Дитина краде: чому і що робити?

Це правда, що клептоманія може виникати у дітей, але часто це бажання привласнити чуже майно є тимчасовим та спричинене різними причинами.

Крадіжка означає клептоманію?

Дитина краде

Відповідно до DSM-V (Діагностичний та статистичний посібник з психічних розладів), критерії, які вказують на клептоманію:

  • • Нездатність, що повторюється, чинити опір бажанню вкрасти непотрібні предмети.
  • • Підвищене відчуття напруги безпосередньо перед пограбуванням.
  • • Відчуття задоволення чи полегшення на момент виконання.
  • • Крадіжка відбувається не для вираження іншої емоції (наприклад, гніву або сорому) або у відповідь на галюцинацію чи оману.

Важливо, щоб ці критерії оцінював професіонал у сфері психіатрії чи клінічної психології.

Навіщо дитина краде?

Однак, коли дитина або підліток робить дрібну крадіжку, ми не обов’язково говоримо про клептоманію. Причини їх дій можуть бути різними, і серед них ми можемо знайти такі:

1. Імпульсивність та відсутність рефлексії.

У цих випадках дуже часто є тенденція не думати про наслідки. Іноді єдина причина полягає в тому, що вони хотіли чогось, чого вони не могли собі дозволити, і вирішили скористатися цим, не замислюючись про те, що це означає чи які наслідки це може мати.

2. Дружба та соціальний вплив

Необхідно проаналізувати, чи є він із його групи друзів єдиним, хто це робить, чи насправді все це роблять.

3. Вони ведуть боротьбу влади.

Наприклад, вони відчувають, що ми не купуємо те, що вони хочуть, і тому вирішують взяти це самостійно, щоб показати, хто має остаточне право приймати рішення.

4. Як форма помсти

Коли вони скривджені, вони можуть вирішити вкрасти, щоб «завдати удару у відповідь».

Основні аспекти, які ми маємо враховувати

З іншого боку, перш ніж діяти вам доведеться поставити собі кілька важливих питань з цього приводу:

1. Частота

Важливо знати, як часто трапляються крадіжки.

2. Викрадений предмет

У цьому сенсі нам потрібно буде проаналізувати, чи бере дитина речі, що його цікавлять (наприклад, гроші, солодощі або іграшки) або, навпаки, непотрібні предмети (ключи, книги, які вона не читає).

3. Поодинці або в компанії

Також важливо знати, чи крадіжки відбуваються поодинці або разом з іншими. Необхідно спостерігати, чи завжди він це робить на самоті або, навпаки, тільки в компанії інших людей, які діють так само.

Що можна зробити?

Хоча ми знаємо, що не у всіх ситуаціях потрібна одна і та ж дія, існують деякі загальні рекомендації, які можуть бути дотримані у всіх випадках.

1. Визначте, чому вам потрібно навчити дитину

Коли дитина краде, ми виявляємо, що за її спиною не вистачає здатності розмірковувати, і в цьому випадку її слід навчити більше думати про наслідки своїх дій.

Мова може говорити і про інші навички та риси характеру. Наприклад, дитині не вистачає впевненості, щоб сказати «ні» своїм друзям, якщо вони підбивають її на крадіжку.

2. Знайдіть час, щоб подумати про свою реакцію

Той факт, що дитина краде, викликає у батьків безліч різних емоцій, таких як гнів, смуток чи розчарування. Щоб діяти по-справжньому виховно, важливо наперед контролювати власні емоції. Замість того, щоб реагувати на погрози або покарання, бажано заздалегідь витратити деякий час, щоб заспокоїтися і запитати себе, що могло змусити його зробити це.

3. Слухайте уважно

Після досягнення певного спокою наступним кроком буде розмова, яка демонструє справжню цікавість. Серед поширених питань ми знаходимо таке: «Чому ти це зробив(ла)?». Однак у багатьох випадках на нього важко відповісти. Тому було б добре замінити його питанням «навіщо ти це зробив(ла)?».

Таким чином, питання полягатиме в тому, щоб спробувати зрозуміти цілі, які дитина чи підліток переслідував під час крадіжки.

4. Нагадайте про обмеження

Дуже ймовірно, що, якщо ваша дитина краде, їй вже відомо, що це те, що їй заборонено робити. Проте коротко і прямо нагадайте про обмеження. Можна сказати щось на кшталт: «Я розумію, що ти хотів(ла) цей дзига, але за речі потрібно платити, їх не можна брати, не заплативши».

5. Зосередьтеся на вирішенні

Найшвидший спосіб – заплатити за товар своїми грошима або повернути його та вибачитися. Альтернативи дуже різноманітні залежно від ситуації, але важливо, щоб після цього досвіду було навчання та виправлення.

6. Зверніться по професійну допомогу.

У тих випадках, коли спостерігається, що крадіжки більш часті або серйозні, що засоби правового захисту, які ми застосували для вирішення проблеми, не працюють або навіть що багато критеріїв, зазначених у DSM-V, які ми згадували на початку дотримані, необхідно буде проконсультуватися з фахівцем, щоб підійти до лікування комплексніше.

Способи пошуку приміщення для офісу

Як стати редактором модного журналу

Як мотивувати себе та людей навколо

Комментарии 2

Добавить комментарий