Страх перед співбесідою: як з ним правильно боротися

Вважається, що помірний страх породжує обережність і, таким чином, не дає нам зустрітися з деякими подарунками долі. А якщо при спробі влаштуватись на роботу страх залишає розумні межі та заглушає всі інші почуття? Що робити тоді?

Ох, як це знайоме людям емоційним – саме про них йтиметься: і ноги починають підкошуватись, і голос зривається, і серце б’ється прискорено. І, начебто, розумієш, що роботодавець — не вовк, не покусає, але, на жаль… Найгірше, що в такому стані дуже складно справити сприятливе враження, якою високою не була б ваша кваліфікація. Прикро, звичайно. Але вихід є.

Насамперед, людина ніколи не перестане боятися, якщо весь час уникатиме ситуацій, що лякають її. Ворога треба знати на обличчя. Та й знати, чим його зрештою вразити.

Вирушаючи на співбесіду, деякі люди бояться невдачі, бояться, що їм відмовлять.

Страх перед співбесідою

Ніколи не варто виправдовувати свої негативні реакції. Ну, відмовлять і що? Земля перестане крутитися? А якщо спробувати подивитися на все інакше і поставити собі запитання: «А що я можу отримати від цієї співбесіди? Що я можу собі усвідомити? Що можуть запропонувати? І чи влаштує це мене?”.

Може це звучить зухвало, але це допоможе вам змістити акценти. Адже компанії потрібен кваліфікований співробітник точно так, як і компанія потрібна вам. Це усвідомлення може бути дуже корисним людям із заниженою самооцінкою.

Таким чином ви зможете замінити одну вашу реакцію на іншу: замість того, щоб упускати від страху серце в п’яти, увімкніть здорову цікавість та інтерес до того, що відбувається. Це, зрозуміло, непросто і потребує певних тренувань. А що дається легко?

У будь-якій вашій реакції на ті чи інші обставини присутні дві складові — м’язова та емоційна. І вони нерозривно пов’язані між собою. Якщо ви дозволите посилитись м’язовій напрузі, то автоматично почне нагнітатися негативна емоційна реакція.

Іншими словами, намагайтеся бути спокійним фізично: стежте за рухами рук-ніг, не стискайтеся в грудку, постарайтеся відчути себе максимально розслабленим, і тоді цей стан перейде і на емоційний рівень. Адже ні в кого не викликає сумніву, що врівноважена людина спокійна зовні? У цій ситуації просто належить налагодити зворотний зв’язок.

Люди тонкі і сприйнятливі мають багату уяву. У цих обставинах це — мінус. Тому що в голові від страху може намалюватися таке, що по цій «картинці» в пору писатиме сценарій до когось трилера. Тому, опинившись на співбесіді, ви повинні бачити, чути та відчувати лише те, що відбувається насправді.

Приборкайте свою буйну фантазію, фіксуйте увагу на житті, а не на тому, чого ви боїтеся. Адже у страху, як відомо, очі великі. А чорт, виявляється кращим, ніж його малюють. Про це варто пам’ятати.

Секрети роботи з клієнтами у соцмережах

Чи можна заробити на перегляді реклами

Правила створення якісної візитної картки

Комментарии 1

Добавить комментарий