Промовистість — потужна зброя в умовах сучасної конкуренції. Уміння лаконічно, зрозуміло і витончено заявити про себе — неоціненна перевага не тільки при прийомі на роботу, а й у повсякденному житті.
Ораторське мистецтво допоможе вам стати чудовим співрозмовником і душею компанії за будь-яких обставин, а також з гідністю вирішити будь-який конфлікт.
Як розвинути навички грамотної розмови?
Існують люди, яким від природи дана здатність добре говорити. Варто лише дати привід, і слухати можна годинами. Проте більшу частину населення земної кулі необхідно цьому вчитися.
Пройшовши курси ораторської майстерності, ви вже через два-три місяці заговорите зовсім по-іншому.
1. Кожен оратор-початківець повинен працювати над постійним збільшенням словникового запасу.
Візьміть будь-який предмет, будь то кухонний табурет, комп’ютер чи швабра. Розповідайте про нього протягом 5-7 хвилин, поступово збільшуючи час. Намагайтеся не повторюватися в словах та висловлюваннях.
2. Слова-паразити псують будь-яку мову.
Зазвичай їх застосовують, коли можуть підібрати необхідного висловлювання, поспішають висловити думку чи хвилюються. Намагайтеся думати про предмет мови, не поспішати і виключати зайві слова та звуки. Краще тримайте багатозначну паузу!
3. Стежте за темпом мови!
Занадто повільна мова вганяє аудиторію в нудьгу, а швидка – дратує. Голос — також відмінний помічник у процесі донесення суті висловлювання, підвищуйте і знижуйте його, дотримуючись правильності інтонацій.
4. Спілкуйтесь!
Відточуйте навички на слухачах. Побачите, що незабаром ви навчитеся заволодіти увагою з півслова.
5. Розбавляйте мову прислів’ями, приказками та висловлюваннями відомих людей.
Задавайте аудиторії цікаві питання, однак майте на увазі, що вони не повинні стосуватися спірних питань – релігії, політики та ін.
Висловлюйтеся лаконічно, ясно та цікаво!
Як заробити на Facebook ( 5 працюючих способів )
Вправи, які допоможуть мислити креативно
[…] Навіщо потрібне ораторське мистецтво […]