Складання особистого фінансового плану

Що таке особистий фінансовий план? Це, по суті, стратегія досягнення поставленої мети. Особистий фінансовий план можна завантажити і з інтернету, але найкраще складе його самостійно.

1. Насамперед, визначте головну фінансову мету.

Складання особистого фінансового плану

Просто уявіть собі, чого б вам хотілося найбільше? Нову машину, квартиру більшої площі чи будинок, а може відпочити в якомусь райському містечку? Ставлячи собі за мету, дайте їй точний опис. Намітте конкретну дату виконання, а також визначте справжню та можливу майбутню вартість з урахуванням інфляції.

2. Розгляньте наявні у вас пасиви та активи. Активи – це те, що приносить вам дохід в даний час або принесе надалі, можливо, у разі продажу. Це можуть бути банківські вклади, квартира, що здається в оренду, автомобіль або цінні папери. Пасив – це ваші кредитні зобов’язання перед будь-ким. Наприклад, отриманий на вашому підприємстві позичка, оформлений банківський кредит або вексель, виписаний на когось. Оцініть, яке ваше справжнє становище і чи воно вашої мети.

3. Вивчіть доходну та видаткову частини свого бюджету. Доходи становлять всі види заробітку, включаючи прибуток від наявних активів.

Кілька місяців поспіль щодня враховуйте свої витрати та фіксуйте їх документально.

Це можна робити у зошиті, в Ехселі або у спеціальній програмі, розробленій для домашньої бухгалтерії. Після закінчення приблизно трьох місяців ретельно проаналізуйте свої витрати. Виділіть в окрему колонку умовно-постійні платежі, наприклад, комунальні. В іншу – щорічні витрати на подарунки, відпустку, розваги.

Порахуйте, скільки коштів у вас йде марно, і продумайте план зміни ситуації на краще.
У нестабільній фінансовій обстановці тепер активи повинні бути вкладені в надійні підприємства.

Це грошові вклади у банки з державною участю чи придбання дорогоцінних металів. Особливо якщо ви плануєте великі покупки.

4. На підставі зробленого аналізу складіть особистий фінансовий план, що передбачає стратегію досягнення мети. Якщо за вашими розрахунками достатньо буде скоротити витрати для здійснення мрії, тоді просто дотримуйтесь плану. Не порушуйте терміни погашення заборгованостей та платежів різного характеру, наприклад, за кредит.

5. Якщо ви зрозумієте, що досягнення поставленої мети є проблематичним, то перегляньте свій план. Наприклад, якщо ваш щомісячний дохід не перевищує 20 000 доларів, то покупка дорогого автомобіля найближчим часом неможлива. Швидше за все, вам необхідно збільшити доходну частину. Це можна зробити, змінивши активи, змінивши місце роботи або зменшивши витрати. Поновіть фінансовий план і приступайте до його реалізації.

Як встановити правильну ціну на продукт / послугу

Організація виробництва та продажу квасу

Дієві способи економії грошей: покупка в торгових точках