Податки офшорів – ключові моменти та особливості

Офшорна зона це насамперед можливість вигідно здійснювати свій бізнес. Пільгове оподаткування – ось що характеризує офшор.

Підприємці не тільки використовують подібні зони для зберігання грошових коштів, але й часто купують там уже готові компанії. У цьому плані особливо популярні такі зони як Сейшельські острови, Домініка, Кіпр.

Податки офшорів – ключові моменти та особливості

Податки офшорів можуть бути різні: починаючи від їхньої повної відсутності взагалі і закінчуючи мінімальними податковими ставками. Країни, що належать до першої групи, називаються «класичними» офшорами. До них належать, наприклад, Британські Віргінські острови.

До другої групи країн, що пропонують мінімальне оподаткування, входять Швейцарія, Люксембург, Нідерланди.

Як правило, зареєструвати організацію на офшорній території досить не важко, що пов’язано також із заниженим порогом статутного капіталу, який потрібний при відкритті своєї фірми. При цьому реєстрацію потрібно буде здійснювати через посередника, який здійснюватиме всі необхідні виплати офшорній країні.

Слід зазначити, що якщо податки офшорів відсутні зовсім, власнику компанії пропонується сплачувати фіксоване мито, яке залежить від розміру статутного капіталу. Очевидна вигода у тому, що у ряді офшорних країн діє правило – що стоїть статутний капітал, тим нижче мито.

Схема оподаткування

Офшорна зона в бізнесі грає роль сектора, в який надходить прибуток компанії. Можливі варіанти, коли офшорна компанія виступає як безпосереднім учасником економічних угод, так і посередником у них.

Ще один спосіб, у якому податки офшорів буде мінімізовано, це платежі роялті. При цьому компанія в офшорі надає сторонній фірмі за певну плату використати інтелектуальну власність. Якщо між країнами, в яких знаходяться офшорна компанія та стороння фірма, існує домовленість про відміну подвійного оподаткування, то платіж роялті не оподатковується.

За такою ж схемою працюватиме оподаткування в офшорі та для дивідендів, що перераховуються компанії, що має реєстрацію в офшорі.

Ще одна з поправок стосується того, що якщо податки офшорів відсутні, то часто домовленість про скасування подвійного оподаткування може не діяти, тому мінімізувати податкові виплати стає значно важчим.

Особливості офшорних зон

На сприятливість або несприятливість офшорної зони при відкритті свого бізнесу впливає низка наступних умов:

— відсутність обраної офшорної території у «чорних» списках рідної країни та міжнародних організацій щодо контролю таких зон;

— економічна стабільність системи оподаткування;

— гарантія конфіденційності;

— Витрати на реєстрацію фірми;

— Наявність домовленості про відміну подвійного оподаткування.

Підприємці, аналізуючи офшорні зони, прагнуть обрати такий варіант, щоб усі перераховані вище характеристики мали позитивну спрямованість, що допомагає їм опустити виплату податків до граничного мінімуму.

Простий заробіток на YouTube каналах

Як заробити на вирощуванні оливкових дерев

Я заробляти на біткоін-кранах з телефону