Як зробити красиві фото / відео для соц-мереж

Красива графіка, безсумнівно, приваблює користувача більше ніж добре написаний текст. Ось чому так багато людей намагаються уявити ідеальний графічний дизайн для соціальних мереж. Проте, як на мене, такої закономірності не існує.

У галузі існують різні моди/тенденції, але кожен бренд все ж таки повинен розробити свій власний стиль, щоб відрізнятися від конкурентів. Вам не потрібно бути експертом у комп’ютерній графіці, щоб ваші канали у соціальних мережах були цікавими, генерували свіжий трафік і нарешті продавали товари чи послуги.

У цій статті ви дізнаєтесь, як легко підготувати ефективну графіку для соціальних мереж.

Безліч можливостей для створення графіки

Неважливо, чи будете використовувати власні фотографії, зроблені за допомогою телефону, матеріали від виробника або стокові фотографії для створення графіки. Ви можете оформити їх все цікавим чином та опублікувати у соціальних мережах. У цьому вам допоможе безкоштовні інструменти.

Графічні розміри, які використовуються в соціальних мережах

Розміри фото, відео в Facebook, Instagram, Tik Tok и Linkedin

Світ соціальних мереж поділено на кілька порталів. Найпопулярніші з них – Facebook, Instagram, Tik Tok та Linkedin. Щоб почати проектувати самостійно, вам потрібно спочатку знати розміри графіки. Нижче наведено список поточних параметрів (жовтень 2021 р.) для кожного порталу:

Фейсбук:

 • Фото профілю: 800 x 800 пікселів,
 • Фото на обкладинці: 820 x 312 пікселів,
 • Квадратна графіка: 1200 x 1200 пікселів,
 • Вертикальна графіка: 960 x 640 пікселів,
 • Горизонтальна графіка: 1200 x 800 пікселів,
 • Карусель: плитка: 1200 x 1200 px
 • Фонове фото у групі: 1640 x 856 px,
 • Історії: 1080 x 1920 пікселів.

Інстаграм:

 • Квадратна графіка: 1080 x 1080 пікселів,
 • Вертикальна графіка: 1080 x 1350 пікселів,
 • Горизонтальна графіка: 1080 x 608 пікселів,
 • Історії: 1080 x 1920 пікселів.

Тік Ток:

 • Фото профілю: 1080 x 1080 пікселів,
 • Відеопост: 1080 x 1920 px.

Лінкедін:

 • Фото профілю: 400 x 400 пікселів,
 • Фото на обкладинці: 1584 x 396 пікселів,
 • Рекламний пост 1200 x 627 px,
 • Історії: 1080 x 1920 пікселів.

Canva — використовуйте готові шаблони

Ще кілька років тому гарна графіка виходила лише з-під «пера» професійних графічних дизайнерів. На щастя, ті часи минули, і зараз у нас є безліч безкоштовних онлайн-інструментів, за допомогою яких ви можете швидко підготувати потрібний матеріал. У цій статті я зосереджусь на одному інструменті, Canva.

Програма доступна як у мобільних пристроях, так і в десктопній версії. Щоб познайомитися з усім простором і доступними функціями, рекомендую почати навчання з комп’ютерної версії.

Цей інструмент, як казав класик, «особливо близький мені», тому що я користуюся ним уже багато років і під час своєї повсякденної роботи маю можливість спостерігати, як Canva розвивається і пропонує все більше можливостей.

Я також мала можливість взяти участь в одному з численних конкурсів Canva. Тема начебто проста, адже потрібно було заповнити цю дошку так, щоб виникло місто. Однак пошук відповідних елементів, які відрізняються один від одного і підходять один до одного, зайняв деякий час. Проте вкладені зусилля окупилися.

Моя робота була відзначена та отримала головний приз: річну передплату Canva PRO.

Як я згадував раніше, Canva дає нам великі можливості для створення графіки. Ви можете підготувати проекти від А до Я, беручи до уваги їх розмір, колір, типографіку чи інші елементи. Також можна використовувати готові пропозиції, що я і закликаю робити, якщо ви тільки знайомитеся з програмою.

Canva: Типи шаблонів

При першому запуску Canve вас може здивувати кількість шаблонів, зображень та відео. Однак через деякий час ви зрозумієте, що інструмент є послідовним і добре організованим.

На першому кроці виберіть ціль, для якої вам потрібна графіка. Якщо говорити про тему цієї статті, то це буде графіка для соцмереж.
Наступний крок – вибрати категорію: пост у Facebook, звіт у Instagram чи фонове фото? Клацаємо по вибраному та запускаємо графічну гру.

