Постановка цілей – як це зробити правильно

Цілі ставляться усіма людьми, часто навіть підсвідомо. Усі хочуть розвиватися та досягати більшого. Можна сміливо сказати, що планування є невід’ємною частиною нашого життя. Усі ми маємо мрії, рішення і, принаймні, базове бачення того, яким хочемо бачити наше майбутнє. Планування здається простою справою, але дуже легко помилитись. Як уникнути помилок та правильно поставити цілі дізнаєтесь із статті.

Постановка мети як це зробити правильно: 8 порад від експертів

Постановка цілей – як це зробити правильно

Планування здається простим, але в ньому багато підводного каміння. Що варто пам’ятати?

1.Ви повинні хотіти цього

Я знаю, це звучить банально, але лише на перший погляд. Часто буває так, що ми вирішуємо робити те, чого від нас очікують інші, а не те, чого ми хочемо. Якщо на нас хтось тисне, або ми думаємо, що «повинні», але самі цього не відчуваємо, ми робимо перший крок не в тому напрямку. Мета має бути не тільки привабливою, але ми маємо бути чесними із самими собою і бути на 100% відданими їй.

Слідкуйте за словами

Саме, якщо ми говоримо про готовність, то тут теж є пастка. В ухваленні рішень переважає бажане за дійсне. Ми використовуємо такі слова, як «хочу», «маю намір», «планую» тощо. Такі фрази надто розпливчасті та не рішучі. Тому намагайтеся не використовувати слова, які дають можливість зазнати невдачі. Краще  замість «хочу» ствердно промовляти – «буду», «виконаю». Не плануйте, що буде весело вставати рано-вранці. Просто вирішіть це зробити.

Не придумуйте собі штрафи

Замініть негативні фрази на позитивні. Замість «я не їстиму чіпси» краще «я заміню чіпси фруктами». Завжди шукайте рішення, що стосуються дій, на які ви позитивно реагуєте. Наприклад, якщо ви хочете щось обмежити, подумайте про щось корисне, чим ви можете це замінити.

Розбийте складну велику мету на дрібні частини

Одна з основних помилок при постановці цілей – це ставити перед собою завдання, яке є надто великим, складним і важким для виконання. Наприклад, рішення «схуднути» неправильне, тому що в ньому не сказано, які саме дії потрібно зробити для досягнення цього ефекту.

Такі дуже широкі цілі слід розбити на дрібніші, які легко реалізувати, наприклад замість дуже складної та загальної проблеми відмовитися від куріння, плануйте відмовитися від останньої сигарети перед сном.

Коли ви це зробите, почніть наступний крок. Маючи перед собою невелику, чітко визначену мету, діяти значно легше.

Шлях до мети важливіший за мету

Зосередьтеся на процесі. Тримайте кінцевий результат у глибині душі, але зосередьте свою увагу на кроках, які вам потрібно зробити, щоб досягти остаточного успіху. Якщо, наприклад, ваша мета знайти нову роботу, можливо вам потрібно записатися на додаткові курси, розширити своє портфоліо, підготувати нове резюме, отримати нові контакти, досвід або багато чого іншого, що приведе вас на нову роботу. Перерахуйте не тільки те, чого ви хочете досягти, але й шлях, що приведе вас до цієї мети. Реалізація кожного плану – це процес, який ви маєте пройти. Вам потрібно знати всі його складові, а не лише кінцевий продукт.

Вкажіть точний час досягнення мети

Точно встановіть не тільки те, що ви хочете зробити, але й дату, до якої ви повинні реалізувати свої плани. Більшість планів зазнають невдачі, тому що люди не вказали, коли вони мають бути виконані.

Час також особливо важливий, коли ви намагаєтеся виробити звичку. Якщо ви хочете почати бігати або більше читати, визначте, коли саме і як часто ви це робитимете, наприклад, за годину до сну, 3 рази на тиждень і т.д.

Встановіть собі пріоритети

Психологи стверджують, що навіть якщо особа чемпіон ефективності, сили волі та самовідданості, все рівно вона ніколи не отримає всього, чого хочете. Тому, що є багато привабливих для людини речей, але лише деякі з них мають реальний шанс на успіх. Тут відіграють роль сильні та слабкі сторони характеру людини, фінансові та тимчасові можливості та багато інших факторів. Не звертайте уваги на ці обмеження, розставляйте пріоритети і робіть тільки те, що найважливіше і дає шанс на успіх.

Запишіть свої цілі

Не тримайте плани в голові. Запишіть їх та зберігайте там, де ви часто буваєте. Записи формалізують цілі, надають їм більшої ваги і сенсу, і навіть полегшують запам’ятовування і систематизацію розрізнених думок.

Резюме

Таке планування не тільки не виключає відпочинок і розваги в житті людини, а в деяких випадках зобов’язує вас відпочивати, навіть якщо це вам ліньки робити.

Бізнес в інтернеті – як створити інтернет-магазин

Купівля готової компанії в офшорі

Навіщо потрібні офшорні зони?