Депозит рантьє: чи можна його відкрити в Україні

По суті, кожна людина намагається в молодому віці заробити собі пенсію на старість. Але ніхто не хоче, щоб це була копійчана подачка від держави. Над цією проблемою в світі працюють фінансові експерти багатьох країн. В Америці вже придумали ідею фінансової незалежності людини вже в середньому віці. Її головна суть: заробляйте більше грошей, витрачайте їх менше, а моржу вигідно інвестувати. Ця фінансова стратегія дала позитивний результат в розвинених країнах для здобуття людьми пенсії задовго до старості. Міністерство фінансів України спільно з ПУМБ впроваджують цю систему в українських банках. Дізнайтеся, як скористатися такою можливістю і жити на відсотки від депозиту.

Як створити пасивний дохід: банківський депозит рантьє – найкращий вибір для інвестицій 

Депозит рантьє: чи можна його відкрити в Україні

Рантьє — це доступний варіант банківського депозиту в Україні і є різновидом строкового депозиту, але з виплатою відсотків протягом усього терміну. Завдяки цьому він дозволяє приносити постійний прибуток своїм власникам. Якщо інвестор відкриє рахунок-рантьє і вкладе велику суму грошей, то він без проблем може створити собі джерело пасивного доходу.

Через зростання інфляції невелике підвищення основних процентних ставок за депозитом, в Україні призвело до збільшення чисельності клієнтів банків. Така ситуація вигідна людям, які заощаджують і заробляють гроші на строкових вкладах. В результаті такої політики фінансових установ, вкладів стає все більше, а умови депозитів стають все краще і краще для клієнтів.

Необхідно звернути увагу на вигідні пропозиції щодо відкриття депозиту рантьє. Процентна ставка за таким депозитом може бути вищою, ніж за традиційним депозитом.

Що таке депозит рантьє, і які його умови

В інструкції зазначено, що це різновид банківського вкладу, який, відрізняється від традиційних вкладів тим, що відсотки тут не капіталізуються. Іншими словами, вони не додаються до грошей, які знаходяться на рантьє-депозиті, а виплачуються на поточний банківський рахунок.

Це не звичайний строковий вклад, наприклад, на місяць, два або квартал. У цьому випадку інвестор має справу не з разовою капіталізацією відсотків, але і не з внеском з плаваючою процентною ставкою.

Підставою для відкриття вкладу рантьє є підписання договору з банком про розміщення грошових коштів. Завдяки вкладу фінансова установа отримує капітал для здійснення подальших операцій, наприклад, для видачі кредиту або позики іншій особі, а вкладник отримує відповідну винагороду у вигляді процентної ставки на депозит.

У той же час внесок рантьє не для всіх. Бо до його характерних рис належать:

  • довгостроковий період інвестування – зазвичай банки не дозволяють укладати рантьє-депозит на термін менше 12 місяців, а деякі продовжують цю вимогу навіть до 36 місяців;
  • часта капіталізація відсотків, навіть раз на місяць, і регулярна виплата банком відсотків вкладнику;
  • відсутність «заморозки» відсотків за вкладом до кінця його терміну.

Депозитна пропозиція банку може бути дуже великою. Однак депозити рантьє не є стандартним банківським продуктом. На них варто звернути увагу, якщо у вас є велика сума заощаджень, які ви не бажаєте вкладати ризиковано, наприклад, на біржу. Тому, що хочете, щоб ваші фінанси  працювали спокійно і приносили дохід. З цієї причини вибирайте банківський депозит. Це може бути дуже хорошим способом додаткового заробітку.

Як розрахувати прибуток по рантьє-депозиту? 

Якщо порівняти процентну ставку за довгостроковим депозитом зі звичайним банківським строковим депозитом, то можна побачити, що останній може мати навіть трохи більші процентні ставки. Це не означає, однак, що депозит рантьє слід з самого початку вважати менш вигідним.

