Покрокове оформлення іпотеки

Так як іпотека стає все більш затребуваною населенням, розглянемо крок за кроком, які документи потрібно зібрати, куди звертатися і що ще необхідно, щоб придбати нове житло.

Визначаємось із банківською установою

Покрокове оформлення іпотеки

Перш ніж віддати свої кошти банку, зупиніться. Комерційних установ, які надають іпотечні кредити населенню, досить багато. Не треба бігти в перше, що трапилося, і оформляти кредит. Для початку зберіть всю інформацію про банк, використовуючи і офіційний сайт установи, та відгуки знайомих, друзів та колег.

До того ж більше довіряйте другому джерелу, адже люди, які вже користувалися послугами цього банку, зможуть вам реально дати слушні поради. Наскільки уважні співробітники банку, які лазівки є у договорах та багато іншого, те, що ви не знайдете на сайті банку. Далі уважно ознайомтеся з іпотечною пропозицією банку, виберете те, що підійдемо вам, виходячи з фінансового стану вашої сім’ї.

Інформація про нерухомість

Проведіть аналіз ринку нерухомості міста, в якому ви хочете придбати житло. З’ясуйте, якою є середня ринкова вартість об’єкта нерухомості, який ви хочете придбати. Врахуйте параметри майбутнього нового житла. Якого воно класу (економ, бізнес чи еліт), типу (новобудова чи вторинне житло), планування (середній клас, хрущовка, сталінка, покращена), а також кількість кімнат. Тепер рахуйте загальний бюджет. Не забувайте, на руках у вас має бути сума не менше десяти відсотків вартості майбутньої квартири.

Визначаємо ліміт кредиту

Наступним кроком буде визначення суми іпотечного кредиту. Складіть щомісячний сімейний дохід і розділіть його навпіл. Так виходить максимальний розмір виплати, яку ви зможете робити щомісячно. У кожного банку свої правила, але зазвичай ця сума коливається від тридцяти до п’ятдесяти відсотків і залежить від кількості членів сім’ї та доходів.

Для зручності населення на сайтах та у відділеннях банків застосовують «Кредитний калькулятор». Він служить для вашої попередньої оцінки. А для офіційного розрахунку та встановлення ліміту за кредитом звертайтеся безпосередньо до банківських службовців, із заявкою на надання кредитної лінії. Розглядатимуть такий документ у середньому від трьох до чотирнадцяти днів і зазвичай процедура розгляду платна, але не завжди.

Нове житло

Ви отримали позитивну відповідь від банківської установи. Вітаємо! Тепер визначтеся з нерухомістю, яку хочете придбати. Якщо квартира з вторинного ринку, то краще, щоб старий власник володів нею не менше трьох років. Вибрати потрібний варіант можна самостійно, а можна звернутися за допомогою фахівців – ріелторів. Оцінюємо квартиру незалежним оцінювачем. Далі перевіряємо нерухомість на юридичну чистоту.

Оформляємо документи

Закінчивши всі перевірки, підписуємо договори. Перший – кредитний, із банківською установою, другий – договір купівлі-продажу з продавцем нерухомості. У договорі іпотеки вказують, яке майно є предметом застави та її оціночну вартість. Тобто, у цьому договорі міститься вся інформація, пов’язана з угодою.

Якщо є можливість, візьміть трохи більше іпотеки, ніж вам необхідно, це буде страховка на випадок зростання цін на нерухомість, а це зараз не рідкість. Договір віддаємо на державну реєстрацію та отримуємо Свідоцтво про право власності (пов’язане з іпотекою).

Останній крок – найдовший

Отже, ваше житло. Тепер протягом певного періоду ви повинні щомісяця виплачувати іпотечний кредит банку. Після закінчення плати закрийте кредитний договір та отримайте Свідоцтво про право власності без обмежень.

Ми розглянули всі кроки, пов’язані з отриманням іпотечного кредиту від початку до кінця. Хай щастить.

Як ділиться іпотека після розлучення

Заробіток на дропшипінгу: плюси та мінуси

Як правильно інвестувати з малою сумою грошей

Комментарии 1

Добавить комментарий