Вплив кольору на психіку людини

Цветотерапия потрібна для того, щоб скоригувати психічний стан чи лікування розладів. Не кожен знає, але всі неусвідомлено вдаються до цієї терапії, вибираючи гардероб, імідж чи інтер’єр. Професійна кольоротерапія може навіть допомогти знизити тривогу, позбавити від депресії, підвищити впевненість у собі і в цілому покращити загальний психічний стан.

До того ж, саме кольоротерапія є найдоступнішим способом психологічної корекції, щоб застосовувати її, достатньо лише розуміти, яким чином ті чи інші кольори впливають на психічний стан людини.

За наявності потрібних знань можна змінити гардероб, інтер’єр або гелі для душу тих кольорів і відтінків, що найбільш сприятливо впливатимуть на психічний стан.

Вплив кольору на психіку людини

Фактор впливу кольору залежить від тривалості його хвилі. Холодні, або відтінки короткої хвилі гальмують психічну діяльність, теплі навпаки бодрять її. За допомогою кольоротерапії можна і привести людину до бездіяльності, і, навпаки, спонукати до неї.

Сприйняття кольору, в основному, залежить від індивідуальних особливостей шкірного, проте фахівці виділяють деякі закономірності у впливі кольору на людей. Можна виділити та відзначити загальні принципи впливу на людину основних кольорів.

Білий колір заспокоює, уособлює новий початок та надію. Тільки в деяких культурах він означає траур. Люди інших культур зазвичай бачать у білому кольорі символ спокою, він допомагає їм розвантажитися від негативних думок і переживань. Велика кількість білого кольору в гардеробі сприятливо впливає не тільки на господаря одягу, а й на оточуючих людей, тому люди в білій одежі з більшою ймовірністю сподобаються іншим.

Білий колір позитивно впливає на організм: покращує зір та роботу ендокринної системи.

Білим кольором собі намагаються оточити люди, які віддають перевагу спокою та власній незалежності. Однак дуже багато білого кольору в житті може призвести до апатичного або депресивного стану. Наприклад, можна навести людей, які працюють за полярним колом. Через велику кількість білого кольору вони часто страждають подібним.

У більшості людей чорний колір асоціюється зі скаргою, смертю, мороком, паранормальними явищами тощо. З розвитком моди на цей колір глянули під іншим кутом, і в нього з’явилися інші значення:

  • елегантність,
  • строгість,
  • стриманість.

Чорний колір допомагає підвищити концентрацію, силу волі та організованість, проте якщо переборщити з ним, це може призвести до пригніченого стану. Також чорний колір асоціюється з протестом чи викликом.

Сірий колір вважається найнейтральнішим, він допомагає людині злитися з толпою і відгородитися від зовнішнього світу та людей. Сірий у гардеробі та інтер’єрі дарує почуття комфорту та затишку, допомагає досягти гармонії та стабільності психічного стану. Достатній вміст сірого кольору допомагає позбутися нервного виснаження.

Предствлення червоного кольору в голові, виникають асоціації з небезпекою, попередженням та пристрастю. Він досить добре підвищує витривалість, силу та апетит, допомагає стати впевненішим, підвищує самооцінку.

Також він підвищує працездатність та допомагає у прийнятті рішень. Червоний колір може стати як кольором сильної особистості, і створювати асоціації з агресією, гнівом.

Червоний колір може стимулювати підвищення тиску, частішати серцебиття; також його вид допомагає підбадьоритися. Зазвичай червоні речі віддають перевагу впевненим у собі людям, а на підсвідомому рівні його обирають люди з проблемами із серцево-судинною системою.

Жовтий навпаки збуджує апетит, збуджують мозкову та м’язову діяльність. Як і червоний колір, він також позитивно впливає на самооцінку. Жовтий колір дозволяє людям розкривати свої таланти, підвищує творчі здібності.

Цей колір є символом мудрості та самодостатності, однак і їм не рекомендують зловживати. Також жовтий стимулює роботу опорно-рухового апарату.

Синій колір заспокоює, знижує тривогу та апетит, підвищує концентрацію. Часто рекомендують оформляти спальні в синім кольорі, тому що цей колір дозволяє зняти напруження, що накопичилося за день, знижує гіперактивність і допомагає позбутися безсоння.

Також синій колір освіжає розум, тому під час прийняття важливих рішень рекомендується перебувати в кімнаті з інтер’єром, наповненим синім кольором. Синім кольором рекомендується оточувати також імпульсивним людям і людям з типом темпераменту холерик.

Однак темні відтінки синього можуть викликати тревожний або депресивний стан, те саме викликає безліч синього.

Як відучити дитину брехати

7 простих способів зняти стрес

Як відкрити аптеку в малому місті

error: Вміст захищений!!