Як беспечно робити покупки онлайн

Проривною подією в індустрії електронної комерції стала поява в 1995 інтернет-магазинів, які дозволяли здійснювати покупки, заповнюючи форму на сайті. Саме тоді з’явилися перші аукціони eBay. Тоді багато людей ставали жертвами шахрайства, одержуючи замість бажаного обладнання символічну цеглу — безпеки було мало, а про захист покупця практично ніхто не чув. Сьогодні інтернет-магазини стали звичним явищем. Переконайтеся, що ви знаєте, як безпечно робити покупки в Інтернеті.

На що варто звернути увагу на покупки в Інтернеті?

Як беспечно робити покупки онлайн

Переконайтеся, що у вас є безпечне з’єднання Wi-Fi

Якщо ви використовуєте смартфон або інший мобільний пристрій у громадському місці і хочете здійснювати покупки в інтернет-магазині, з метою безпеки використовуйте лише власну передачу даних. Уникайте загальнодоступних мереж Wi-Fi — це може бути точка доступу, створена кіберзлочинцями, які, підключившись до мережі Wi-Fi, можуть швидко дістатися вашого смартфона та вкрасти конфіденційні дані.

Пам’ятайте, що використання бездротової домашньої мережі також не завжди є безпечним на 100%. Майже кожен може підключитись до незахищеної або погано захищеної мережі Wi-Fi.

Перевірте благонадійність підприємця, інтернет-магазину, програм або програм
Щоб переконатися в благонадійності продавця, варто пошукати інформацію про компанію в Інтернеті — на різних форумах, групах або сайтах можна прочитати відгуки, залишені покупцями. Якщо магазин має адресу або телефон, можна легко відстежити продавця і зв’язатися з ним.

Інша справа – перевірити безпеку сайту інтернет-продавця – зашифровані сторінки можна легко розпізнати за адресою сайту, що починається з https, також варто перевірити дійсність сертифікату і ким він був виданий, натиснувши на символ замку (закриті замки найбезпечніші).

Що стосується мобільних додатків — варто почитати опис та відгуки про програму в Google Play або Apple Store, адже деякі з них можуть бути створені хакерами, і їх скачування не віщує нічого хорошого.

Встановіть антивірусну програму на свій пристрій

Хороші антивірусні програми, які регулярно оновлюються, значно збільшать вашу безпеку в Інтернеті. Вони будуть інформувати вас про можливі ризики, пов’язані з використанням сайту, та виявляти спроби перенаправити платежі на незахищені ресурси. Також використовуйте програми шифрування даних, завдяки яким введена інформація не буде помітна іншим і її неможливо буде прочитати.

Застрахуйте свої онлайн-покупки, не бійтеся скористатися своїм правом на скаргу
Багато магазинів і платформ пропонують можливість страхування онлайн-покупок, завдяки якій Ви отримуєте відшкодування, якщо товар або послуга не доставлені або якщо товар не відповідає замовленню.

Також варто вести листування з виконавцем, щоб довести свою правоту у разі виникнення спірної ситуації та укласти договори купівлі-продажу, в яких Ви отримаєте підтвердження покупки – це може бути фіскальний чек або рахунок.
Важливо, щоб на обладнання, яке має служити роками, була ще й гарантія – у разі такого виду покупки варто уважно ознайомитись з її умовами, терміном, а у разі сумнівів – відверто поговорити із продавцем.

Як оплатити онлайн? Використовуйте відомі та надійні способи оплати

Багато людей, які щодня не мають справу з новими технологіями, запитують себе – як оплатити покупки в Інтернеті? Електронні платежі дозволяють здійснювати транзакції швидко та ефективно — в даний час онлайн-платежі приймаються практично одразу після оформлення замовлення.

Варто використати перевірених платіжних операторів. Плата за посиланнями є найбільш популярною серед продавців товарів або послуг, а також користувачів. Зазвичай вони з’являються на наступній сторінці, де ви можете вибрати платіжне рішення, яке хочете використати.

Натиснувши на іконку банку, сайт безпечно перенаправить Вас на сторінку входу, а після авторизації відобразить готову форму заповнену реквізитами продавця та сумою до оплати. Для оплати достатньо підтвердити замовлення переказу спеціальним кодом, який, залежно від пропонованого банківського рахунку, набуває форми SMS або авторизації на рівні програми.

При покупці онлайн, наприклад, ігри, фільму, програми та ін. Ви також повинні пам’ятати про спосіб оплати мобільним оператором. Завдяки цьому вам не потрібно вводити конфіденційні дані або переходити на сайт банку.

Попереджений значить озброєний

Бажаєте, щоб ваші онлайн-покупки були у безпеці? Пам’ятайте, що в Інтернеті слід бути обережним – уважно читайте регламент, опис товарів, пропозиції, надіслані по телефону або електронною поштою.

Не відкривайте підозрілі посилання, електронні листи, вкладення, додатки та програми — вибирайте перевірені сайти та ПЗ. Те ж саме стосується розкриття конфіденційної інформації, не повідомляйте свої дані (паролі, номери кредитних карток, страхових та банківських рахунків ) у незахищених місцях та не розкривайте їх стороннім особам.

Як пермогти лінь і почати чось щось робити

Чим займається помічник кухаря

Які функці виконує менеджер

error: Вміст захищений!!