Тут необхідно знати, не тільки які відсотки пропонує банк за таким вкладом, а як вони будуть виплачуватись. У цьому випадку банк щомісяця буде капіталізувати відсотки, тобто нараховувати їх на вкладений капітал, а потім виплачувати на вказаний клієнтом банківський рахунок.

Спрощення розрахунку можливої прибутковості за вкладом рантьє полягає в тому, що він зазвичай має фіксовану процентну ставку. Вона не змінюється протягом усього терміну дії.

Як розрахувати відсотки за вкладом рантьє?

Все дуже просто. Треба помножити відсоткову ставку на кількість місяців, протягом яких дійсний депозит. Якщо вклад у розмірі 100 000 гривень встановлено на 12 місяців і відсоткова ставка становить 6%. на рік, то ставка на місяць складе 0,5 відсотка. Згідно з розрахунком кожні 30 днів вкладник отримуватиме гроші в розмірі 500 гривень.

Як знайти кращий депозит рантьє? Що враховувати при виборі?

Кращий рантьє-депозит повинен бути високо процентним, а прибуток повинен виплачуватися, наприклад, щомісяця на рахунок клієнта через регулярні проміжки часу. Якщо ви шукаєте найкращий депозит цього типу для вас, ви повинні налаштувати його на свої індивідуальні потреби та можливості. Отже, визначте:

1). Термін дії вкладу рантьє-подумайте, чи зможете ви дозволити собі заморозити свої кошти на кілька років. Якщо ви не знаєте це на 100%, то внесіть їх в традиційний депозит або рантьє, але з терміном 12 місяців.

2). Скільки грошей ви можете покласти, беручи до уваги індивідуальні вимоги окремих банків в Україні в цьому відношенні.

3). Яка процентна ставка по рантьє-депозиту вас влаштує і періодичність виплати відсотків. Пам’ятайте, що відсотки за банківськими вкладами оподатковуються податком на приріст капіталу та зменшують зняття коштів банком.

Як вибрати кращий внесок рантьє?

Рейтинг таких вкладів покаже вам, які банківські установи і які пропозиції ви можете взяти до уваги. В першу чергу перевірте частоту виведення коштів, мінімальну суму платежу за продукт-рантьє або тривалість інвестування. Розмір відсоткової ставки по рантьє-депозиту в тій чи іншій банківській установі має важливе значення.

Крім того, варто звернути увагу на те, чи потрібно вам використовувати інші банківські продукти при відкритті вкладу. Яка ставка, по якій будуть нараховуватися відсотки, і як часто банк буде їх виплачувати. Дивіться також, Які наслідки дострокового злому депозиту. Може трапитися так, що протягом терміну дії рантьє-вкладу вам знадобляться всі або частина накопичених на ньому коштів. Подивіться, скільки це може коштувати вам тоді.

Остерігайтеся псевдо-рантьє! Банків які, не гарантують повернення банківських депозитів, бо не гарантуються Державним фондом гарантування банківських вкладів.

Депозит рантьє в пропозиції українського банку Пумб

Не багато українських банків пропонують вклади рантьє. Тому потрібно перевірити, які процентні ставки, і які правила відкриття таких вкладів діють в окремих банківських установах.

Наприклад, банк ПУМБ пропонує депозит  «прибутковий», який має доходність 10% на рік. Якщо орієнтуватися по середній зарплаті в 15 тисяч гривень, то покласти на депозит потрібно 2 млн.300 тисяч гривень під 10% річних. Тоді пасивний дохід становитиме 15 217 гривень на місяць від відсотків за депозитом.

 Резюме

Треба зрозуміти, що в Україні депозит рантьє тільки починає впроваджуватись в роботу банків.

Згідно прикладу 2,3 мільйонів гривень вкласти на депозит може собі дозволити людина з доходом у 20 тисяч гривень на місяць.

Припустимо, що вона буде відкладати щомісяця 50% доходу, тоді стати рантьє і створити пасивний дохід вона зможе через 19 років.

Що таке депозит в іноземній валюті

Як написати пост в Інстаграм щоб коментували

Навіщо Viber вашому бізнесу?