Вправи, які допоможуть мислити креативно

Всі ми знаємо, що для того, щоб мати гарне підтягнуте тіло та міцні м’язи, необхідно їх тренувати. І чомусь, коли йдеться про мізки, ми забуваємо, що і їм, як і нашим м’язам, потрібні тренування.

Адже якщо ми не підгодовуєте мозок необхідною інформацією, він дуже скоро втратить здатність виконувати навіть нескладні умовиводи.

Вправ для тренування мозку є чимало.

Вправи, які допоможуть мислити креативно

Різні логічні завдання, кросворди, ребуси і шаради — чудова можливість привести мозок у тонус, спонукаючи його до діяльності.

І все ж, коли йдеться про вправи для мозку, ми здебільшого маємо на увазі тренування логічного мислення. А ось про креативний аспект чомусь забуваємо. А даремно: виявляється, у наших силах змусити мізки творити, мислити креативно, приймати новаторські рішення. А для цього слід щодня виконувати кілька простих вправ – через деякий час ви з дивом помітите, що пошук нових ідей та втілення їх у життя дається вам набагато легше.

Перше, що слід запам’ятати, це той факт, що для тренування та розвитку нашим мізкам потрібна їжа, і вона надходить до нас із новою інформацією. Тому читання книг, вивчення іноземних мов, статті англійською мовою, запам’ятовування інформації – це завжди плюс у справі тренування мозку. А тепер трохи більше конкретики – кілька вправ, що допоможуть розвинути свої креативні таланти.

1. Перша вправа – «дві випадковості». Візьміть у руки тлумачний словник і виберіть навмання два випадкові поняття, тицьнувши пальцем на якесь слово довільно відкритої сторінки. Подумайте, що ці поняття можуть мати спільне. Придумайте якусь позбавлену сенсу історію, у якій ці поняття могли з’єднатися, наповніть її змістом.

2. Друга вправа — це «божевільний генетик». Для її виконання вам знадобиться аркуш паперу та кольорові олівці або фломастери. Тепер спробуйте намалювати істоту, яка поєднувала б у собі якомога більше рис відомих вам тварин. В результаті у вас вийде щось на кшталт акули з хвостом лева та крилами орла тощо. Мета цієї вправи — вбити будь-які зародки логіки та здорового глузду, концентруйте всю увагу мозку на креативності.

3. Вправа «божевільний архітектор» трохи схожа на попередню. Ось тільки тут ви створюватимете будівлю. Перед тим, як її почати, напишіть на листку десять довільних слів. Потім уявіть, що ви архітектор, і отримали замовлення втілити всі ці слова при створенні будівлі.

4. Наступна вправа – «10 + 10». Виберіть собі якесь слово, це має бути іменник. Напишіть до нього п’ять прикметників, які могли б з якогось боку характеризувати цей предмет. Шкарпетки, наприклад, можуть бути теплими, вовняними, чистими, коричневими, спортивними тощо.

Далі ваше завдання — підібрати п’ять прикметників, які не підходять для характеристики обраного вами предмета. Тут уже справа піде найважче.

5. Наступна вправа базується на неймінгу – спробуйте всім предметам, які вас зацікавили, давати власні назви. Вони можуть бути короткими і довгими, головне, щоб вам подобалися.

Стати краще можна дуже просто не тільки в плані креативності, а й у зовнішніх рисах, які вже сьогодні існують, найсучасніші методи схуднення, які більш ніж прості.

Як мислити неординарно та оригінально

Як розвивати свій самоконтроль

Як визначити типи працівників?

Комментарии 1

Добавить комментарий