Що таке майнінг криптовалюти зрозумілою мовою

Якщо провести аналіз пропонованого рекламою чесного заробітку в мережі інтернет, який дозволив би заробляти до 10 000 гривень за півгодини, то майнінг криптовалюти увійшов би до топ-3. Проте нині термін «Майнінг криптовалюти» частково використовують шахраї, тож сьогодні він, на жаль, має погану репутацію. Але, насправді, можна майнити криптовалюту дозволеним способом і непогано на цьому заробляти. То, що це таке насправді? Чи дозволено майнінг криптовалюти і з чого розпочати, далі у статті.

Як насправді виглядає майнінг криптовалюти?

Що таке майнінг криптовалюти зрозумілою мовою

Слово майнінг походить від ангійської mining, що в перекладі означає видобуток корисних копалин. Цей термін вживається при отриманні криптовалюти, коли для цього використовується комп’ютер або його окремі деталі.

Якщо порівняти цифрову валюту з нашими гривнями, то відмінність у тому, що друкарський верстат для гривень та їхнє друкування контролює Центробанк України. Криптовалюту не контролює ніхто.

Єдиний спосіб здобути крипту – це її майнінг, при якому комп’ютер створює спеціальний код, вирішуючи математичні завдання. Цей код є віртуальними грошима.

Якщо двома словами, то майнінг криптовалюти полягає у вирішенні складних криптографічних завдань (хешуванні).

Для цього потрібне обладнання з дуже високою обчислювальною потужністю. Теоретично можна виділити три категорії криптомайнерів:

1). Кріптовалютні екскаватори GPU

Процесори відеокарт (т. е. графічні процесори) найкраще підходять для складних обчислень, які необхідні для майнінгу цифрової валюти. Перевагою технології GPU є те, що ці екскаватори можна перепрограмувати, тобто змінити майнінг однієї крипти на іншу, а також можна їх об’єднувати, створюючи так звані криптовалютні ферми.

2). Кріптовалютні екскаватори ASIC

Майнери ASIC тихіші і менші, ніж стандартні майнери криптовалюти.

Однак, на жаль, вони підтримують лише один алгоритм хешування, а це означає, що вони призначені для роботи лише з однією конкретною валютою.

З іншого боку, на думку багатьох майнерів (людей, які займаються здобиччю криптовалюти), вони найшвидше працюють.

3). Криптовалютні екскаватори «ПЛІС»

Ці машини поєднують у собі як переваги, так і недоліки описаних вище варіантів.

Вони менші і тихіше працюють, ніж пристрої ASIC, їх можна перепрограмувати, але вони працюють відносно повільно.

Щоразу, коли обладнання вирішує криптографічне завдання, і тим самим додає ще один блок у ланцюжок блокчейн, майнер отримує віртуальні гроші, які цінуються дуже дорого, якщо перевести на гривні.

Найчастіше складність майнінгу крипти з часом збільшується у міру того, як видобувається дедалі більше блоків.

Це, у свою чергу, дуже часто вимагає заміни обладнання на нове та робить видобуток криптовалюти дорогим заняттям. Плюс – витрати  на електроенергію.

Резюме

Майнінг з кожним роком стає все дорожчим і дорожчим для видобувача крипти. Як стверджують фахівці, вартість старту входу в цей бізнес дуже подорожчала. Якщо порівнювати її із порогом входу 5 років тому.

В зв’язку з цим поступово майнери одинаки банкрутують, а їхнє місце займають багаті інвестори, які вкладають свій капітал у створення промислових ферм, вартістю у мільйони доларів.

Куди вкласти гроші – практичні поради

Як знайти баланс між роботою та особистим життям

Як придумати назву для фірми