Офшорні схеми: як спосіб підвищити дохід бізнесу

Існує цілий ряд операцій, для яких компанія може використовувати офшор. Схеми такого бізнесу дуже різноманітні і дозволяють вирішити цілу низку завдань, що стоять перед підприємством. Для того, щоб скористатися цими методами, необхідно зареєструвати компанію, відкрити для неї рахунок у банку та використовувати всі ті можливості, які надає податкове право конкретної країни.

Навіщо фірми використовують офшорні схеми?

Офшорні схеми: «чистий» спосіб підвищити рентабельність бізнесу

Існує безліч причин, через які організації приймають рішення використовувати офшори. Розглянемо основні їх:

— необхідність підвищення іміджу бізнесу. Одна справа, коли йдеться про невелику фірму, і зовсім інша – коли ця фірма набуває статусу міжнародної;

— Мінімізація податкових відрахувань – компанія закриває частину своєї діяльності, завдяки чому їй вдається зробити свої відрахування до бюджету мінімальними. Ця мета є найпопулярнішою, її переслідує більшість фірм, які використовують офшор. Схеми скорочення витрат залежать від держави реєстрації та від особливостей її податкового законодавства;

— створення оптимальних умов для експортно-імпортних операцій. Це друге за популярністю завдання, яке покликані вирішити фірми-нерезиденти. Компанії скорочують таким чином мита та податкові платежі, а також спрощують процедуру ввезення-вивезення товару;

— Забезпечення юридично чистого вивезення капіталу та його зберігання у більш стабільних та безпечних країнах.

У цьому перелік цілей використання офшорних схем далеко ще не вичерпується. Кожна компанія за допомогою спеціалістів у цій галузі може розробити свій власний механізм, який служить для задоволення її індивідуальних потреб.

Приклади офшорних схем

Найчастіше такі схеми використовуються зниження податку прибуток. Як відомо, база оподаткування в даному випадку — це різниця між доходами і витратами. Таким чином, мета фірми – зменшити виторг або збільшити витрати.

У другому випадку можна використовувати метод роботи через офшор. Схеми такого способу різноманітні. Наприклад, створюється постачальник-нерезидент, якому перераховуються гроші за надані послуги: юридичні, маркетингові, аудиторські, інформаційні, відсотки за кредит та багато іншого. Таким чином гроші вітчизняної компанії на цілком законних підставах йдуть за кордон, а сума податку на прибуток скорочується.

Європейські холдинги для зменшення податків часто використовують ще одну цікаву схему. Вони створюють в офшорній зоні страхову компанію, а потім страхують через неї ризики, за якими страховий випадок наперед не настане ніколи, перераховуючи на це частину прибутку. Потім усі ці кошти знову заводяться в основний холдинг як позик.

Таким чином, офшори — це оптимальний спосіб вирішити багато фінансових завдань компанії, не порушуючи при цьому законодавство. Саме завдяки своїй чистоті та дієвості ці методи і заслужили свою величезну популярність.

Податки офшорів – ключові моменти та особливості

Простий заробіток на YouTube каналах

Як заробити на вирощуванні оливкових дерев