Навіщо потрібне ораторське мистецтво

Промовистість — потужна зброя в умовах сучасної конкуренції. Уміння лаконічно, зрозуміло і витончено заявити про себе — неоціненна перевага не тільки при прийомі на роботу, а й у повсякденному житті.

Ораторське мистецтво допоможе вам стати чудовим співрозмовником і душею компанії за будь-яких обставин, а також з гідністю вирішити будь-який конфлікт.

Як розвинути навички грамотної розмови?

Навіщо потрібне ораторське мистецтво

Існують люди, яким від природи дана здатність добре говорити. Варто лише дати привід, і слухати можна годинами. Проте більшу частину населення земної кулі необхідно цьому вчитися.

Пройшовши курси ораторської майстерності, ви вже через два-три місяці заговорите зовсім по-іншому.

1. Кожен оратор-початківець повинен працювати над постійним збільшенням словникового запасу.

Візьміть будь-який предмет, будь то кухонний табурет, комп’ютер чи швабра. Розповідайте про нього протягом 5-7 хвилин, поступово збільшуючи час. Намагайтеся не повторюватися в словах та висловлюваннях.

2. Слова-паразити псують будь-яку мову.

Зазвичай їх застосовують, коли можуть підібрати необхідного висловлювання, поспішають висловити думку чи хвилюються. Намагайтеся думати про предмет мови, не поспішати і виключати зайві слова та звуки. Краще тримайте багатозначну паузу!

3. Стежте за темпом мови!

Занадто повільна мова вганяє аудиторію в нудьгу, а швидка – дратує. Голос — також відмінний помічник у процесі донесення суті висловлювання, підвищуйте і знижуйте його, дотримуючись правильності інтонацій.

4. Спілкуйтесь!

Відточуйте навички на слухачах. Побачите, що незабаром ви навчитеся заволодіти увагою з півслова.

5. Розбавляйте мову прислів’ями, приказками та висловлюваннями відомих людей.

Задавайте аудиторії цікаві питання, однак майте на увазі, що вони не повинні стосуватися спірних питань – релігії, політики та ін.

Висловлюйтеся лаконічно, ясно та цікаво!

Як заробити на Facebook ( 5 працюючих способів )

Вправи, які допоможуть мислити креативно

Як мислити неординарно та оригінально

Комментарии 1

Добавить комментарий