Куди вкласти гроші – практичні поради

Як правило, у підприємця завжди є маса проблем. Спочатку він шукає ідею для бізнесу, потім відкриває свій бізнес, розкручує його і ось пішов прибуток. З часом утворюється фінансовий надлишок. Це добрий знак, особливо якщо продовжувати й надалі розкручувати свою справу та примножувати отриманий капітал. Тоді, місяць за місяцем на банківському рахунку залишається все більше і більше грошей. Хоча надлишки на банківському рахунку дають почуття впевненості, але гроші довго не можуть лежати без діла – вони почнуть знецінюватися. Виникає питання, що з ними робити. Якщо дати їм спокій, їх купівельна вартість знизиться, особливо в період кризи. Саме тому варто шукати способи, як ефективно інвестувати гроші у справу.

У що інвестувати в кризу? Ось кілька способів, як збільшити свої кошти.

Як краще вкласти гроші і куди їх вкласти, щоб не втратити

Куди вкласти гроші – практичні поради

Є багато способів інвестувати свій капітал, щоб він приносив прибуток. Одні менш небезпечні, інші небезпечніші. У статті наведено перевірені методи збереження та збільшення капіталу.

1.Ощадний рахунок у державному банку

Основним інструментом, що дозволяє інвестувати гроші у справу – це покласти їх на ощадний банківський рахунок. Його перевага – це проста процедура, іноді навіть можна виконати онлайн. Перекази здійснюються самим власником капіталу. Можна у банку вибрати функцію, завдяки якій заощадження будуть систематично примножуватися. Ощадний рахунок дає змогу зняти капітал, коли виникне потреба. Однак його недоліком є відносно низька відсоткова ставка.

Банківські депозити мають вищі відсоткові ставки. Тому можна вибрати їх, якщо хочете інвестувати гроші на більший період часу. Залежно від виду депозиту, банківські вклади бувають довгострокові та короткострокові, чим триваліший термін депозиту, тим вищий прибуток.

  1. Інвестиційні фонди

Пайові інвестиційні фонди – це добрий вибір для тих інвесторів, хто хоче вкладати гроші у серйозну справу, але не має необхідної освіти та досвіду. Фахівці фонду збирають капітал в інвесторів, а потім інвестують його далі. Прибуток ділиться між власником капіталу та керуючим фондом.

Недоліком інвестиційних фондів є той факт, що їхня робота полягає в першу чергу в інвестуванні грошей, а не побудова прибутку чи безпеки для клієнтів. Тому навіть коли ринок падає, інвестиційні фонди продовжують вкладати кошти, що може бути збитком для вкладника капіталу.

  1. Облігації

Це цінні папери, випущені конкретними особами. Вони мають борговий характер – їхні автори зобов’язуються викупити їх у встановлений термін та на певних умовах. Створювати та продавати облігації можуть державні банки, комерційні структури та фінансові організації, які мають юридичний статус і здійснюють підприємницьку діяльність.

  1. Фондова біржа

Якщо інвестор розраховує більш високий прибуток ніж може отримати з банківських вкладів чи ощадних рахунків, може інвестувати свій капітал на фондовій біржі. Але перш ніж вибрати такий спосіб інвестицій, необхідно повчитися, щоб мати гарний рівень знань, інакше там можна втратити всі гроші. На фондовій біржі можна придбати акції українських та зарубіжних компаній. Для того, щоб інвестувати гроші на фондовій біржі, потрібно відкрити інвестиційний рахунок у банку чи в брокерській конторі.

Резюме

Як бачимо, перелік способів інвестування грошей досить великий. Тому кожен інвестор вибирає собі те, що йому найбільше подобається.

Як знайти баланс між роботою та особистим життям

Як придумати назву для фірми

Чого краще не казати начальнику