихід із таких ситуацій, які інші, мабуть, вважали б глухими. Вони підкидають оригінальні ідеї, до яких інші ні за що не додумалися б. Так, іноді в їхні голови сходять шалені ідеї, але саме в цьому особливість неординарних людей.

То як же стати неординарною особистістю? Як навчитися мислити неординарно? Це якість людини, що купується, або вроджена? Багато оригінальних індивідуумів вже народилися такими, вони нічого не робили, щоб відрізнятися від інших, вони самі такі. Але не поспішайте зневірятися. Вихід є!

Як навчитися мислити неординарно?

Як мислити неординарно

— Найлегший спосіб – це спілкуватися з неординарною людиною. З першого погляду він може здатися непоказним, але це не так. Знайдіть таку людину, познайомтеся з нею, поспілкуйтеся. Запевняю, ви дізнаєтеся від нього багато цікавого. Як говорить прислів’я, з ким поведешся, від того й наберешся. Іншими словами, ви такий же, як і ваше оточення, тому оточіть себе цікавими, унікальними, трохи дивакуватими особистостями, адже це найвірніший спосіб придбання потрібних якостей.

— Читайте книги. Два слова – читайте книги. А саме з нестандартного мислення. Також підійдуть ті, які змушують ваші звивини піднапружитися. Вирішуйте загадки, головоломки, кросворди, придбайте нарешті цей кубик Рубіка! Все, що змушує вас думати, зрештою призведе вас до того, що ви досягнете поставленого завдання.

Я раджу прочитати книги Едварда де Боно. Він відомий британський психолог, фахівець у галузі творчого мислення. За допомогою його книг ви навчитеся мислити неординарно. Серед його книг є такі, як «Чому ми такі тупі?», «Я правий — ви помиляєтеся» та ін.

— Також ідеальним варіантом для «розмноження звивин» у вашому крихітному мозку (жарт) послужить книга Чарльза Філліпса під назвою «Мегамозок» – збірка головоломок та завдань.

— Творіть! Творчість – невід’ємна частина неординарного мислення. Стати творчою особистістю. Пишіть, малюйте, співайте, розмальовуйте малюнки. Якщо ви думаєте, що розмальовки — доля малюнки, ви помиляєтеся, тому що зараз вийшли розмальовки для дорослих, які дивують своєю різноманітністю та красою. Якщо ви впевнені в тому, що ви не творча особистість, згадайте, як у дитинстві ви створювали анкети для друзів. Хіба це не творчість? У кожному з нас є дещиця творчої людини.

Якщо я ще не змогла вас переконати, пропоную купити в магазині спеціальний щоденник для творчості. Щодня ви будете відповідати на смішні та неймовірно цікаві питання та брати участь у особистих опитуваннях. Наприклад, визначити за десятибальною шкалою, наскільки плідним був день, або ж написати, яким емоціям ви були схильні сьогодні. Це весело!

— Робіть те, що ніколи не робили; слухайте те, що ніколи не слухали; кажіть те, що ніколи не говорили. Досить жити за певним статутом та певними правилами! Розширити зону комфорту! Досить боятися і трусити! Ви ніколи не зустрічали світанку у парку? Вам було соромно слухати за друзів улюблену музику? Ви боялися зізнатися у своїх почуттях? Час це виправити!

Пам’ятаєте серію, де Спанч Боб проголосив один із звичайнісіньких, нічим не примітних днів «вдень навпаки»?

Назвіть завтрашній день «вдень без правил» та робіть усе, що хочете, нічого не бійтеся. Раптом це те, чого вам не вистачало, а ви й не здогадувалися про це? У будь-якому випадку ви зможете виправдати себе тим, що сьогодні «день без правил».

Подолайте свої страхи. Неординарність — це сміливість та свобода у всіх відносинах. Неординарні люди не бояться розглянути всі можливі варіанти під час вирішення питання, навіть якщо вони здаються абсурдними. Щоб досягти почуття свободи, треба подолати свої страхи. Зробіть це та відчуйте себе щасливими!

Розвивайте уяву та фантазію. Всі великі люди, що відкрили для людства щось нове, мали божевільну уяву. А.Ейнштейн, І.Ньютон, Е.Резерфорд… Їх подарованих світові відкриттів не було б, якби не їхня уява та фантазія. І річ навіть не в інтелекті. Доведено, що незалежно від рівня інтелекту, людина може навчитися мислити нестандартно.

Один із прийомів розвитку уяви полягає в тому, щоб вигадати сюжет для фільму. Прокрутіть фільм у голові з усіма деталями та нюансами, спробуйте придумати те, що зачепить абсолютно всіх. Зробіть сюжет оригінальним.

Мрійте. Все починається з мрій. Уявіть, що ви стали мислити неординарно. Що ж тоді буде? Намагайтеся репрезентувати результат максимально детально. Якщо ви дивилися фільм Секрет, то знаєте, що це не порожні слова.

Відкиньте всі стереотипи. Стереотипи – це зовсім непотрібні речі. Вони складають ваш спосіб мислення, якого згодом буде важко позбутися. Ви повинні намагатися дивитися на звичайні речі під незвичайним кутом, а стереотипи лише заважають цьому. Позбавтеся всіх ваших переконань, перегляньте погляди на світ, перегляньте те, в чому ви завжди були впевнені на всі 100%. Може, настав час для чогось нового?

Тепер ви знаєте, як навчитися мислити неординарно. Сподіваюся, у вас все вийде!

Як розвивати свій самоконтроль

Як визначити типи працівників?

Оріфлейм – як заробити в цій компанії?

Комментарии 2

Добавить комментарий