Як керувати грошима у сім’ї?

Однією з найважливіших навичок у житті, які кожен з нас повинен мати, є вміння керувати грошима. Школа вчить нас грамоті, письму чи математиці з раннього віку, проте навіть у коледжах та університетах не вчать основ фінансової грамотності, якщо це звичайно не профільний навчальний заклад. У результаті через своє незнання багато людей часто беруть великі короткострокові кредити і потрапляють у борги, які згодом їм важко погасити.

Через те, що школи зневажають навчання управління капіталом, батьки повинні брати цю функцію на себе і починати знайомити своїх дітей правилам поводження з грошима з самого раннього віку.

Як керувати грошима у сім'ї?

Поговоріть із дітьми про гроші, про витрати, доступно поясніть їм, що таке кредитна карта, заощадження та інвестиції, навіть якщо дитина ще не до кінця розуміє важливість цих питань і сама не має багато грошей на власні витрати.

Грайте з дітьми в ігри, в яких вони можуть використовувати штучні гроші, наприклад, монополію.

Також зверніть увагу на розмір кишенькових грошей — він не може бути занадто високим, щоб дитина не могла вільно купувати собі все, що захоче. Це навчить дитину планувати витрати, економити та визначати пріоритети у своїх витратах, виходячи з обмежених можливостей.

Деякі батьки замість давати кишенькові гроші безкоштовно, вимагають, щоб дитина працювала в обмін на певні грошові суми. Це може бути похід по магазинах, миття автомобілів сусідам, скопування городу, прибирання снігу тощо Добре це чи погано, вирішувати вам, але таким чином, ви можете навчити своїх дітей, що гроші отримують за роботу, і вони не падають з неба (і ви також не отримуєте їх просто так із тумбочки або з банкомату).

Першим кроком у управлінні грошима є створення власного бюджету. Ви повинні складати список заробітку (і інших коштів, що надійшли) і витрат щомісяця. Завдяки цьому ви точно дізнаєтесь, де і на що «зникають» ваші гроші та заощадите на певних необов’язкових покупках.

Майже всі визнають, що гарною ідеєю є економія та накопичення грошей, проте лише деякі можуть встояти перед спокусою витратити гроші, які знаходяться на їхньому рахунку (або в їхньому гаманці). Тому ставте собі певні довгострокові фінансові цілі, такі як заощадження для майбутньої пенсії або заощадження для покупки нової, більшої та комфортнішої квартири. Це розвине корисні фінансові звички. Спочатку ви відкладатимете гроші на інвестиції, а потім витрачатимете те, що у вас залишилося.

Завжди думайте про те, що й навіщо робите і у що вплутуєтесь. Однією з найбільших проблем багатьох людей в управлінні грошима є той факт, що вони не розуміють до кінця таких речей, як кредитна картка, автокредит, цінні папери, інвестиції. Якщо ви думаєте про те, щоб взяти собі кредитну картку, прочитайте заздалегідь кілька статей або перегляньте відео уроки про її правильне використання.

Маючи кредитну картку, легко витратити на місяць більше, ніж ви заробили. Якщо ви хочете, наприклад, придбати цінні папери, не інвестуйте в них лише тому, що вам порадив колега. Спочатку прочитайте про те, за яким принципом працюють цінні папери, і вивчіть інформацію про компанію, в яку хочете вкласти свої гроші.

Вчиняйте так у будь-якому випадку, коли плануєте зробити великі витрати, щоб уникнути ризиків часткової або повної втрати коштів.

Як заробляти на партнерках хостинга

Виготовлення подарункових кошиків

Клуб друзів на один вечір – бізнес ідея

error: Вміст захищений!!