Інвестування у золото — 3 правила від експертів

Хоча золото – це безвідмовний та надійний інструмент, щоб зберегти свої гроші від інфляції, але тут також є певні ризики, за яких можна втратити капітал. Як відомо, заощадження у валюті або в гривнях можуть бути знецінені і частково втрачені через зниження обмінного курсу, впливу фондового ринку або інфляцію. У випадку із золотом втрати також можуть бути, і пов’язані вони будуть або з новим законодавством щодо обмеження продажу золота населенню або крадіжками.

Як зберегти заощадження в золоті та скільки можна інвестувати читайте у статті

Золото найкращий дорогоцінний метал для інвестицій в Україні

Інвестування у золото

Дорогоцінні метали – це надійний актив для страхування грошей від економічних криз та військово-політичних конфліктів. Тому за часів кризи завжди підвищується інтерес людей до інвестування в золото та зростання його вартості.

Наразі українські банки встановлюють відсоткову ставку за депозитами у золото від 1% до 3%. Погоджуючись на таку низьку прибутковість, інвестор може розраховувати лише на підвищення вартості золота, щоб отримати хоч якийсь прибуток. Тому така інвестиція має спекулятивний характер.

  1. Перше та найголовніше правило інвестора – інвестуйте на таку суму, яку можете втратити

Це стосується всіх форм інвестування, тобто. торгівля на біржі, купівля ETF чи ф’ючерсних контрактів, вкладення всіх коштів у золото.

Більшість фінансових компаній заробляють на спекуляції валютою. Це поширюється і на заробіток через перепродажу фізичного золота. І, слід пам’ятати ще один момент, що є два способи втратити свої гроші: втручання уряду країни та крадіжка.

У важкі кризові часи уряд може видати законопроект про скуповування золота державою у громадян за фіксованою ціною, як це було у США 1933 році. Вони тоді змусили людей продати все своє золото по затвердженому урядом курсу. Невиконання наказу каралося десятьма роками ув’язнення.

2). Другий варіант – крадіжка. Необхідно постійно пам’ятати, що для крадіїв крадіжка майна та грошей найпростіший і найшвидший спосіб збагачення. Тому розкрадання золота шляхом квартирної крадіжки чи шляхом шахрайства та незаконного присвоєння чужого майна трапляється не лише в Україні, а в кожній країні. Хоч це і тягне за собою кримінальне покарання, позбутися цього явища поки що не вдається.

  1. Старайтеся урізноманітнювати види інвестування

Той факт, що золото є найбільш надійним способом зберігання грошей, не означає, що треба використовувати тільки цей варіант, і вкласти всі свої заощадження у золоті зливки та монети.

Як стверджують фінансові експерти, що не можна тримати всі свої гроші в одному банку, також ризиковано вкладати свій капітал в один фінансовий продукт.

  1. Плануйте довгострокову перспективу при інвестуванні в золото

Якби людина купила золото у 1980 році, сьогодні вона б подвоїла свої заощадження. Тому потрібно не панікувати при тимчасовому падінні курсу і тим більше не продавати своє золото, оскільки це призведе до втрати грошей майже вдвічі.

При вкладанні коштів на придбання золота, необхідно розраховувати на довгострокове інвестування, і не морочитися тимчасовими падіннями його вартості.

Висновки

Історія фінансового благополуччя показала, що для збереження свого багатства найкраще інвестиції у золото. У наші дні інвестиційне золото – це найкращий спосіб зберегти свої заощадження.

За всіх часів цей метал рятував людей під час криз та інфляції.

Коли гроші знецінюються, і їхня купівельна спроможність значно знижується, золото залишається твердою валютою.

Заробіток в Інтернеті на кліках – 5 кращих сайтів

Як заробляти гроші на маркетплейсі Аліекспрес

Кожен має шанс бути багатим