Що таке депозит в іноземній валюті

Депозит в євро, доларах або польських злотих є прикладами депозитів в іноземній валюті в банках України. Всі вони залишаються депозитами, але на відміну від депозитів у гривнях відкриваються в іншій валюті, наприклад в євро. Найчастіше такі вклади називають валютним вкладом.

По суті депозити в іноземній валюті, наприклад, євро, доларах або інший, дуже схожі на класичні депозити в гривнях. Їх можна відкривати на тривалий або короткий термін, а відсотки зазвичай нараховуються в кінці терміну депозиту.

Депозит в євро є найпопулярнішим серед депозитів в іноземній валюті 

Що таке депозит в іноземній валюті

Що таке бівалютний депозит? Як це працює? Особливим типом депозиту в Євро або доларах є двох валютний депозит, відомий англійською мовою як Dual Currency Deposit. Він дозволяє вкладати гроші так, щоб вони призначалися для використання при інвестуванні в похідні фінансові інструменти, наприклад валютні опціони. Це поєднання традиційного банківського депозиту з форвардною угодою по даній валютній парі.

При відкритті бівалютного вкладу банки зазвичай встановлюють досить високу мінімальну суму вкладу, що обумовлено необхідністю роботи на міжбанківському ринку.

Це може бути до 100 000 гривень. Цей вид депозиту зазвичай оформляється на термін від двох тижнів до одного року. Вклад готівкою здійснюється в базовій валюті з можливістю виплати в зазначеній валюті після обміну.

Бівалютний депозитний договір включає в себе суму депозиту, процентну ставку і початковий курс обміну валютної пари.

Клієнт, який має такий депозит, може отримати більш високу процентну ставку в порівнянні з традиційними вкладами, так як вона складається з відсотків за розміщеним строковим вкладом і отриманої премії за ризик, тобто премії за опціон, зменшеною тільки на банківську маржу, тобто заробіток фінансової організації.

У разі бівалютного депозиту конвертація валюти відбувається при перевищенні встановленого на дату депозиту обмінного курсу. Розмір гарантованого відсотка для клієнта залежить від ймовірності виникнення такої ситуації, а також від курсу валют. Чим він більший, тим вище значення відсотка.

Хто може відкрити вклад в іноземній валюті?

В якій валюті заощаджувати гроші? Валютний депозит – кращий спосіб заробити додаткові гроші. З цієї причини банківські депозити в іноземній валюті в першу чергу призначені для людей, які погашають кредити в іноземній валюті, та для людей, які отримують вигоду від такого депозиту. Вклад в іноземній валюті можуть робити ті українці, хто хоче диверсифікувати свій ощадний портфель.

Депозити в іноземній валюті – це рішення для тих, хто збирає гроші на відпочинок за кордоном, а також для інвесторів або підприємців, які ведуть справи з іноземними підрядниками, від яких вони отримують платежі в Євро.

Кращі депозити в іноземній валюті мають мінімальні вимоги до депозиту, а також максимальний поріг депозиту. Як правило, мінімальних  вимог до тих клієнтів, хто хоче відкрити депозит в іноземній валюті в Євро, немає.

Це зовсім інше, ніж у випадку з кредитами в іноземній валюті, тому що там банки несуть ризик – не повернення позикових коштів.

Українські банки, які приймають вклади в іноземній валюті – Євро:

  • Альянс Банк — відсоткова ставка 2% + бонус 0.35%;
  • Комерційний Індустріальний Банк – ставка на депозит 1,75%;
  • Кліринговий Дім – ставка 1, 65%;
  • Neobank – 1,26%.

Процентні ставки за банківськими вкладами залежать від політики банків і поточних відсоткових ставок Національного банку України. Разом з їх збільшенням з часом збільшуються і процентні ставки за депозитами.

Резюме

Через малу відсоткову ставку за вкладами в Євро в українських банках, у інвесторів шансів на те, що на депозиті вдасться заробити, практично немає.

Як написати пост в Інстаграм щоб коментували

Навіщо Viber вашому бізнесу?

Як стати успішним трейдером