Чим зайнятися у декретній відпустці?

Багато жінок, які звикли працювати і бути на людях, з побоюванням чекають на той момент, коли їм доведеться проводити більшу частину часу вдома.

Перспектива замкнутися у чотирьох стінах лякає, оскільки це означає, що ваш світ замкнеться лише на дитині та домашніх проблемах. Багато мам із досвідом навіть називають декретну відпустку періодом деякої деградації жінки як особистості. Проте інакше, як стереотипом такий підхід не назвеш.

Адже, насправді, декретна відпустка при правильному підході може стати для вас чудовою нагодою зайнятися тим, про що ви давно мріяли, але на що катастрофічно не вистачало часу. Звичайно, перші місяці життя дитини – період дуже клопіткий і часу на дозвілля майже не залишається.

Але поступово молода мама звикає до нових обов’язків та починає справлятися з ними швидше. А це означає, що й вільного часу стає більше і, звісно, ​​використовувати його можна та потрібно з користю.

Зовсім необов’язково перетворюватися на домогосподарку, стурбовану тільки домашніми клопотами. Насправді існує маса занять, здатних перетворити вашу декретну відпустку в захоплюючий і цікавий час життя, яке зможе зробити внесок у ваше самовдосконалення.

Перш ніж визначитися, як витратити вільний годинник з користю, згадайте, про що ви давно мріяли. Можливо, вам завжди хотілося зайнятися фотосправою або у мріях ви бачили себе спеціалістом з психології — будь-яка справа, яка була колись лише предметом мрій, тепер може стати реальністю. Звичайно, станеться це не відразу, адже у молодої мами багато турбот з малюком, але поступово ви зможете удосконалити свої навички або здобути нові.

Якщо ж якихось особливих переваг у вас немає, їх можна легко знайти. Варіантів, на що витратити час – дуже багато. Головне, вибрати те, що вам до вподоби і не лінуватися.

Отже, чим може зайнятися жінка, поки вона перебуває в декретній відпустці?

Чим зайнятися у декретній відпустці?

Давайте розберемося.

Самоосвіта

В наш час немає жодних проблем та перешкод для освоєння нових напрямків знань. Причому робити це можна, не виходячи із дому. Звичайно, якщо у вас є помічники, які можуть посидіти з малюком, можна записатися на курси і проходить навчання у фахівців. Або навіть вступити до навчального закладу. Але якщо у вас немає такої можливості, все одно можна легко знайти способи здобути нові знання самому, адже їх зараз справді багато. Відео-уроки, підручники, аудіо-матеріали, дистанційне навчання, вебінари – все це допоможе вам здійснити свою мрію. Вам потрібно лише визначитися, чим ви хочете займатися, чого вчитися.

Ви можете підтягнути свої знання з іноземної мови, покращити навички з вашої основної професії або взагалі отримати нову спеціальність. Все залежить від ваших особистих уподобань та сили волі.

Будьте готові, що вам доведеться знову відчути себе учнем, а це означає, що потрібно буде читати, запам’ятовувати і повторювати. Але ж і результат того вартий. Ви не тільки отримаєте нові знання, а й підвищите власну самооцінку.

У вільний час можна навіть читати книги улюблених авторів. На це не вистачає часу, коли працюєш. Тепер ви можете дозволити собі прочитати те, що давно намітили. Можна скласти список книг, які вам цікаві, та поступово його освоювати.

Складіть і кінематографічний перелік. Тепер у вас є час, щоб дивитися фільми. Тільки, щоб таке дозвілля справді приносило користь, список потрібно складати з розумом. Не варто витрачати час на серіали. Краще перегляньте класику кіно, екранізацію відомих творів та документальні фільми. Таке дозвілля точно внесе внесок у ваш особистий розвиток.

Творчість

Якщо ви давно мріяли зайнятися творчістю, то тепер у вас є цей час. Рукоділля, кулінарія, ведення блогу або навіть написання книги – безліч варіантів для творчих натур. В інтернеті та книгарнях є безліч матеріалів, які допоможуть вам розвиватися в тій галузі, яку ви оберете. Не треба зупинятися на досягнутому. Ви любите та вмієте в’язати? Отже, освойте ще й шиття або, наприклад, вишивання.

Є техніки рукоділля, які не вимагають навіть особливих навичок та вмінь. Достатньо мати почуття смаку та бажання, і з-під ваших рук можуть виходити справжні маленькі шедеври. Печворк, скрапбукінг, бісероплетіння – все це техніки, які ви можете освоїти легко та швидко.

Кулінарія – ще один добрий спосіб захопити себе. Навчіться готувати страви якоїсь національної кухні, яка вам цікава. Або почніть освоювати складні ласощі, на які раніше не було часу. Головне, не ставтеся до готування як до нудного та нецікавого обов’язку. Внесіть у цей процес нотки творчості, і тоді у вас не тільки виходитимуть смачні частування для сім’ї, але ви ще почнете отримувати задоволення та радість від процесу.

Вивчайте кухні народів світу, нові страви та техніки приготування, купіть техніку, яка полегшуватиме процес і робитиме його більш сучасним. Словом, ставтеся до всього з оптимізмом та інтересом.

Здоров’я

Час декретної відпустки можна використовувати з користю для здоров’я. Заняття спортом, плаванням або фітнесом допоможуть вам не тільки набути втраченої за час вагітності форми, але й дадуть заряд енергії та гарного настрою.

У багатьох фітнес-клубах є дитячі кімнати, тому ви зможете відвідувати їх, навіть якщо вам нема з ким залишити дитину.

Займатися можна і вдома. Придбайте відео-курс з йоги або шейпінгу і ви зможете тренуватися тоді, коли з’являтиметься вільний час.

Головне, підійдіть до питання системно. Поставте собі за мету, наприклад, витрачати на заняття не менше трьох-чотирьох годин на тиждень. Записуйте скільки ви займаєтеся в день, щоб не вибитися з графіка. Такий підхід допоможе вам досягти великих результатів.

Тренуючись вдома, є велика спокуса пропустити заняття і замість нього просто відпочити. Тільки самодисципліна та контроль допоможуть вам організувати тренування, які справді принесуть користь здоров’ю.

Як бачите, існує безліч способів урізноманітнити своє дозвілля під час декретної відпустки. Варто просто прикласти трохи фантазії, і ви зможете цікаво і з користю для себе проводити вільний час, що з’явився у вас. Завжди пам’ятайте, що це потрібно не тільки вам, а й вашій дитині, адже їй так важливо пишається мамою!

Жінка-начальник: плюси та мінуси

Інструменти досягнення мети

Чи готові Ви сьогодні стати начальником?

Комментарии 1

Добавить комментарий