Інструменти досягнення мети

Здавалося б, усе розкладено по поличках: що робити, навіщо і в ім’я чого. Але ніяк не виходить взятися за їх втілення — саме ось сьогодні хочеться відпочити, завтра як на зло проти тебе ополчаться всі обставини, і взагалі тиждень складається якийсь напружений, напевно, доведеться трохи почекати.

Відмовки нагромаджуються одна на одну, просочені залізною логікою і наша мета, те, чого ми дійсно хочемо, виявляється похованою під сонмом нескінченних «АЛЕ». Тим часом рецепт успіху до неподобства простий — взяти та й почати.

Інертність, страх змін, лінь — всі ці уявні перешкоди впадуть, варто тільки почати діяти. Ви перестанете вдаватися до тяжких роздумів, яка ймовірність, що все вийде — вас почне турбувати, як зробити це краще. Коли все вирішено – не допускайте трагічних пауз, під час яких розмножуються сумніви, беріться за справу.

Що ж може сприяти кращій продуктивності?

Інструменти досягнення мети

Робоче настроювання. Вам важливий результат, а чи не процес. Ви робите це не для галочки. Яка різниця, що ви стирчали цілий день на роботі, якщо за фактом робота так і не зроблена? Яка різниця, що ви встигли перепробувати три новітні методики (ведення переговорів чи забивання цвяхів) якщо вони виявилися недосконалими? Вам. Потрібно. Це. Зробити. Чи не пробувати, не спробувати, не перевірити. Зробити.

Цьому може сприяти і робоче середовище — комусь краще працює серед метушливого офісу, хтось віддає перевагу окремому кабінету, де йому ніхто не заважатиме. Музика (або її відсутність), оформлення робочого місця, відключений телефон та інтернет, та навіть сорт кави у чашці може вплинути на вашу продуктивність. Будьте уважні до таких дрібниць. Налаштовуйте себе на роботу — виконання завдань, що ведуть вас до заповітної мети, а не на безглузде вбивання часу в межах офісу.

Намагайтеся не відволікатися під час роботи — приборкувач тигрів або не може собі дозволити підраховувати мух, коли знаходиться в клітці з вихованцями — у нього на коні життя. Але спитайте себе — невже у вас не те саме? Ви ж, напевно, займаєтеся тим, що важливо для вас, що наближає вас до мрій про ідеальне життя. А якщо це не так – на що ви витрачаєте свій час?

Час це взагалі одна велика хвора тема — прикиньте, скільки часу на роботі ви присвячуєте безпосередньо роботі, а скільки витрачаєте на всякі перекури за читанням новин та пліткуванням в асьці.

Наскільки б ви більше встигали, якщо й справді працювали на роботі? Іноді відключення інтернету призводить до підвищення продуктивності в рази — коли під тиском нудьги ви разом переробляєте все, до чого не доходили руки протягом місяця. Спробуйте розділяти розваги та роботу — на роботі виключно працювати, а подивитися цікаві посилання та поділитися новинами з друзями куди приємніше, коли все зроблено.

Якщо ж це не про вас, і не зважаючи на всі зусилля, ви встигаєте далеко не все, що хотілося б — спробуйте для початку застосувати кілька простих технік з модної нині практики тайм-менеджменту: намагайтеся де це можливо розпаралелювати виконання завдань: поки скипає чайник цілком можна встигнути приготувати пару бутербродів — у вашій роботі діють ті самі закони.

Наприклад, ті завдання, виконання яких залежить не тільки від вас, має сенс робити в першу чергу, щоб якнайшвидше їх передати колезі і переключитися на те, що ви можете робити незалежно від будь-кого. Слідкуйте за допомогою спеціальних програм тайм-логгерів на що ви найбільше витрачаєте часу — для того, щоб оптимізувати це заняття надалі.

Часто дуже дієва тактика делегування завдань більш кваліфікованим людям — якщо ви не встигаєте самі набрати довгий текст або підготувати ілюстрації до звіту — краще витратити певну суму і доручити цю частину роботи тому, хто спеціалізується на таких завданнях.

І найголовніше: якщо, незважаючи на всі хитрощі та методики, робота не йде і опускаються руки — запитайте себе чесно — чи це справа, якою ви хочете займатися? Може, ви робите щось абсолютно чуже вам?

Чи готові Ви сьогодні стати начальником?

Що допомагає розвивати фантазію?

Як правильно привернути увагу оточуючих

Комментарии 1

Добавить комментарий