Canva дозволяє змінити шаблон так, як ви хочете. Ви можете налаштувати його під свої потреби, змінити завантажене фото або вибрати готове з бази. Ви також можете змінювати шрифти і додавати анімацію, щоб ви могли переміщувати графіку.

Після завершення роботи ви можете завантажити проект у форматі jpg. Хоча Canva дає вам можливість завантажити файл у багатьох форматах з високою роздільною здатністю, це jpg. є найбезпечнішим.

Canva — Розробити логотип

Я розумію, що багато підприємств на початку свого шляху уважно стежать за своїми витратами та намагаються звести їх до мінімуму. І тут професійний дизайн логотипу з книгою знаків відкладається. На щастя, у Canva ви можете швидко та легко створити свій перший логотип та використовувати його для соціальних мереж: Instagram, Facebook або рекламних матеріалів.

У цьому випадку рекомендую завантажувати графіку в кількох форматах:

 • Прозорий PNG для майбутніх постів, наприклад, на Facebook,
 • SVG у прозорому вигляді для реклами у більшому форматі.

Як створити привабливу графіку?

Якщо ви є графічним компаньйоном на фан-сторінці вашого недавно відкритого інтернет-магазину або особистого бренду, ви повинні дотримуватися деяких правил, які створять візуальне повідомлення компанії.

Логотип — не забудьте нанести їх на графіку так, щоб він був добре видно.

Завдяки цьому ви розширюєте впізнаваність бренду серед одержувачів та підвищуєте його впізнаваність.

Зберігайте постійність кольорів — змішуйте кольори різними способами, але дотримуйтесь одного і того ж. Кольори, як логотип, створюють образ бренду, стимулюють емоції та підвищують впізнаваність продукту.

Текст. Таким чином, шрифти, які ви вибираєте для спілкування, також повинні бути постійними. Зробіть кілька проектів, у яких використовуватимете різні шрифти та виберіть найкращі.

Логотип, кольори та типографіка будуть постійними елементами вашої графіки. Я маю на увазі, що вони мають бути у кожному проекті. Публікуючи свої пости регулярно, в єдиному стилі, ви створите естетичну дошку для отримувача у Facebook, Instagram або іншому каналі.

Ідеї ​​для постів

Глядачі не люблять нудьги та одноманітних постів. Переконайтеся, що ваші канали в соціальних мережах багаті на різноманітний контент.

Найкращий спосіб зробити це – скласти графік публікацій.

Плануйте, які пости публікуватимуться і в які раз на тиждень/місяць/квартал. Звертайте увагу на реакцію ваших користувачів, робіть висновки та додавайте більше постів, які набрали більше активності під час наступного планування.

Ідеї ​​для публікацій:

 • фотографії товарів та їх описи — у разі інтернет-магазину,
 • надихаючі цитати,
 • думка клієнтів,
 • консультування,
 • освітній,
 • ілюстрації (пазли, кросворди),
 • інформація про нові статті блогу.

У моєму випадку, коли я шукаю натхнення для творчості, часто переглядаю інші веб-сайти в Інтернеті. Pinterest, Instagram або типовий галузевий Behance. Ви також можете запитати користувачів Facebook, про що вони хотіли б прочитати у наступних публікаціях.

Завдяки їхнім пропозиціям ви плануватимете теми для багатьох постів та графіків уперед, а не тільки для одного каналу.

Висновок

За допомогою безкоштовних графічних онлайн програм ви можете самостійно підготувати цікавий контент-маркетинг у соціальних мережах. Щоб уникнути одноманітного контенту, по черзі публікуйте статичні пости, відео чи гіфки.

Перед публікацією перевірте розмір посту. Завдяки цьому ви уникнете поганого відображення графіки на дошці. Уважно стежте за реакцією аудиторії та робіть висновки.

Не забудьте розмістити логотип на кожному зображенні, дотримуватися вибраних кольорів та шрифтів, щоб зробити ваш Facebook, Instagram або інший канал послідовним та естетичним. Canva дозволяє створювати графіку з нуля або використати готові пропозиції. Шукайте натхнення на інших веб-сайтах, наприклад,

Pinterest — джерело ідей.

Це все з мого боку. Дякуємо за читання цієї статті, і я закликаю вас завантажити навчальні посібники, створить власну графіку та опублікувати її у соціальних мережах.

Чи можна заробити на Біномо

Як розпочати успішний бізнес з нуля

Як заробити гроші не виходячи з дому

Комментарии 1

Добавить комментарий