Як безпечно використовувати Інтернет

Інтернет — один із найбільших винаходів 20-го століття, оскільки він надає суспільству такі безмежні можливості та переваги, що став практично невід’ємною частиною повсякденного життя.

Якщо є частина населення, на яку поширення Інтернету та ІКТ справило найбільший вплив, то це група дітей та підлітків. Але Інтернет і нові технології — це палиця з двома кінцями, і якщо, з одного боку, вони пропонують величезні переваги в таких питаннях, як покращення їхньої освіти та розвитку, сприяння творчому навчанню або забезпечення нових форм розваг; з іншого боку, вони несуть у собі значні ризики внаслідок неправомірного використання, наприклад, доступу до невідповідного контенту для неповнолітніх (насильницькому, сексуальному, незаконному тощо); втрата конфіденційності або надання інформації та особистих даних усієї сім’ї.

Як безпечно використовувати Інтернет

Враховуючи занепокоєння, яке вся ця проблема викликає у батьків з дітьми або підлітками, фахівці пропонують серію порад щодо ефективного використання Інтернету:

1. Необхідно знати, як працює Інтернет

Дуже важливо, щоб батьки знали та дізналися, як працює Інтернет, для чого він потрібен та які нові технології з ним пов’язані. Тільки так можна буде правильно навчати дітей, допомогти їм вибрати відповідні варіанти і, таким чином, запобігти доступу до сторінок або контенту, які їм не підходять або є шкідливими.

2. Налагодити відкрите спілкування з дітьми

Вони повинні знати, що батьки готові допомогти їм, вирішити сумніви і дати їм пораду, щоб установилися довірчі стосунки, в яких вони почуваються комфортно та розповідають батькам про будь-які проблеми в Інтернеті. Батьки повинні цікавитися тим, що їхні діти роблять в Інтернеті, але без запитань та з повагою до їхнього приватного життя.

3. Уникати заборони його використання

Заборона доступу до Інтернету може бути контрпродуктивною, особливо для підлітків. Діти повинні навчитися правильно користуватися Інтернетом через своїх батьків, з їхніми уроками та інструкціями, щоб вони стали прикладом для наслідування. Тільки так можна сприяти відповідальному використанню Інтернету нашими дітьми.

4. Прийняти правила використання

Завжди корисно прийняти відповідні віку правила використання Інтернету для дітей (годинник, час використання, контент), які допоможуть підтримувати баланс з іншими звичайними заняттями. Надмірне вживання може бути шкідливим, тоді як обмеження його вживання під час їжі або вночі може бути хорошим заходом. Бажано уникати використання комп’ютерів у спальнях.

5. Стежити за діями дітей

Дуже важливо цікавитись дитячими заняттями в Інтернеті. Запитайте їх, чим вони займаються, які веб-сторінки вони відвідують, познайомтеся зі своїми друзями в соціальних мережах. Хорошою стратегією також є розміщення комп’ютера в жвавому місці будинку, наприклад, у вітальні, щоб контролювати час підключення, і щоб його могли використовувати на увазі у всієї сім’ї, а також для запобігання спілкуванню з людьми зі зловмисними інтересами.

6. Супроводжувати дітей у використанні Інтернету

Потрібно супроводжувати дітей під час роботи в Інтернеті. І в тому сенсі, щоб супроводжувати їх у поступовому пізнанні його використання в позитивному ключі, а також у просуванні разом з ним у цифрових знаннях, що купуються, щоб уникнути цифрового розриву між батьками і дітьми.

7. Виховувати відповідально

Потрібно вчити своїх дітей використовувати Інтернет відповідально, з повагою до інших та себе, щоб вони завжди знали про наслідки своїх дій. Інтернет має бути простором для позитивного співіснування, де вони поводяться ввічливо та уникають конфліктних ситуацій (залякування тощо). Дуже важливо щеплювати ці правила поведінки.

8. Підвищувати поінформованість про небезпеку Інтернету

Батьки повинні поговорити зі своїми дітьми про небезпеки Інтернету та пояснити, які інформацію через нього незручно надавати. Турбота про особисті дані, контактну інформацію, зображення і т. д. конфіденційність їх і всієї сім’ї гарантується. Також зручно повідомляти про незаконну діяльність в Інтернеті (аудіовізуальні завантаження, кіберзалякування тощо).

9. Не допускати доступу до негативного змісту

Існують інструменти, які допомагають запобігти доступу дітей до негативного та образливого контенту. Фільтри веб-сторінок, брандмауери, блокування спливаючих вікон, системи батьківського контролю, пошукові системи для дітей та молоді тощо. Таким чином підвищується безпека дітей та молодих людей в Інтернеті.

10. Прийняти цифрову реальність

Необхідно прийняти реальність цифрового середовища, оскільки вона присутня в нашому суспільстві, і рано чи пізно доведеться зіткнутися з нею разом із дітьми. Тому краще робити це природно, знаючи про Інтернет і знаючи, що є інструменти, які допоможуть навчити їх відповідально, а також допомогти батькам у цьому навчанні.

Як завантажити відео в Instagram з ПК

Як стати блогером-інфлюєнсером у Instagram

Додатковий заробіток для бухгалтера

Комментарии 1

Добавить комментарий